Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree16Likes
  • 14 Post By Saša Stojadinović
  • 1 Post By Saša Stojadinović
  • 1 Post By djolea

tema: diy Podmazivanje automatik mehanizma

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.8.2014.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    11
    Lajkovi
    69
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Jedno mesec dana se razmišljam da rasklopim Pierre Lannier sat sa noname mehanizmom. Kratka pretraga je pokazala da iste kineske mehanizme koristi i Ingersoll. Ali nikakvih uputstava nije bilo. Prežalih potencijalne katastrofalne poteze sa moje strane i bacih se na posao. Sve to je bilo moguće zahvaljijući Dejanu Todoroviću, časovničaru, koji mi je pozajmio par kapi Moebius ulja. Izuzetan lik!

    Jedina dilema je bila oko čišćenja delova. Ispostavilo se da je mehanizam bio potpuno suv. Da li zbog razgradnje starog ulja ili ga nikada nije ni bilo ne znam. Ionako je sve ovo bila vežba i razonoda.

    diy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_143350.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_143645.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_144121.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_150715.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_151953.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_152731.jpgdiy Podmazivanje automatik mehanizma-20140927_153723.jpg



    ...

    Konačno ga sastavih. Nema viška delova . Do sada radi malo preko 12 sati i relativno je precizan. diy Podmazivanje automatik mehanizma-20140815_055709.jpg
    Poslednja ispravka: VLADAN P (28.9.2014. u 8:48)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Svaka čast!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Sjajno! Ulje ume biti problem, jedna kap može da podmaže tuce satova a ne prodaje se na kap
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    I ja sam nedavno nesto slicno odradio, (istina ne ja licno i bio je navijac u pitanju)ali bio prisutan od pocetka pa do kraja kompletnog procesa. I bas sam bio zadovoljan rezultatom. Tako da te potpuno razumem i delim tvoje zadovoljstvo. Bravo!!!!!
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Svaka čast na tekstu i uspešno odrađenom poslu
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Na slici deluje veoma jednostavno . Bojim se kad bi ja radio da bi bilo viska delova.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    15.8.2014.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    11
    Lajkovi
    69
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Hvala svima na lepim rečima. Ulje je maltene nemoguće potrošiti. Da nisam slikao, mehanizam za datum ne bih imao pojma da vratim. Nisam očekivao, ali sada imam osećaj kao da sam kupio novi sat.
    HADzI DALIBOR likes this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    8.3.2012.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: diy Podmazivanje automatik mehanizma

    Dobro jutro,
    pošto vidim da ste iz Niša Dobro došli na Marius imaju prodajno mesto u Nišu ali je firma iz Pirota. Našo sam ih na sajmu Sjaj zlatarstva i časovničarstva. Preporučujem Moebius 8000/4, ulje za hronometre i džepne časovnike do 19 ligne mehanizme. Pakovanje je 4ml u Beogradu košta 5eur pa pretpostavljam da ni kod njih nije mnogo skuplje. Pokušavam već neko vreme da u Srbiji nađem mast za podmazivanje unutrašnjosti burenceta opruge (federhaus).
    Nisam siguran šta od alata i materijala u stvari imaju. Na sajmu su imali dosta osrednjih stvari, nekoliko setova šrafcigera dosta jeftinijih pinceta i masu što kineskog ili nekog drugog alata niže cene ali i nižeg kvaliteta. Tada sam kupio set ojlera swiss made oznake mada mislim da su u stvari kineski i Dumont pincetu za elektroniku, veoma preciznu, vrh je precizniji od pincete br. 5. nije antimagnetic ali je veoma dobra. Paradoksalno platio sam je manje nego što traže na sajtovima u inostranstvu.
    Pozdrav...
    HADzI DALIBOR likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •