Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.2.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Laicko pitanje o servisu satova

    pozdrav svima,

    od 2005. godine sam ponosni vlasnik sata tissot prs 516 sa automatskim mehanizmom, bez sstoperice.

    veoma sam zadovoljan preciznosschu, uglavnom je zzurio ne visse od minut do dva meseccno, ssto je izvanredan rezultat. sve vreme sam ga nosio i radio je bez pauze.

    nedavno sam otissao da zamenim staru narukvicu u identico servisu na obilichevom vencu, ali tamo nisu imali zamenu i moram da ccekam dva meseca dok ne stigne.

    u medjuvremenu mi sat stoji i ne radi.

    possto ga do sada, u prethodnih pet i po godina, nisam nosio na servis, zanima me ssta bi sve bilo dobro da se uradi da se saccuva preciznost i pouzdanost. verovatno chu kada stigne narukvica obaviti i servis u istoj radnji, a veoma mi je stalo da mi sat ostane u odliccnom stanju, kao ssto je bio i do sada.

    napominjem da o mehanici i odrzzavanju satova ne znam nissta, samo amatarski obozzavam dobre satove, gledam na netu i ccitam redovno ccasopis satovi i novinske cclanke na temu, a sada sam srechan jer sam pronassao i ovaj forum i ucclanio se.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Laicko pitanje o servisu satova

    Zdravo Milosse i dobro dosao (ili dobro dossao )!

    PRS 516 je odlican sat i ne sumnjam da te je dobro sluzio. Sada (nakon 5 godina) je pravo vreme za veliki servis automatika. Ne savetujem ti da cekas vise jer moze doci do trajnog ostecenja mehanizma ako se duze vreme ne bude servisirao (iako postoje brojni primeri da automatici nisu servisirani i po vise od 20 godina, ali nisam siguran da li su bas bili svakodnevno noseni). Pri servisnu se mehanizam cisti i podmazuje a istroseni delovi se zamenjuju (najcesce se menjaju dihtunzi i eventualno, mada retko, potroseni zupcanici). Servis moze da kosta zavisno od sata, mehanizma i firme koja servisira sat verovatno od 50-100 EUR.
    Ovo je samo okvirna pretpostavka, najbolje da pitas u Identicu koji je i zvanicni serviser Tissot satova, mada ti mozemo na PP preporuciti i "nezvanicne", mada jako dobre casovnicare.
    No time to lose

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Laicko pitanje o servisu satova

    Milose, prvo da ti pozelim dobrodoslicu. I ja sam imao slicnih iskustava po pitanju odrzavanja mehanickih satova. Obicno se servis radi u intervalu od 3 do 5 godina. Posto je tvoj sat realtivno nov, onda je recimo sada doslo vreme da mu uradis servis. Mada mozes da odes kod bilo kog servisera da ti izmeri amplitudu i proveri odstupanje. Po tome se vec moze puno zakljuciti, da je doslo vreme za servis. Ali kao sto rekoh posto je sat vec star nekih 5 godina, vreme je za taj redovan servis. Time mu znacajno produzavas vek trajanja i tacnost mehanizma.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    25.2.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Laicko pitanje o servisu satova

    super, hvala na brzim odgovorima. svakako mi mozzete poslati na pp.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    za servise necu da filozofiram jer stvarno ne znam, samo cu dodati da posedujem isti takv sat (automatic, bez stoperice, pikaz dana i datuma jel tako?) i da mi je mesecno zurio po 3-4 min i odneo sam ga na servis i tamo mi rekli "to je sasvim u redu"

  6. #6
    Novi član
    Član od
    25.2.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    tako je, to je taj sat.

    za servise necu da filozofiram jer stvarno ne znam, samo cu dodati da posedujem isti takv sat (automatic, bez stoperice, pikaz dana i datuma jel tako?) i da mi je mesecno zurio po 3-4 min i odneo sam ga na servis i tamo mi rekli "to je sasvim u redu"

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    To odstupanje je po danu 6s do 8s, i to je odlicno odstupanje. Tako da tu nema sta da se podesava! U granicama je fabrickog!

  8. #8
    Novi član
    Član od
    12.3.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    Nova sam na sajtu i meni je stvarno potrebna preporuka za dobar servis satova u Beogradu,u pitanju je lotus sat i otisla je krunica-polomila se,imate li neku preporuku

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    Dobro nam došla.
    Lepo je videti te
    Lotus je deo Festine a ovlašćeni distributer i serviser za Festinu je BPM Watch.
    Evo njihov link BPM Watch World
    Srećno i javi se ponekad
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Laicko pitanje o servisu satova

    Zdravo ragazza757. Pridruzujem se dobrodoslici!

    Vladan ti je dao odlicnu preporuku, pogotovo ako ti je sat u garanciji. Ukoliko sat ipak nije u garanciji - mozes naci dosta strucnih casovnicara koji ti mogu pomoci, a ja cu ti na privatnu poruku poslati preporuku casovnicara koji odrzava moje satove.

    Pozdrav, Vlada
    No time to lose

Slične teme

  1. Sturmanskie pitanje?
    By Bigmag in forum Ruski satovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 6.5.2013., 22:02
  2. Pitanje o nekoliko luksuznih proizvođača satova - Chopard, Cartier, Bvlgari
    By milan zmaj in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 6:07
  3. Replika pitanje?
    By nemanja8 in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.3.2010., 11:01
  4. Ne prikazuju se naša slova ?
    By draganki in forum Kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 21:02

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •