Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 40
Like Tree1Likes

tema: Kupovina sata bez papira

  1. #1
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Kupovina sata bez papira

    Kolko je pouzdano kupiti sat bez papira ,a sa druge strane da li je moguce odneti takav sat u ovlascen servis na proveru.
    Dali papiri tolko znace s obzirom da su cene ne uporedivo nize za takve satove.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    U principu papiri ti pružaju dodatnu sigurnost pri kupovini jer dokazuju autentičnost sata i njegovo poreklo.

    Naravno takav sat je moguće odneti u servis na proveru, niko ti pritom neće tražiti papire, jer papire uglavnom isključivo traže ako je u pitanju servis u garantnom roku.

    Papiri znače, ali nisu naravno presudni, pa ako imaš pouzdanog časovničara koji bi proverio autentičnost sata ne moraš uopšte da brineš.

    Koji sat si namerio da kupiš?

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Pored ovoga što je Vladan rekao, a sa čime se u potpunosti slažem, ima još jedna bitna stvar. Kod skupljih satova eminentih proizvođača, sigurno je da sat nećeš odneti kod lokalnog časovničara koliko god da imaš poverenja u njega. Sat se prilikom servisiranja najčešće šalje u samu fabriku, eventualno se manji servis odradi kod samog dilera i ukoliko je sat kraden lako može da se desi da ćeš ostati bez istog. Kako?
    Pravi vlasnik sata obaveštava proizvođača da je sat sa tim i tim serijskim brojem ukraden, kompanija prosleđuje info dilerima i distributerima i ako se sat pojavi na servisu, obično bude vraćen pravom vlasniku!
    Tako da ti papiri i sa te strane ulivaju dodatnu sigurnost, ukoliko se radi o skupom satu.

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Upravo me je ovo zanimalo sto je dragon napisao sta se desava ako recimo uzmes Rolex odneses ga kod petrovica ,a on ti kaze tvoj sat je marnut tj. da li je on obavezan da o tome obavestava policiji i da li ima u opste neko veze sa tim nasa policija . Generalno su satovi bez papira nneuporedivo jeftiniji ,a ono sto me posebno zanima je upravo Rolex

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika nikche
    Član od
    24.3.2009.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    48
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Izbrisi serijski broj xD
    Prije nego ga kupis otidju sa prodavcem do Rolexove radnje, pa se dogovorite
    Citat Vladan Stevanovic - Admin kaže: Pregled poruke
    Na rukama džip-era, i dalje suvereno vladaju Rolex (Ro-motherfucking-lex) i Breitling (Instruments for professional posers)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    poenda kupovine Rolexa je da si zaradio toliko da ga mozes i platiti po toj cijeni. Ako nosis trenerku od kineza i rolex placen 300E, niko ti nece vjerovati da je original, cak i grotesno izgleda
    piksi likes this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat nikche kaže:
    Izbrisi serijski broj xD
    Jedno je kada kupiš kradenu robu a da ti toga nisi svestan, a sasvim drugo je kada svesno kupuješ nešto što je ukradeno. I još ti to nije dovoljno, nego odeš i uklanjaš serijski broj...
    A tek mi nije jasan način razmišljanja u kojem kupuješ SKUP sat, za koji verujem da čak i kraden nije jeftin, i posle kućište istog unakaziš skidanjem serijskog broja.

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    poenda kupovine Rolexa je da si zaradio toliko da ga mozes i platiti po toj cijeni. Ako nosis trenerku od kineza i rolex placen 300E, niko ti nece vjerovati da je original, cak i grotesno izgleda
    Upravo tako.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Nesto se bas ne slazem sa konstatacijom oko poente nosenja rolexa ali to nije pitanje, da li ce neko misliti da je to kopija ili ne i nije nesto moja briga za mene je bitno da jea znam da nije kopija ,a sta ce neko drugi misliti o tom satu me nesto i nije briga. Sat koji nema papire ne mora da bude ukraden.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Nesto se bas ne slazem sa konstatacijom oko poente nosenja rolexa ali to nije pitanje, da li ce neko misliti da je to kopija ili ne i nije nesto moja briga za mene je bitno da jea znam da nije kopija ,a sta ce neko drugi misliti o tom satu me nesto i nije briga. Sat koji nema papire ne mora da bude ukraden.
    rolex bez papira je ili kopija- češće, ili ukraden ređe.

    ja lično sat od par hiljada eura nebih kupovao ni sa papirima a na sumnjivom mjestu, nego isključivo kod ovlašćenog prodavca, gdje ti fino popune garanciju, izdaju račun, itd..

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina sata bez papira

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Sat koji nema papire ne mora da bude ukraden.
    Niko nije ni rekao da je sat bez papira uvek kraden sat. Ja sam bio revoltiran predlogom brisanja serijskog broja sa kućišta sata. Čak i polovan, recimo Rolex, nije jeftin pa shodno tome ne razumem zašto bi neko dao solidnu količinu novca, da bi posle praktično uništio sat?!

    Citat Baron kaže:
    rolex bez papira je ili kopija- češće, ili ukraden ređe.
    Ovde moram da se složim sa Baronom. Jednostavno, kao što je već rečeno, papiri ti ulivaju sigurnost da je sat autentičan i da nije skinut nekome sa ruke.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina džepnog sata
    By skydiver in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 12:09
  2. Kupovina Ulysse Nardin sata
    By UlysseNardin in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.1.2010., 12:10
  3. Orient CFM00001S - kupovina
    By eee in forum Japanski satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 1.8.2009., 16:01
  4. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •