Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    Prvo bih želeo da se unapred izvinim ukoliko sam promašio podforum, ovo je možda moglo i na dodatnu opremu dole...

    Raspolažem sa Omega Seamaster Chronostop satom model 145.007 koji mi je ostao od oca. Zadnjih 4-5 godina sam se stalno razmišljao kako bih mogao da ga generalno regulišem. Negde 2008 sam rešio da ga sredim koliko je to moguće. S obzirom da sam tad znao da je sat praktično stajao desetak godina, uz dosta muke sam našao sajdžiju koji je popravio evidentan problem koji je postojao sa sekundnom kazaljkom, očistio, podmazao, i uopšte sredio koliko je to bilo izvodljivo bez originalnih delova.

    Problem koji je od onda ostao je što je sat na nekoj katastrofa metalnoj narukvici koja je tanka i potpuno neodgovarajuća tako da ga ja u međuvremenu nisam uopšte nosio povremeno razmišljajući kako da rešim taj problem. Uz malo guglanja u jednom momentu sam izbunario da originalna metalna narukvica ima oznaku 1170. S obzirom da u tom trenutku (a koliko znam ni danas) paypal ne radi, a da bi jedna od mogućnosti za kupovinu iste bila eventualno ebay (a i tamo koliko sam video te stvari nisu baš jeftine) celu tu zezanciju sam ostavio za neko drugo vreme.

    Ono što me sad prilično nervira je to što sat koji radi skuplja prašinu u fioci. Padalo mi je na pamet da stavim neki kožni kaiš, ali u koju god radnju sam ušao izbor se svodio na neke kaiševe od 600-900 dinara koji vrlo jeftino i bezveze izgledaju. U jednom momentu mi je palo na pamet da kontaktiram ovlašćenog distributera i da pitam koliko bi koštao originalni omega kaiš od 22mm ali su me oni ako se dobro sećam otkačili kada su čuli da je u pitanju sat sa kraja šezdesetih.

    U suštini, interesuje me gde bi mogla da se kupi bolja (skuplja) kožna narukvica, idealno bi bilo da ima neki malo veći izbor. S obzirom na veličinu i sportski stil sata bilo bi dobro da bude neka malo deblja i masivnija. Alternativna opcija koja mi je pala na pamet je klasičan NATO strap, negde na netu sam video slike sata u toj varijanti i dosta je dobro izgledao. Opet, gde bi se to moglo nabaviti ovde u 22mm veličini. Bilo bi lepo da ja to sredim da mogu da ga nosim, šta god bilo posle sa tim planom nabavke metalne narukvice.

    Pozdrav svima, i unapred hvala!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    Pre svega dobro dosao na forum Evo ovde imas nesto o koznim narukvicama pa mozda nadjes nesto sto te zanima, i nas cenjeni forumas pugo ima prelepe narukvice Kozni kaisevi za satove.
    Evo malo pomoc dok se ne javi neko ko moze bolje da ti pomogne

    Pozdrav

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    Takođe preporuka za našeg člana-Pugo.Može ti napraviti kaiš po želji.
    Nato strap možeš pronaći na Nakit, satovi i dragocenosti : Nato kaisevi 18-20-22-24mm - ID 1771447 - Kupujem Prodajem
    Napominjem da je prodavac meni nepoznat i da ne znam kakav je kvalitet kaiševa.

    E,da.Postavi sliku sata da vidimo kako izgleda.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    OK je prodavac i moze da nabavi dobre Nato kaiseve,ali pre toga mislim da je bolje otici kod PUGA i sa njim se dogovoriti. Nece biti problem da ti napravi kais kakav ti zelis a i dobro je i posavetovati se sa njim. Pozdrav i dobro dosao na forum.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    Samo da se ispravim , u prethodnom postu koristio sam izraz kozna narukvica, umesto kozni kais, bilo je jako kasno pa sam se zaglupeo

  6. #6
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Chronostop servis i nova narukvica....

    Puno hvala svima na odgovorima. Moram da priznam da mi ni u ludilu ne bi palo na pamet da postoji neko ovde ko te kaiševe radi po narudžbini. Živim tu relativno blizu pa ću sutra-preksutra svratiti do čoveka da se dogovorimo.

Slične teme

  1. Narukvica za Omega Geneve
    By LjubaC in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.4.2012., 15:26
  2. Gde naci servis za Omega sat?
    By air in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.12.2011., 16:57
  3. Omega chronostop seamaster
    By mrki in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.4.2011., 12:51
  4. Omega chronostop seamaster
    By mrki in forum Omega
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.4.2011., 10:51
  5. Omega servis u Srbiji i ex-yu državama
    By Foghorn_Leghorn in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 13:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •