Ja nisam siguran sada koliko je tacno carina, jer nastavlja se dalja liberalizacija i smanjene carina na robu iz EU, pa su za pojedine industrijske proizvode carinske stope od početka ove godine smanjene i na 2.5% (za automobile), dok je carina za automobile van EU 12.5%. Carina za belu tehniku iz EU iznosi od 2 od 6%, dok je za van EU podrucje 10-15% (televizori recimo 3/16, frizideri 2/10, a ves masine 6/15). Ja sada nisam siguran u koju kategoriju spadaju satovi, ali mislim da je sa 10% carina smanjena na 5%, za robu iz EU. Ono sto nisam siguran je da li recimo Seiko, koji nije proizveden u EU, vec samo uvezen, ima pravo na povlascenu carinu. Mislim da ima. U najgorem slucaju, carinu ce ti obracunati 10%.

Prema odredbama Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU, ove godine će prosečna carina na uvoz robe iz EU iznositi 1,8 odsto, dok će prosečna carina na uvoz iz ostalih zemalja sa kojima nisu zaključeni povlašćeni sporazumi iznositi 6,2 odsto, objavila je Kancelarija za evropske integracije Vlade Srbije.