Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Kako kazaljke da svijetle?

    Zadovoljan sam sa ovim Casiom, tacan je, lijep, ali jedinu bi im zamjerku stavio sto kazaljke slabo svijetle nocu.Gotovo je sad, sat je kupljen-nema vraćke, pa sam pokusavao na iznenadno "dopunjavanje" sa neonskim svjetlom malo da poboljsam svjetlost kazaljki.I malo je pomoglo!Pokusavao sam zavezati sat i objesiti ga na luster na duze vremena da bi se "napunile", ali sam dosao do zakljucka da je ipak bolje na kratko da bljeskam sat-bolje drzi svjetlost.To kad sam "objesio"sat o luster u ženinim ocima sam izgledao kao ludak, al sta cu kad volim satove..... .I dalje cu tako na blic da pokusam "dopuniti"svjetlost kazaljki, valjda cu uspjeti?Na jednom drugom forumu za satove mi rekli da ga odnesem casovnicaru i presvuce mi kazaljke nekom drugom materijom-tricij-ako se ne varam?Ali sat je nov i pod garancijom i ne bih volio da odmah cackam po satu,sta je tu je!?Sta vi mislite, hoce li se jos poboljsati osvjetljenje ovom mojom metodom, jer je sat ipak dugo stajao u maracnom izlogu trznog centra dok ga nisam kupio!?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kako kazaljke da svijetle?

    Dzoni, za klasican premaz kakav ima i tvoj Casio - nakbolje je da ga osvetlis ultraljubicastom lampom. Znam da recimo korisnik macak011 ima malu lampicu sa plavo-ljubicastim svetlom koja momentalno pojaca osvetljenje kazaljki. Nemoj se igrati sa ugradnjom tricijumskih cevcica, vec bolje razmisljaj da prosiris kolekciju bilo nekim od Luminox satova koji vec imaju pomenute cevcice punjene Tricijumom ili neki od Seiko satova iz Divers serije (npr. Monster ili SKX007/009) posto imaju fenomenalno osvetljenje!
    No time to lose

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kako kazaljke da svijetle?

    Dzoni ne kontam jednu stvar-Da li ti očekuješ da ćeš čestim i intezivnim izlaganjem sata izvorima svetlosti postići to da jednog dana kazaljke svetle bolje i duže?
    Ako su očekivanja takva-to se neće desiti.
    Kakvu sada imaju sposobnost upijanja i isijavanja svetlosti,takvu će imati i kasnije ma šta im ti radio.
    Takođe,nema nikakve veze da li je sat godinama stajao u mračnom skladištu prodavnice ili u sunčanom izlogu-Sposobnost iluminacije je ista i zavisi isključivo od vrste premaza i debljine nanosa.
    Neki drugi premaz(drugačijeg hemijskog sastava)bi dao bolje rezultate,ali ,kao što kažeš,sat je nov i ne preporučujem aktivnosti te vrste.
    Imaš lep sat i uživaj u njemu takvom kakav je.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Kako se naziva ova osobina...
    By VLADAN P in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.12.2010., 19:21
  2. Dve nedelje pomera kazaljke u nazad
    By sima hrabri in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.10.2010., 3:25
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.2.2009., 22:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •