Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree15Likes
  • 6 Post By esdy_11192
  • 1 Post By nele
  • 2 Post By skydrummer
  • 1 Post By nele
  • 2 Post By sasazecevic

tema: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

  1. #1
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Post Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Pozdrav svima,

    Dugo nisam otvarao temu, a ovakva tema mi se čini idealna ovde.

    Naime dugo godina sam tražio osobu koja bi radila gorenavedeno ali niskad nisam stigao ili se okuražio da odnesem. Verovatno mi to nije bio prioritet u moru stvari koje su mi se izdešavale.

    E sad, čitao sam davno temu o restauraciji satova. A podeliću i neke moje informacije. Ideja ove teme je da se ovde objedine informacije, primeri, možda cene i kontakti osoba i firmi koje vrše hromiranje, pozlatu i pripremu kućišta.

    Do ove ideje sam došao jer mi je jedan čovek sa kojim sam nešto sitno par puta trgovao pre nekog vremena pomenuo neku osobu koja odlično priprema kućišta za hromiranje i pozlatu. Cimao sao tog loveka za kontakt pre par meseci ali je zaboravio da mi pošalje. Ponovo sam ga cimao pre neki dan i tad mi je odgovorio da je ta osoba sada prezauzeta i ne radi te poslove. Pritom kontakt nisam dobio. E sad da li je stvarno ta osoba prezauzeta ne znam jer nisam mogao da proverim.

    Što se tiče pripreme, mislim da član Iggy to radi za sebe i nisam siguran da to radi uslužno. Za dalje u Beogradu nisam siguran. Časovničari to sigurno ne rade (za neke je proverena informacija).

    Što se tiče hromiranja znam da ima "neko" u Batajnici i navodno na još jendom mestu u BGu. E sad davno je neko bio i ispod Brankovog mosta ali mi se čini da ta osoba više ne postoji.

    E sad koje korisne informacije bi bile:

    Ko radi dobro pripremu? Znači da se pazi na uglove itd. Ako je kockasto kuciste, ne vredi da se posle hromiranja pretvori u jaje. Potrebna je osoba koja "razume" satna kućišta.

    Gde i ko vrši hromiranje? Koje vrste hromiranja? Predratni satovi imaju sivkastiji tip hromiranja. Da li neko radi mat hromiranje? Da li neko redi i crno hromiranje itd.

    Ko radi pozlatu? Koliko mikrona? Da li neko radi pozlatu u različitim nijansama zlata (nije zanemarljiva situacija).

    Najbitnije bi bilo da se podele informacije i van Beograda i možda čak van Srbije.

    Možemo i da napravimo selekciju sa slikama pre i posle hromiranja. Stanje pripremljenog kućišta.

    Nadam se da tema ne krši neka pravila. Mislim da će objedinjavanje svega ovde biti od izuzetnog značaja za snalaženje i za potragu kontakata. Postoji jedna tema iz 2010. A u temi o restauraciji nije pregledno i treba dugo da se traži.

    Ako neko neće da podeli javno podatke. Staviću koja osoba treba da se cima preko PPa da bi se dobio kontakt.

    Krajnji cilj je vise posla za te ljude i više sređenih satova za ostale.

    Napisao sam poruku u jednom dahu i u žurbi. Eventualne pravopisne greške ispravljam večeras.
    VLADAN P, nele, skydrummer and 3 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    OK, ja sam se ponadao da ce bar neko da da neku informaciju ili da podeli iskustvo. :|

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Prenosim deo pp poruke vezano za niklovanje i pozlatu,iz 2012 godine.
    "Postoji firma koja se bavi niklovanjem i pozlatom, a kontakte imaš na sledećem linku: http://smsgalvanizacija.com/kontakt.html
    Pozlata košta 1500 dinara, a mislim da je niklovanje 400 po kućištu."
    Nisam siguran da li i dalje rade ali vredi probati,nadam se da će se javiti članovi ako imaju novije informacije .
    Pozz
    sasazecevic likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Hvala Nele. Kontaktiracu ih pa javljam konkretne i sveze informacije. Nasao sam jos neke na netu a videcu da lepo opet procesljam i teme.

    Voleo bih da se jave ljudi koji su radili hromiranje/pozlatu sata. Po mogucstvu bez posredstva casovnicara.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Kontaktiraj i ovu firmu:
    Usluge - Galvanotehnik Beograd

    Pomenuo si Iggy-a ,koliko sam pratio on radi ne samo pripremu kucista nego i hromiranje kucista. Ne znam da li radi usluzno i koja je cena.

    Mozes kontaktirati i servis Kostic-Dojcinovic jer u spisku njihovih usluga stoji niklovanje i pozlata. To im verovatno usluzno radi neka firma ali mozda servis radi pripremu kucista. Neko mora pripremiti kuciste.
    Poslednja ispravka: skydrummer (21.3.2017. u 22:52)
    esdy_11192 and nele like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    esdy_11192 likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Kontaktiraj i ovu firmu:
    Usluge - Galvanotehnik Beograd


    To je u planu

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Pomenuo si Iggy-a ,koliko sam pratio on radi ne samo pripremu kucista nego i hromiranje kucista. Ne znam da li radi usluzno i koja je cena.
    Radi mu neko usluzno hromiranje (pisao on na njegovoj temi). On radi pripremu ali nisam siguran da radi za druge. Ako stignem kontaktiracu i njega.

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Mozes kontaktirati i servis Kostic-Dojcinovic jer u spisku njihovih usluga stoji niklovanje i pozlata. To im verovatno usluzno radi neka firma ali mozda servis radi pripremu kucista. Neko mora pripremiti kuciste.
    Oni ne rade pripremu, samo salju dalje. Na zalost. Jedna osoba koja je radila preko njih donela mom casovnicaru sat na servis. Rece mi casovnicar da je bilo bas lose odradjeno zbog lose pripreme. Jbga.

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Citat nele kaže: Pregled poruke
    Prenosim deo pp poruke vezano za niklovanje i pozlatu,iz 2012 godine.
    "Postoji firma koja se bavi niklovanjem i pozlatom, a kontakte imaš na sledećem linku: http://smsgalvanizacija.com/kontakt.html
    Pozlata košta 1500 dinara, a mislim da je niklovanje 400 po kućištu."
    Nisam siguran da li i dalje rade ali vredi probati,nadam se da će se javiti članovi ako imaju novije informacije .
    Pozz
    Ja sam skoro kod njih radio pozlatu ...dobri su, moje preporuke.

    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
    VLADAN P and nele like this.

  9. #9
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    3

    Određen forumom Re: Hromiranje, pozlata, pripremu kućišta

    Vidim da je tema prilično stara, ali kako imam isto pitanje kao inicijalno pokretač, možda bolje da je reaktiviram nego da otvaram novu. Ukratko, imam 2 sata na kojima bi trebalo uraditi intervencije na kućištu - na jednom Longines Cal. 285 treba srediti pozlatu, i na jednoj Raketi 24h se onaj crni prsten malo ogrebao pa se vidi mesing ispod. Da li je neko u skorije vreme radio negde pozlatu, odnosno hromiranje, a da je bio zadovoljan izradom - pre svega kada je priprema u pitanju? Vidim da se preporučuje ova SMS galvanizacija, da li oni samo rade galvanizaciju, ili i pripremu?

    Takođe, internet pretragom sam našao i Sajdžiju Vuleta iz Zemuna, koji takođe radi pozlatu. Da li je neko imao iskustva sa njim?

    Hvala unapred na odgovorima

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •