Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: Perrelet Turbine XL

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Perrelet Turbine XL



    Veliki brat popularnog Perrelet Turbine sata je stigao. Ovo je model Perrelet Turbine XL. Složenijeg izgleda i većih dimenzija od svog prethodnika koji se jos uvek proizvodi. Osim promene stila rotirajuće turbine na brojčaniku, korone i brojčanika, Turbine Xl sada ima prečnik od punih 50mm! Iako je dosta veliki ne izgleda potpuno smešno na ruci.

    Perrelet će ponuditi nekoliko verzija modela Turbine XL. Svaka verzija ima crnu DLC prekrivenu čeličnu koronu. Neki modeli imaju kućište od brušenog titanijuma, drugi imaju titanijumska kućišta sa DLC slojem, a high-end modeli će imati kućište od 18-karatnog zlata. Sve u svemu, baš kao i kod prethodnog modela, biće dovoljno različitih stilova koji će većini ljudi ponuditi nešto potpuno novo i uzbudljivo.

    Zanimljivo poboljšanje na Turbine XL modelu je dizajn lopatice turbine na brojčaniku. Kao i originalnog modela, lopatice turbina su spojeni na rotor automatskog mehanizma tako da se vrte zajedno sa njim. U XL modelu lopatice turbine su tako izmenjene da ceo efekat rotiranja izgleda izuzetno atraktivno.

    Opcije boja na brojčaniku će uključivati zelenu, narandžastu, belu i zlatnu. Cene za Perrelet Turbine XL satove se kreću od 6.000$ - 6.650$ u varijanti od titanijuma, do 25.900$ za varijantu od zlata.



    Šta mislite o ovom satu?

    Pozdrav.
    Priložene slike Priložene slike Perrelet Turbine XL-turbine-xl.jpg  

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Ja nazalost nista lijepoga nemam reci za ovaj sat
    Niti mi se svida izgledom,mehanizmom,a bome nikako cijenom!Video je ok.
    Serb likes this.

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom

    Ovim modelom licno nisam odusevljen nista nekako mi je mnogo moderan, na stranim sajtovima sam medjutim video da su cene znatno nize nego kod nas.

    Ianace na jednom stranom forumu sam takodje video i jedan interesantan komentar ,glasio je otprilike ovako ,na brojcaniku pise 1777 samo niko ne zna sta se desavalo od tad do danas sa tom firmom ,da je prakticno jedino sto ima veze sa tom starom firmom je njihov naziv da su mehanizmi doradjene ETA (najvise 2892)

  4. #4
    Mlađi član Avatar korisnika Dalton
    Član od
    27.7.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Kaj se fakat ta "turbina" vrti? Meni su ti Perrelet lijepi satovi, dizajnerski, u mehanizam ne ulazim, amater sam, al dizajnerski su cisto ok..

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Da dodam, da se u ovom satu nalazi Perrelet P-181 mehanizam koji je zapravo baziran na ETA 2892-A2 mehanizmu.

    Pozdrav.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Ja ne volim ovaj dizajn, ali verujem da ce nekome biti interesan. Bez obzira na sve, za toliko para bi mogao da se kupi tako lep Philipe Patek, VC, ili JLC da ne bi ni razmisljao o Perrelet-u. E sada, onaj ko je kupio sve ove satove, pa mora i on nesto da kupi.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Imao sam prilrke da vidim u našim radnjama Perrelet Turbine i meni je jako dopadljiv sat! Ovde na ovim slikama je bez sjaja nije to, to. Zaista ostavio je tada odličan utisak na mene, verujem da bi i XL ostavio!

  8. #8
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    I meni se dopada ova turbina, deluje vrlo zanimljivo, a i moze da se prati kako se sat navija. Ovi moderniji satovi uvek izgledaju losije na fotografijama, bez obzira koliko se to profesionalno odradi. Meni jedino ovde cena ostaje neprihvatljiva. Ostalo moze da prodje

  9. #9
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Video sam uzivo neki perrelet diamond flower zenski sat i mogu reci da je to najlepsi zenski sat koji sam ikada video.Zavrsna obrada im je na spektakularnom nivou.Verovatno ne vrede toliko,s obzirom kakve mehanizme imaju,ali su im kucista i ciferblati ekskluzivni,cak sta vise tourbine izgleda najjadnije od svih.Da bi stekli pravu sliku o Perreletu,pogledajte ga uzivo,kao i zavrsnu obradu i ukrasavanje mehanizma.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Perrelet Turbine XL

    Meni izgleda dobro....moderan i originalan sat!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Perrelet satovi - info
    By dragon in forum Perrelet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.9.2009., 18:31

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •