Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree6Likes

tema: Kasnije prebacivanje datuma

  1. #11
    Banned
    Član od
    10.2.2011.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Skini aufcungvelu pomoću pritiska pincete na odredjeno mesto,ako treba ošrafi dva šrafa koji drže mehanizam za kutiju,skini veliku kazaljku vrati aufcungvelu na svoje mesto i polako okreći aufcungvelu i kada padne željeni datum za prebacivanje,tačnije vreme za njega,tada vrati kazaljku na svoje mesto,sklopi sat.

    Šta je tačno uzrok tome može ti reći samo dobar majstor časovničar,a ne neko ko drži u centru beograda radnju a ne zna ni bateriju da promeni.Uzrok problemu na tvom Casiu je sledeći.Istupili su se zubi na zupčanicima na platou za dane u nedelji i ujedno i opustio se plato na osovini,tako da te savetujem da to ne diraš nego da odneseš majstoru koji je majstor da to popravi.Takav Casio nije za eksperimentisanje i učenje priučenih nazovi majstora već za profesionalce u tom poslu.
    Poslednja ispravka: RUS (25.12.2013. u 12:42)

  2. #12
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Prvo druze nije lepo da prozivas svoje kolege tek tako. U tom centru Beograda ima nekoliko vrhunskih casovnicara, za koje ja znam, i kojima bih bez ikakvih problema odneo na servis sat vredan nekoliko hiljada e. Da li postoje oni koji samo menjaju baterije, ne znam, verovatno postoje, te ako imas vise informacija o tome ko su ti ljudi, napisi, kako bi pomogao nekim clanovima koji mozda ne znaju kod koga sat da odnesu.

    Ako ih vec prozivas i tvrdis da oni ne znaju nista, u redu, ali onda pokazi da ti znas vise od njih, i napisi ko si, sta si, i da stojis iza toga sto govoris.

    Tek tako, pausalno prozivanje ljudi, bez ikakvih dokaza, nije bas u redu i nema bas neku veliku tezinu.
    Poslednja ispravka: RUS (25.12.2013. u 13:03)
    Shmizla and vladas like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #13
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    [QUOTE=Civijas015;136920]Skini aufcungvelu pomoću pritiska pincete na odredjeno mesto,ako treba ošrafi dva šrafa koji drže mehanizam za kutiju,skini veliku kazaljku vrati aufcungvelu na svoje mesto i polako okreći aufcungvelu i kada padne željeni datum za prebacivanje,tačnije vreme za njega,tada vrati kazaljku na svoje mesto,sklopi sat.

    možda grešim ali casio ima plasični obruč koji drži mehanizam a ne 2 šerafa i samo skidanjem velike kazaljke nemože se nariktati da prebaci datum u npr 00.00. Također i na taj način nemožeš nariktat različito vreme prebacivanja dana i datuma.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #14
    Banned
    Član od
    10.2.2011.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Genije.Ja ne prozivam nikoga ni pausalno nit ne znam kako,vec znam iz prve ruke kakve majstore casovnicarskog zanata ima beograd,posto sam ucio zanat kod prvog clana komisije za casovnicare na prostorima ex Yu,i koji isti majstor ima sertifikat od svih 6 republika i 2 autonomne pokrajine da je prvi majstor casovnicar u EX Jugoslaviji,i koji je isto tako ucio ruske casovnicare kako tadasnje tako i buduce a sticajem okolnosti moj je otac te sam i ja naucio zanat od njega.U Beogradu sada nema vrsnih majstora a jos manje onih koji znaju tehnicke recnik casovnicarskog zanata.Ako ti smeta moja licnost i svrbi te ko sam,odes lepo na gogle,ukucas nevesinjska sahat kula i procitas samo delic onoga sto je iza mene.Ja se dokazujem delima a ne praznim pricama.Mogu samo da pomognem buducim casovnicarima da nauce zanat a ne da idu u daleku svajcarsku.

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Iskreno druze ni najmanje me ne interesuje ni ko si, a ni sta radis.
    Samo sam rekao da ne mozes tek tako da pricas o casovnicarima. Ponovicu opet, u tom Beogradu ima nekoliko vrhunskih, svetskih casovnicara, svidelo se tebi to ili ne.
    U redu je sto hoces da pomognes nekome, ali ovde ne mozes da prozivas ljude tek tako.

    To je nesto oko cega nema rasprave na forumu, i time zavrsavamo ovu pricu.

    Hvala na razumevanju.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Oooo Civias 015, mene si fascinirao !

    Negoooo.... reci mi, majstorU, sta ti bre tetka radi ?
    HADzI DALIBOR and zare like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  7. #17
    Banned
    Član od
    10.2.2011.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Pa citam pise se da ce tesko ko znati sta je uzrok kasnom prebacivanju dana i datuma a kazes da beograd ima vrsne majstore a zasvrbelo kada sam objasnio i uzrok kvara i nacin popravke.Sujeta ili klise beogradski?Pises da treba da se predstavim a ovamo kazes da ne zelis da znas ko sam.Trebalo bi da se licno sastanemo svi mi odavde sa foruma i da odrzimo jedno takmicenje u ovom zanatu kao sto je to bilo svojevremeno namestanje osovina na balansvelu stim da vi iz beograda ponesete svoje punzne a ne da iste pozajmljujete od nas iz unutrasnjosti i tako nas sprecite da budemo prvi jer smo to uvek i bili.I ako vec ne prozivamo,onda to vazi za svakoga a ne samo za nas koji zivimo izvan vase prestonice.Od sada ko nema komplekse kao pojedinci i zeli da mu pomognem,pomocicu mu drage volje.

    Pa dragi moj istaknuti clanu ovoga foruma.Ja leka za tvoju bolest nemam.Ako ti se spirala zamrsila,za to ne moze da ti pomogne casovnicar nego neuropsihijatar,jer nisu sve spirale iste...

    Rec je znaci o mehanizmu na kvarcni pogon.Izvini al od toliko marki satova vise ne mogu da popamtim tipove.prvo pritiskom pincete ili nekog ostrijeg predmeta na polugu u unutrasnjosti sata izvadis aufcungvelu,stim sto aufcungvela mora biti u nultom polozaju uz kuciste sata.32 godine radim satove i ne znam da je nemoguce da se narihta datum kod tvoga sata.Postoji poluga kod automatika i satova sa datumima u vidu polumeseca kao i zubi na platou za dane i datum.Neko ce da te uci da je potrebno 24 sata da okreces skazaljke da bi se prebacio nov datum.Ja tvrdim da je dovoljno 4 do 8 sati i isto tako tvrdim da tvoj problem oko sata jke lako resive prirode...
    Poslednja ispravka: RUS (30.12.2013. u 10:26)

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Nije ovo izgleda mesto za tebe. Mi smo svi ovde snobovi i bolesnici za tebe.

    Ne bih te vise zadrzavao.
    Poslednja ispravka: RUS (30.12.2013. u 11:38)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9129
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Bas je zabavan. Neces ga valjda banirat

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kasnije prebacivanje datuma

    Ma gdje će to uradit!
    Zvaće ga na pivu!

Slične teme

  1. Facebook i proizvođači satova, godinu dana kasnije
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2009., 21:58

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •