Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.3.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Nepoznati casovnik

    Pozdrav dragi ljubitelji satova,
    ovo je moj prvi post iako vec dugo posmatram i citam mnogobrojne odlicne tekstove na ovom sajtu. Ne volim da pisem kad ne moram zato me do sada nije bilo na forumu
    E sad da predjem na stvar, na letovanju sam pre par godina naleteo na meni nepoznat sat, "made in china", ali je bio jednostavno prelep i jako povoljan sto mi je bio dovoljan razlog za kupovinu, slucajno sam sa njim usao u vodu i zaronio na par metara bez razmisljanja da ce stradati sto se naravno i desilo. Dugmici, osovina za podesavanje vremena i displeji su stradali, fascinantno je da i dalje nakon par godina radi, ali naravno ne mogu nista da podesim niti da lepo vidim displeje. Verovatno mu je potrebno menjanje celog dela sa displejima.

    E sad zamolio bih vas da ako prepoznate koji je model kopiran (ako je uopste i kopiran da napisete

    Pored toga bih zamolio ljude koji se bave servisiranjem da mi jave da li postoji mogucnost da se nabave displeji ili ceo mehanizam, od oznaka
    na satu stoji Y2676, a napred i nazad su natpisi VG Vegars (ili Vegans)
    unutra na ploci za elektronski deo koja je ispravna stoji MB023
    analogni deo je takodje ispravan ali mu treba osovina za podesavanje
    na njemu pise S.EPSON AL21E (Time Module (H.K.) Ltd. )
    Nisam uspeo da dodjem do displeja da bih video koje su im oznake, nema alat ni znanja za dalje.

    Zivim u Bgu tako da ako ima neki casovnicar ovde koji bi mogao da pogleda bio bih jako zahvalan.

    Nepoznati casovnik-imag0027.jpgNepoznati casovnik-imag0017.jpgNepoznati casovnik-imag0021.jpgNepoznati casovnik-imag0024.jpg

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    Uh, pa ja ne mogu ovako preko fotografije da kazem da li je kopija ili ne. Ali firma Epson proizvodi satove, i video nekoliko. Najcesce su to povoljniji modeli. Na ovom sajtu imas na drugoj strani malo vise opisa pa pogledaj ovde Time Module (H.K.) Ltd. Inace Epson je u sastavu Seika.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    17.3.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    Hvala na odgovoru,
    u pitanju je kineski sat i od casovnicara sam dobio informaciju da je gotovo nemoguce naci delove za ovakve satove iako je fino odradjen, ponudio mi je da ubaci drugaciji mehanizam u kuciste, ali moj cilj je bio da ga popravim bas zbog izgleda.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika qwerty
    Član od
    3.2.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    http://img855.imageshack.us/i/dsc02134u.jpg


    http://img820.imageshack.us/i/dsc02129fw.jpg


    Da li biste mogli da mi kazete nesto vise o ovom satu? Google mi nista korisno nije izbacio... Sve neki levi sajtovi...

    I ako mozete da mi preporucite neki servis na PP jer mu treba ciscenje i zamena stakla ili je dobar bilo koji sa liste na sajtu? (i ako bi mogla da se navede okvirna cena svega toga, bilo bi dobro) Inace, ja sam iz Beograda :-) Hvala Pozdrav


    P. S. Nadam se da sam lepo postavio slike:o
    Poslednja ispravka: vladas (13.4.2011. u 21:53) Razlog: Ubacene fotografije

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika qwerty
    Član od
    3.2.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    Polovina misterije je resena! Sat pokrece Landeron mehanizam... Sajdzija je rekao da je to star i kvalitetan mehanizam koji se nekada ugradjivao u Brejtlinge ali se vise ne proizvodi.. O firmi Nocym nije znao nista da mi kaze.. Al' dobro, sat je sad servisiran i lepo se ugnezdio na mojoj ruci

  6. #6
    Novi član
    Član od
    18.4.2011.
    Lokacija
    Bavaniste
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    Vec neko vreme pokusavam da saznam kakav sat imam.. Naime imam sat Sydus koji ne mogu nikako d anadjem na netu,zna li neko o kakvom satu se radi..?..inace on je automatik i dole pise swiss made ako nesto znaci...


    Nepoznati casovnik-3-%5B%5D.jpg

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Nepoznati casovnik

    Citat Burberry kaže: Pregled poruke
    Vec neko vreme pokusavam da saznam kakav sat imam.. Naime imam sat Sydus koji ne mogu nikako d anadjem na netu,zna li neko o kakvom satu se radi..?..inace on je automatik i dole pise swiss made ako nesto znaci...


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	3 [].jpg
Viđeno:	147
Veličina:	45,0 KB
ID:	7201
    Kreni ovim tragom
    Re: Sidus- Swiss Made

    Sidus was a brand of Georges Ducommun of Le Locle, Switzerland.

    One of his other brands was Doxa
    Sidus- Swiss Made

    I,da.Dobrodošao.

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Nepoznati Seiko
    By iwc in forum Seiko
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.1.2011., 10:11
  2. Nepoznati Seiko
    By iwc in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.1.2011., 5:12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •