Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree6Likes
  • 1 Post By Neša
  • 2 Post By vladas
  • 3 Post By tiha

tema: Nepopunjena garancija

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Nepopunjena garancija

    U Julu mesecu bio sam turisticki u Rimu i kod zvanicnog distributera,Stroili oro Italian Jeweles,kupio Citizen Nighthawk,naravno kako i sleduje u takvim radnjama platio 298 eura i naravno bez ikakvog pousta, umesto 30k u Bomaru,ali moj cef da kupim sat u Rimu.Podesili mi narukvicu na licu mesta pa je sat odmah stavljen na ruku a kutija i ostalo upakovano u kesu sa masnom,zalepljeno kako samo Italijani znaju to da odrade a pogotovo u takvoj radnji.Problem nastaje kada sam stigao u Bg i otvorio paket;kutija Citizenova i unutra uputstvo i garantna kartica na kojoj je pecat firme i nista vise.Posaljem im mail....posaljite slike sata ,racuna kartice...posaljem...budite strpljivi do kraja Avgusta na odmoru je dobavljac,trudicemo se da nadjemo resenje.Danas stigao mail:ovim vas molimo da na mestu Ref:upisete BJ7010-56E a na mestu DATA ACQUISTA 19/07/2014. sto se tice pomoci u Srbiji mi vas obavestavamo da imate Bomar sevis u Novom Sadu....Da napomenem da sam pre slanja mejla u Italiju pitao Bomar u BG i rekli su mi da ta garancija ne vazi kod nih i da internacionalna izgleda sasvim drugacije.Licno moslim da su u prodavnici u Rimu napravili ozbiljan propust pa i prekrsaj jer su mi prodali sat bez papira.Molio bih za vase misljenje i savet.Hvala i pozdrav od Dusana51
    Nepopunjena garancija-20140728_122319.jpg

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Nisam bas neki strucnjak za garancije, posto mi je to jedna od zadnjih stavki kad kupujem sat i ne interesuje me skoro uopste, ali koliko ja vidim i razumem na garanciji pise da vazi 2 godine(verovatno u zemlji kupovine) i 1 godinu internacionalno.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Ako su ti u Rimu dali fiskalni račun, i ako je kartica popunjena, garancija svakako važi u Italiji. Što se tiče domaćih servisa, znam da za druge proizvode internacionalnu garanciju priznaju na osnovu serijskog broja.

    Raspitaj se u udruženju potrošača za svoja prava kod nas, a garancija ti svakako važi u Italiji. Što se tiče Citizena, mislim da ti garancija u praksi neće biti potrebna.
    DrAgod likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Stvar i jeste u tome da kartica nije popunjena pa su mi rekli da upisem Ref i datum i to bi bila garancija za Italiju...koliko ja znam internacionalna ima upisan serijski broj sto ja nemam i u Bomaru su mi rekli da ustvari nemam garanciju ovde.Firma je bas renomirana,mislim da su i najveci u Italiji,nista popust,cena kao preporucena od Citizena kupi ili ostavi.Kad je vec tako, pa sto ja ne bih malo potegao i dobio zadovoljenje za njihov prekrsaj?De facto ja sam iz njihove radnje izasao sa satom i kutijom.
    PS na ovoj blanko kartici koju sam dobio mogu da upisem bilo koji Citizen sat!
    Poslednja ispravka: dusan51 (1.9.2014. u 23:26)

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Dušane, svetska je praksa da se kartica dobije overena pečatom firme a da vrlo često ne upišu model, datum i serijski broj. Ja konkretno za moje Citizene (Nighthawk, jedan diver a slično je i bilo i za Seiko) nisam nigde imao popunjen serijski broj a par puta su datumi i modeli bili upisani a par puta ne. Sama kartica se menjala a da li će ovlašćeni servis prihvatiti garanciju zavisi (ako su korektni) samo od toga da li je firma koja je sat prodala i čiji se pečat vidi - zvaničan predstavnik Citizena koji ima pravo da prodaje satove sa internacionalnom garancijom.

    Dakle - prvo proveri da li su Stroili oro zvanični Citizen prodavci i ako jesu - mislim da je Bomar u obavezi da uvaži internacionalnu garanciju. U slučaju da ti zaista treba reklamacija a Bomar ne uvaži - ostaje ti opcija da pišeš Citizenovoj podršci.
    tolarbo and Markoni BG like this.
    No time to lose

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Slazem se sa Vladas-om, apsolutno je tacno sve sto je naveo u predhodnoj poruci!

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    vladas:hvala na iscrpnom i korisnom odgovoru!Da,Stroili oro je zvanicni Citizen prodavac,tako sam ih i nasao preko interneta pre puita...slucajno ili ne u mailu me za eventualnu servis podrsku upucuju na Bomar u Novom Sadu, iako znaju da sam iz Beograda!?Na kraju vazno mi je da sam uz vasu pomoc,koju sam iskreno i ocekivao,resio dilemu i da je sve ok.Pozdrav

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Velike su sanse da ti garancija nikad nece trebati a, nazalost, ako i zatreba, verovatno ovlasceni servis nece znati da resi problem. Bilo je vec nekoliko negativnih iskustava sa ovlascenim servisima na forumu.
    RUS, vladas and jagoda-nbg like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    Bas kao sto @tiha kaze, verovatno ti garancija nece nikada ni zatrebati, odlican je to sat. Nosi ga uzivaj u njemu i nema sta da brines



  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Nepopunjena garancija

    ovlašćeni servis bomar-ov je u Novom Sadu ,verovatno su ti zato njega i naveli ,pozdrav

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •