Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika martinn
    Član od
    5.8.2008.
    Lokacija
    Vrbas
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Majstor za stari Omegin sat u Novom Sadu???

    Pozdrav svima. Od skoro sam postao vlasnik Omege Seamaster Chronostop (ima mehanički mehanizam), iz 60-ih godina. Sat ne radi, a ne mogu da mu se pokrenu skazaljke. Kada pokušam da okrećenem krunicu, skazaljke su ukočene kao da je nešto zaglavjeno. Uspeo sam da saznam jedino da je unutra polomljen neki deo. Volim stare časovnike, ovaj mi je prelep, pa bih hteo da ga popravim i nosim. Da li neko od vas zna nekog časovničara ili bilo koga ko dobro popravlja stare satove u Novom Sadu? Odneo sam ga jednom časovničaru u Vrbasu koji je tražio da mu ostavim kaparu od 2000 dinara i rekao da moram da sačekam oko 2 meseca da on to sve kompletira, i još mi kaže da ne zna koliko će ukupno izaći popravka. Ne razumem se nešto u cene i znam da nije jednostavno raditi sve to, ali nešto su mi čudna ta dva meseca i to što ne zna svoj cenovnik.

    Čekam vaš odgovor i hvala unapred
    Majstor za stari Omegin sat u Novom Sadu???-img_0018.jpgMajstor za stari Omegin sat u Novom Sadu???-img_0023.jpg
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (23.12.2009. u 23:47) Razlog: Slike

  2. #2
    Novi član
    Član od
    1.3.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Majstor za stari Omegin sat u Novom Sadu???

    Verovatno je razlog to što časovničar kome ste se obratili nema rezervni deo za vaš časovnik, te bi morao iz inostranstva da nabavlja deo koji treba promeniti.A sto se tice kapare verovatno je hteo da se osigura ,u smislu da ako vec naruci deo iz inostranstva koji je jedinstven za vaš casovnik, sigurno i uradite popravku.
    Manje više, svi časovničari postupiće na taj način obzirom da se originalni rezervni delovi poručuju iz inostranstva, pogotovo za starije časovnike.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Martin
    Član od
    25.2.2009.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Majstor za stari Omegin sat u Novom Sadu???

    Svejedno, prodao sam ga pre oko 15-ak dana pa nemam više tih briga.
    Hvala, pozdrav!

Slične teme

  1. Stari satovi
    By cor in forum Džepni satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 21.6.2021., 10:38
  2. Doxa džepni sat
    By NIKOLA87 in forum Džepni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 10:07
  3. Seiko - stari, digitalni
    By _ivo_ in forum Seiko
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.7.2009., 18:23

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •