Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.259
    Lajkovi
    7635
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Čuvanje stakla

    Kupio sam nov sat Casio pre 10-ak dana sa ravnim staklom.Vec drugi dan sam stavio prozirnu samoljepljivu foliju koja je vrlo tanka na staklo, time se ipak sacuva staklo koliko toliko od sitnih ogrebotina.Ta providna folija ima se kupiti u Merkatoru i nije skupa.Kad je kupite uzmete makaze i sami skrojite potrebnu dimenziju i pincetom zalijepite foliju, a poslije samo svojim noktima fino popunite tj.pritisnete tu foliju da nema sićušnih mjehurica vazduha.Budem postavio i slike kako sad to lijepo izgleda,a cuva sat!

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Čuvanje stakla

    Postoji jos bolja stvar, a to je zastita za iPhone telefone. Zove se: invisibleshield. Brat je to iskoristio za dva sata i sjajna je stvar. Naravno mnogo je lakse kada su stakla ravna, onda legne perfektno. I nemoguce je izgrebati, mislim ne treba preterivati, ali ima raznih testova i pokazala se kao odlicna zastita. Evo i nekoliko fotografija.
    Priložene slike Priložene slike Čuvanje stakla-invisible_shield.jpg   Čuvanje stakla-invisibleshieldscratch.jpg  

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.259
    Lajkovi
    7635
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Čuvanje stakla

    Kao da sam znao da drugi nece paziti pa sam na svu srecu stavio zastitnu foliju na staklo!Danas sam nosio sat u casovnicarsku radnju u Sarajevu da stavim kozni kaiš, kaiš mi je lijep nego nisam zadovoljan uslugom, tj. nepaznjom casovnicara!Naime, ako ja pazim na svoje stvari to isto ocekujem i od profesionalca koji bi morao voditi racuna na to.Bukvalno ga je bacio na neko svoje staklo(radni sto?), i cuo sam kako je lupilo.Ja mu kazem da malo pripazi, ipak mislim da bi svaki sat koji radi trebao staviti na neku magicnu krpu, a ne onako da grebe staklo sata!? Sva sreca pa sam stavio ovu foliju providnu, hajde nema veze, zamijenit cu sada foliju koja je bas izgrebana(ali se samo pitam sta bi bilo da nije bilo te folije??).Mislim, da sad ne ispadne da sam neka pretjerana picajzla, ali sve svoje stvari(tako i auto)cuvam i bas me nerviraju neki ljudi koji ne mare na moja upozorenja da se drugacije odnose prema mojoj imovini koju sam krvavo zaradio!

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Čuvanje stakla

    Dragi Dzoni u potpunosti te razumem, jer i ja imam slično iskustvo. Meni je jednom prilikom u servisu izgrebano mineralno staklo i bukvalno sam poludeo i svađao se sa njima ali su trvrdili da je sat tako stigao na servis. Slično iskustvo sam imao i sa okvirom za naočare koji sam skupo platio (možda je prikladnija reč "papreno") a koje mi je optičar izgrebao i iskrivio kao da je automehaničar radio na njima.

    Kao što ti kažeš ja od tavih ljudi očekujem maksimalnu pažnju i preciznost jer u takvim poslovima ne možeš biti aljkav i neoprezan. Da ne pominjem da se radi o tuđoj imovini.

    Drugim rečima treba raditi sa osobama koje su kao prvo dobri majstori, a po karakteru jako pedantne osobe.

    Pozdrav.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Čuvanje stakla

    Ali ih je jako tesko naci

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01
  2. Promena stakla na satu
    By eee in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 18:57
  3. Čuvanje satova
    By Don_Krstic in forum Opšti forum
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.12.2010., 13:46
  4. problem oko oštećenog stakla
    By mrvani_mo in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 20:47

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •