Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree8Likes
  • 3 Post By Boki011
  • 2 Post By Milos G.
  • 3 Post By eee

tema: Cornavin - nekoliko nedoumica

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.4.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Cornavin - nekoliko nedoumica

    Pozdrav svima!

    Početnik sam u ovom svetu ali odavno tinja neka ljubav prema ručnim satovima.

    Ovaj Cornavin je iz porodičnog nasledja, mislim da je iz šesdesetih godina. Deluje da je narukvica original. Siguran sam da nije korišćen tridesetak godina Navio sam ga nekoliko puta radi testa i bukvalno je tačan u minut, a zvuk kad se prisloni na uvo je kao..švajcarski sat.

    Imam nekoliko nedoumica. Nisam siguran da li je od zlata ili pozlaćen. Ima neke oznake ali ni najboljom lupom nisam mogao da razjasnim i ako su čiste oznake ali neverovatno sitne.(ili sam ja oćoravio)

    Ima malih ogrebotina pozadi ali se ne nazire druga boja osim boje zlata. Ima li neki trik da provalim ovo? Računam ljuspalo bi se da je pozlata..

    Drugo pitanje, da li neko kod nas radi grafičko graviranje brojčanika pošto nedostaje CO u nazivu marke (rnavin je normalno). Da mi rekonstruše ovaj deo. Ne znate okvirnu cenu za tu uslugu?

    I treće pitanje, pretpostavljam da staklo može da se stavi neko zamensko kod časovničara? Malo je izgrebano postojeće. Grešim li?

    Hvala na mišljenju.
    Priložene slike Priložene slike Cornavin - nekoliko nedoumica-img_20200415_210523_1586977652810.jpg   Cornavin - nekoliko nedoumica-img_20200415_210450_1586977645331.jpg   Cornavin - nekoliko nedoumica-img_20200415_210104_1586977625408.jpg  
    bezbi, mizzy and Milos G. like this.

  2. #2
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.603
    Lajkovi
    23519
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Cornavin - nekoliko nedoumica

    Pozdrav i dobrodošao na forum.
    Lep Cornavin, u pravu si, sat potiče iz 60- ih godina prošlog veka i koliko znam pokreće ga Venus 180 mehanizam, mislim ako te zanima. Moje mišljenje je da je sat pozlaćen. Što se tiče stakla, mislim da nije nikakav problem da se isto zameni kod časovničara. E sad, što se tiče brojčanika, mislim da nije moguće uraditi ono što si ti zamislio, možda da probaš da nađeš drugi brojčanik. Ali opet, to je samo moje mišljenje, možda grešim. U svakom slučaju lep primerak sata.
    bokanegra and Haifisch23 like this.

  3. #3
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Cornavin - nekoliko nedoumica

    Možda može staklo da se ispolira. Pretpostavljam da je neki pleksiglas ili akril a ne staklo. Ako je tako imaš uputstva na internetu kako sa pastom za zube da ispoliraš za nekoliko minuta. Samo zaštiti kućište sata pre ovakvog poduhvata.

    Iako sat radi, ipak nije radio bar 30 godina. Ulje u njemu je najverovatnije izgubilo svoja svojstva. I veća je verovatnoća da će se nešto pokvariti. Preporuka za servisni interval za mehaničke satove je 5 godina radio on ili ne.

    Moj savet ti je da ga odneseš kod časovničara da ga podmaže. Možda ti on ispolira staklo.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  4. #4
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Cornavin - nekoliko nedoumica

    Inače, mislim da narukvica nije original. Deluje da je neko morao da je suzi da bi pasovala na sat.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  5. #5
    Novi član
    Član od
    15.4.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cornavin - nekoliko nedoumica

    Narukvica je tako slikana deluje da je original iste takve su na nekim drugim satovima. Svakako je iz davnih vremena. Pada li vam na pamet čime bi moglo da se nacrta ta dva slova? Neki dobar grafičar bi to isklonirao identično pa i ručno.

    Najveći problem mi je kako utvrditi da li je pozlata..čudno mi je da je tako duboko radjena pozlata.

  6. #6
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.603
    Lajkovi
    23519
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Cornavin - nekoliko nedoumica

    Najveći problem mi je kako utvrditi da li je pozlata..čudno mi je da je tako duboko radjena pozlata.[/QUOTE]

    Pozlata na sivilu (pozlata satova)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •