Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.1.2011.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Odstupanje sata

    Uradio sam pre 4 dana servis Eterne-automatik, pre servisa je imala odstupanje 30 sec. dnevno.Majstor je rekao da je imala udarac i da je bio pukao jedan zub na zupcanikau i da ga je zamenio.Kaze da je masina odlicna i to je to. Medjutim koliko primecujem posle 4 dana, sad je odstupanje oko 12 sec.dnevno,sto mi se cini puno. Nazvao sam servis i majstor mi je rekao da je to dobro odstupanje i da ne moze bolje sobzirom na to da je zamenjen taj deo i da ona vise ne moze nikad da bude tacna kao kada je izasla iz fabrike.
    Zanima me vase misljenje da li starno posle promene tog dela sat ne moze manje da odstupa? I da li je to odstupanje od 12 sec. dnevno ok?

  2. #2
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Odstupanje sata

    To odstupanje je sasvim OK, ali ipak verujem da može da se podesi da bude manje. Nema razloga da ne bude tako ako je stavljen identičan zupčanik. Samo je pitanje da li ga je taj časovničar podešavao uz pomoć vibrografa ili onako odokativno.

    Javiće se neko od časovničara sa foruma koji su daleko bolje upućeni od mene, pa će te lepo posavetovati.

  3. #3
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Odstupanje sata

    Iskreno mislim da je to sasvim ok odstupanje. Mozda moze da se podesi na nesto manje odstupanje, ali i ovo odstupanje je u predvidjenim granicama za taj sat.

Slične teme

  1. Odstupanje Omikrona
    By Misko81 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.11.2010., 11:24
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •