Strana 71 od 95 PrvaPrva ... 216167686970717273747581 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 701 do 710 od ukupno 941
Like Tree236Likes

tema: Pomoc oko on-line kupovine satova

  1. #701
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    U pravu je Milan, PP dodatno ima svoje valute u kojima računa, pa ako se ne poklapaju sa onom kojom plaćas selleru, dodatno će PP da uradi konverziju, i ako ste mislili da banke imaju velike provizije, PP je još deset puta gori.

  2. #702
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    ja nisam čitao forume, ja sam prvu upotrebu imao kad sam uzimao amfibiju sa meranoma koja me je izašla oko 85evra jer sam nominovao nalog na evre, evre uplatio, info centar inteze, operaterka mi je kad mi je verifikovala karticu rekla stavite evre kao primarnu valutu pretpostavljajući da kupujem iz Eu naravno


    juče sam trgovao sa nemcima jača kupovina, provizija sasvim korektna, kad sam trgoovao sa koreancima uplatio dolare i provizija sasvim korektna ali sam se za amfibiju neprijatno iznenadio


    da napomenem da je PP i dalje za mene nepoznanica i da još nisam potpuno shvatio kako oni funkcionišu

  3. #703
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Upravo te je ova PP konverzija valuta ukanalila.

  4. #704
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    tako je ali to je bila prva kupovina ali sam pretpostavio da bi moglo tako biti, neću se sledeći put opeći

    bojim se da bi za sat od 400evra ova provizija bila i mnogo viša od 50-ak evra koliko sam spomenuo

    no jedan naš član sa foruma iz srbije je trgovao sa higučijem, nmg da se setim ali javiću kasnije kad ga nađem isti je sat uzeo


    evo ga našao sam ga bio sam brz :-) Spiridion se zove pitaj njega kako je to izveo i kako je prošao
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (17.7.2015. u 12:11)

  5. #705
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Imate u podešavanjima za paypal da stavite da konverziju valuta ne vrši paypal, već banka. Konverzija će u tom slučaju biti realna bez nekih velikih gubitaka. Svu proviziju kod paypal-a plaća prodavac, tako da kupac ne plaća ništa dodatno.
    Imajte na umu i da banka prilikom plaćanja paypal-om uvek rezerviše veći procenat novca pa se kroz nekoliko dana to vrati na račun.
    Poslednja ispravka: Orf (17.7.2015. u 12:16)

  6. #706
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat Uros GT kaže: Pregled poruke
    U pravu je Milan, PP dodatno ima svoje valute u kojima računa, pa ako se ne poklapaju sa onom kojom plaćas selleru, dodatno će PP da uradi konverziju, i ako ste mislili da banke imaju velike provizije, PP je još deset puta gori.
    Paypal konverzija se koristi kada imas dinarsku karticu i treba je iskljuciti posto je kurs losiji nego kod banaka. Inace od online sam kupio barem 30-40 satova, samo od Higucija 5-6, tako da pricam iz iskustva ali neka svako radi onako kako misli da je najbolje.
    Poslednja ispravka: tiha (17.7.2015. u 13:14)

  7. #707
    Novi član
    Član od
    3.2.2015.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat Lerbi kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svim forumašima,
    Imam par pitanja u vezi plaćanja preko paypal-a, naime želim da poručim seiko sarb017 preko Higuchia, kontaktiarao sam prodavca, on mi je poslao u mejlu cenu i sledeći tekst "so if you decided to purchase it,please paypal tom-request@higuchi-inc.com", e sad kako ja da obavim plaćanje? Da li treba na ovaj mejl m-request@higuchi-inc.com u mom paypal nalogu, na opciji send money, da pošaljem novac ili je postupak plaćanja drugačiji? Takođe mi je cenu rekao u dolarima, ja na mom računu imam evre, da li treba da konvertujem to u dolare ili paypal sam izvrši konverziju, uz proviziju?
    Pustis mu tvoj PP mail i trazis da ti posalje "money request" za Sarb O17. Kad posalje platis i to je to...
    HADzI DALIBOR and Lerbi like this.

  8. #708
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat Orf kaže: Pregled poruke
    Imate u podešavanjima za paypal da stavite da konverziju valuta ne vrši paypal, već banka. Konverzija će u tom slučaju biti realna bez nekih velikih gubitaka. Svu proviziju kod paypal-a plaća prodavac, tako da kupac ne plaća ništa dodatno.
    Imajte na umu i da banka prilikom plaćanja paypal-om uvek rezerviše veći procenat novca pa se kroz nekoliko dana to vrati na račun.
    U pravu je čovek, jednostavno na karticu sa koje plaćaš uplatiš 1000 jena npr...
    Banka izvrši konverziju dinar jen (tu malo deru), i obavesti te da imaš 1000 jena na računu. Onda jednostavno na PayPal-u namestiš da hoćeš da platiš u valuti prodavca (jenima), i PayPal ti skine određeni iznos jena sa računa (npr. 1000 jena koje si prethodno kupio) bez ikakve provizije...

  9. #709
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    U pravu je čovek, jednostavno na karticu sa koje plaćaš uplatiš 1000 jena npr...
    Banka izvrši konverziju dinar jen (tu malo deru), i obavesti te da imaš 1000 jena na računu. Onda jednostavno na PayPal-u namestiš da hoćeš da platiš u valuti prodavca (jenima), i PayPal ti skine određeni iznos jena sa računa (npr. 1000 jena koje si prethodno kupio) bez ikakve provizije...
    Nisam na to mislio. Na računu uvek treba da stoji EUR, jer ako postoji druga valuta onda će to banka prvo konvertovati u EUR pa opet u tu valutu i platiće se dupla provizija. Paypal pri konverziji valute prvo konvertuje u dinare(jer je u Srbiji) pa onda u valutu koju treba, tako da se to ne isplati uopšte.
    E sad, ako se odabere opcija kod PayPal-a "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" banka će automatski konvertovati EUR u valutu koja treba po svom kursu. Ovaj način je ujedno i najpovoljniji po mom iskustvu i iskustvima ljudi sa nekih drugih foruma.

  10. #710
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Ne znam u kojoj si banci, ali Intesa ne konvertuje ništa, skida ti iznos sa računa u valuti u kojoj hoćeš (naravno pra toga moraš kupiti kod njih tu valutu i staviti je na račun)...

    Prosto, ako prodavac iskaže cenu u funtama, ja u banci promenim dinar funta, i na računu imam funte. Zatim naložim PayPal-u da iskoristi opciju "Bill me in the currency listed on the seller's invoice", i banka mi sa računa skine u funtama, i prebaci prodavcu... Nikakve konverzije i trice...

    Istina je da kod uplata na tvoj račun zajebavaju i "kradu" na koverziji, i to tako što bilo koju drugu valutu sem evra konvertuju u evro po najnepovoljnijem kursu. Npr. neko ti plati u funtama, oni to konvertuju i uplate ti na račun evre (i to posle 10 radnih dana
    )...
    Ali i tu im možeš dooakti tako što ti kao prodavac iskažeš cenu u evrima i tražiš isplatu preko PP u evrima, tada nemaju šta da konvertuju pa mogu da se slikaju...

    Ovo sam proverio više puta, tako da znam šta pišem...
    Poslednja ispravka: KureNS (18.7.2015. u 9:10)

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. provjerena on line kupovine
    By ognjen in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.8.2009., 11:17
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •