Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By bancika
  • 1 Post By bancika

tema: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Pozdrav svima.

    Krenuo sam da se interesujem malo za modovanje satova. Cini mi se da je dobar nacin da se probaju razne stvari i da se sklopi nesto jedinstveno. Porucio sam par kombinacija cifera i kazaljki, explorer kuciste i dva NH36 mehanizma za eksperimentisanje. Neke osnovne alate sam porucio vec iz inostranstva (npr za umetanje i skidanje kazaljki), nesto od sitnica i alatki vec imam. Ne planiram da pravim od toga posao, ali onako za sebe vise zanimacija.

    Mislio sam da uzmem i malo Bergeon Rodico, cini mi se da ga ljudi cesto koriste da postave kazaljke na mesto bez da ih ostete ili da ociste mehanizam i cifer prilikom instalacije. Cini mi se da bi moglo i bez toga, ali da pitam za svaki slucaj da li je moguce ovde negde naci to ili nesto slicno? Pitao sam u EKKA i nisu hteli da mi prodaju kao fizickom licu. Ono, treba mi minimalno koliko moze da se kupi, za 2-3 cifera i toliko kompleta kazaljki ne treba previse. Na kraju krajeva, mogu i to da porucim iz inostranstva, nego sad sve putuje ultra sporo, pa bih izbegao ako je moguce.

    Hvala i srecni praznici!
    Misfit likes this.

  2. #2
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Rodico je bitan... Cena u ekka i preko je slična... Čišćenje cifera rodicom nije bas mudra opcija. Ako vec mora, onda samo "tapkanje", nikako trljanje... Dobar je kao pomoć i za uklanjanje otisaka i tragova.. Naravno, gumice na prste da ne bi rodico skupljao sve sa prstiju, tako duze traje...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima.

    Krenuo sam da se interesujem malo za modovanje satova. Cini mi se da je dobar nacin da se probaju razne stvari i da se sklopi nesto jedinstveno. Porucio sam par kombinacija cifera i kazaljki, explorer kuciste i dva NH36 mehanizma za eksperimentisanje. Neke osnovne alate sam porucio vec iz inostranstva (npr za umetanje i skidanje kazaljki), nesto od sitnica i alatki vec imam. Ne planiram da pravim od toga posao, ali onako za sebe vise zanimacija.

    Mislio sam da uzmem i malo Bergeon Rodico, cini mi se da ga ljudi cesto koriste da postave kazaljke na mesto bez da ih ostete ili da ociste mehanizam i cifer prilikom instalacije. Cini mi se da bi moglo i bez toga, ali da pitam za svaki slucaj da li je moguce ovde negde naci to ili nesto slicno? Pitao sam u EKKA i nisu hteli da mi prodaju kao fizickom licu. Ono, treba mi minimalno koliko moze da se kupi, za 2-3 cifera i toliko kompleta kazaljki ne treba previse. Na kraju krajeva, mogu i to da porucim iz inostranstva, nego sad sve putuje ultra sporo, pa bih izbegao ako je moguce.

    Hvala i srecni praznici!
    Probaj ovde kolega.

    Ima Bergeon alate, i jedna je od proverenih on-line prodavnica.

    www.ofrei.com

  4. #4
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Skup je shipping iz US... Probaj CousinsUK, blize je.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Citat djolemag kaže: Pregled poruke
    Rodico je bitan... Cena u ekka i preko je slična... Čišćenje cifera rodicom nije bas mudra opcija. Ako vec mora, onda samo "tapkanje", nikako trljanje... Dobar je kao pomoć i za uklanjanje otisaka i tragova.. Naravno, gumice na prste da ne bi rodico skupljao sve sa prstiju, tako duze traje...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    hm, da, dobro me podseti da bi trebalo uzeti i "kondomcice" za prste, a verovatno i ulje za zaptivnu gumicu za poklopac. Jel ima toga kod nas?


    @srdjanr, tnx za preporuku. Iz USA ne bih sada porucivao jer mi prethodnih par paketa putuju bas dugo. Pre neki dan mi stiglo nesto za curu sto je poslato sredinom avgusta. Jos cekam cifer iz USA koji je poslat pocetkom decembra. Neki kaisevi iz Bartona mi putovali 3 meseca

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Gde nabaviti Bergeon rodico ili nesto slicno

    Nadjoh na ebay nekog Bergeon distributera koji salje iz Sofije, pa sam porucio rodico, "koncomcice" za prste i mast za o-ring. Kontam trebace sve to

    Hvala svakako na odgovorima i sve najbolje
    djolemag likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •