Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree6Likes

tema: Cudni zastoj kvarcnog sata

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.9.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Cudni zastoj kvarcnog sata

    Radi se o rucnom satu marke Romanson (svajcarski kvarc, nemacki proizvodjac, valjda). Pre neki dan se desio cudan zastoj u toku noci od tacno jednog sata. Dakle, uvece je sat bio tacan, ujutru je kasnio tacno 1 sat, a kada sam namestio tacno vreme, radi bez kasnjenja vec nekoliko dana!
    Pitam iz ciste radoznalosti, da li neko zna sta je mogao biti uzrok ovome? Da li imate objasnjenje???

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Pa, objasnjenje je sto je sat Romanson.
    Nemoj uzeti ovo za zlo, ali ovde sam napisao iskustva svog brata sa jednim Romansonom... on je dva puta menjao mehanizam zbog slicnih zaustavljanja... ne bih da baksuziram, ali bojim se da i tvoj ceka slicna sudbina.
    To sto je kasnio tacno sat vremena najverovatnije je slucajnost. Ako uocis da opet kasni, probaj da posmatras sekundaru neprestano 2-3 minuta, videces da ce se najverovatnije zaustaviti na po sekund ili dva u toku svakog kruga koji obidje. To, nazalost, znaci da je vreme za nov mehanizam.
    Najbolje da ga, ipak, odneses u servis.
    Poz!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (29.9.2010. u 8:05)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Ako ti se od tada nije desilo da sat zakasni ponovo, razlog moze da bude mesto na koje si ostavio sat, npr. blizu ili na neki magnet ili tako nesto. Ovo kazem iz licnog iskustva zato sto je devojka imala problema sa satom koji je do tada radio besprekorno, nosili smo ga i kod majstora i covek je rekao da je sve u redu, i kad nosi sat sve je ok dok ga ne ostavi, a ostavljala ga je na kutiju od mog kajsa za pantalone koja se zatvarala pomocu nekog magneta i tada mi je sve bilo jasno, sat od tada radi opet sve ok, naravno mesto odlaganja istog je promenjeno...

    Eto jednog iskustva, pozzz...
    bokanegra likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    ^ hehe, ovo je vrlo poucna prica!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    29.9.2010.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Znam ja da magnetizam ili npr. zvucnici uticu na rad kvarcnog mehanizma. Ali ostavio sam ga na uobicajeno mesto gde ga godinama ostavljam, a i posle toga vec 7 dana radi bez kasnjenja. Vise me je zanimalo da li neko ima odgovor na ovo cudno kasnjenje od tacno 60 minta???

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika rasa
    Član od
    7.3.2009.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Neko u kuci te zeza!!
    panonski likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    1.1.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    pozdrav ja imam kontra problem imam Giroxu mehanicki sat na navijanje iz sezdesetih bio je pre par nedelja kod casovnicara zamenjena mu je krunica i opruga dok je kod majstora na aparatu radi besprekorno tako je i kada je kod mene dok je odlozen sa ruke radi nepogresivo ali cim ga stavim na ruku on kasni i to drasticno u cemu je problem

  8. #8
    Novi član
    Član od
    31.12.2010.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Ocigledno je da u tom satu postoji problem koji nije otlonjen.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    Ja bih da podignem temu iz mrtvih. Jedna koleginica me je zamolila da pitam ima li spasa njenom kvarcnom satu koji povremeno ume da čudno kasni. Ovu temu sam video i ranije, a preneo sam joj ono što sam ovde pročitao, tj. da ga skloni od magneta, ali se ovo ponavlja nekoliko puta u nedelji. Koliko bi koštala zamena mehanizma? Ne mogu da se setim marke sata, ali bih joj savetovao da traži Miyotin mehanizam, ukoliko se može ubaciti u njen sat. Ne mogu s njom da trčim i do časovničara, ali bar da joj preporučim neko pametno rešenje.

    Pošto se u kvarcne slabo razumem, hteo sam da pitam da li se mehanizam u principu može „presaditi" i koje su otprilike cene u pitanju. Sat je dobila od nekoga na poklon, pa joj je zato stalo da ga sredi. Pošto sam na poslu stekao ugled „stručnjaka" za satove i pošto je u pitanju ženski kolektiv, pomozite mi da održim reputaciju ;-)

  10. #10
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cudni zastoj kvarcnog sata

    evo i mene sa jednim dosta novim satom marke Pierre Cardin.

    sat je doista lijep, pošto sam čovjek sa dosta ukusa

    no, ni ovaj sat, kao i još jedan Police izgleda da nisu doživjeli svoje drugo mijenjanje baterije.

    Ne znam koji je mehanizam unutra, ali u čemu je štos....


    Primjetio sam kašnjenje, a također sam primjetio da mi kazaljke znaju od udarca da se pomjere, pogotovo kazaljke od chronometra kojim je opremljen.

    To uključuje i veliku i male kazaljke, koje nakon toga moram ponovno da uštimam na nulu.

    Odnio sam ga kod urara, ali još nisam dobio povratnu informaciju. Prijateljica koja inače radi u jednoj od tih radnji koje prodaju satove mi je rekla da se ponekada zna desiti da se kazaljke olabave,

    ali meni je ta priča malo čudna, ne znam kako bi se olabavile osim ako nije negdje neki zubac izlizan.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •