Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 41
Like Tree12Likes

tema: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

  1. #1
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Pozdrav,

    Interesuje me da li neko zna gde se u Novom Sadu mogu kupiti Vostok Amphibia ili Komandirskie(mislim na modele starijeg dizajna). Znam da ne postoji distributer . Ono što me interesuje je ime nekog časovničara ,kolekcionara ili makar savet gde i kako ih naći. Sa kupovinom preko neta stvarno nemam nikakvog iskustva,i u to se trenutno nebi upuštao, tako da ako i nađem neki od modela to će po svemu sudeći biti polovan sat.
    To dovodi do drugog pitanja.Na šta treba obratiti pažnju kod kupovine tih satova(svaki savet je dobro došao),i koja je razumna cena za navedene dobro očuvane modele ?

    Hvala

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Nisam te najbolje razumeo.Da li te interesuju satovi stari par godina ili oni od 20-ak i više?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    23.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    U Beogradu imas uvoznika Vostok Europe satova. Da li je ovlašćen ili nije ne znam.
    Ponudu možeš da vidiš na sajtu www.poklonducan.com

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Vladane p bitno je samo da sat nije "west looking" dizajna,jer video sam i takve nego onog strog sovjetskog izgleda. Sad da li je sat star par godina ili više nije toliko bitno sve dok je u odličnom stanju.tip sata o kome pričam može sa videti i na ovom forumu.juče u 8-56 h sliku takvog sata je postavio babaideda.u principu takvi satovi na ebay su oko 35$ za komandirskie odnosno oko 65$ za amphibie. Dakle ne interesuju me komandirski i amphibie(npr model black sea)novog dizajna i znatno više cene.
    simonjay likes this.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    bmiillan,hvala za informaciju.Trenutno nisam zainteresovan za Vostok Europe satove.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    pozdrav, skydrummer i dobrodosao na forum!
    ne znam za novi sad - jedino da pogledas po pijacama kod preprodavaca.
    osim toga, pogledaj i na domacim internet berzama i drugim sajtovima na kojima mozes naci oglase za satove.
    treci nacin je da das oglas ovde na forumu da kupujes sat, stavis i slicicu, pa ce se neko vec javiti!
    sto se cena tice, vrlo su sarolike, ali krecu se od 15 do 40 eur, uglavnom zavisno od stanja i modela.
    pri kupovini paznju obrati na koronu - cesto su vrlo labave ili, pak, "zapekle" pa se ne okrecu oupste. zatim, na, odokativno, 95% tih starih komandirskih ostecen je fosfor na kazaljkama - to moze da se sredi, ali je dodatni trosak a treba i naci sajdziju koji to moze da uradi (jer se fosfor tesko nabavlja). dakle, gledaj da kazaljke budu cele. podrazumeva se da treba da radi, a bilo bi dobro da ispod poklopca ima jos jedan plasticni poklopac (obicno na amfibijama, ali i kod njih vrlo retko). ako ima datum, provrti ga da vidis da li su svi brojevi tu, tj. da nisu osteceni i sl. zatim, proveri kako se odsrafljuje krunica - ne sme da zapinje nigde, niti da ide ukrivo. vazano je, takodje, da je cifer dobar jer se on ne moze krpiti!
    ako se setim jos necega, dodacu!
    pozdrav!
    VLADAN P, skydrummer and Danilo like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    O.K. Sad mi je jasno.
    :o

    Ako nećeš preko Neta,jedino ti ostaje da pratiš oglase.Pažnju obrati (pored uobičajenih stvari) na stanje navoja za krunicu jer je sklono oštećenjima pri nepravilnom rukovanju.
    Razumna cena-za starije modele u odličnom stanju-30-40 Evra.Za noviju produkciju-možda do 60 evra.
    Govorim o(vrlo retkim) satovima koji su ''kao novi''
    Poslednja ispravka: VLADAN P (29.6.2011. u 12:42)
    skydrummer and 83stojan like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Subotom na najlonu... tamo ćeš naći ove satove.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Hvala svima na savetima i informacijama.

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Gde kupiti Vostok Amphibia ili Vostok Komandirskie sat ?

    Još jedno pitanje na ovu temu.Da li je bolje uzeti pomenute modele sa mehaničkim ili automatskim mehanizmom?Dakle sa stanovišta preciznosti merenja vremena,trajnosti,sklonosti ka kvarovima,komplikacijama prilikom popravki itd. koji je mehanizam bolji?
    Eto toliko.Ne bih više da zamaram pa da na samom početku ispucam sav "savetodavni"kredit.

    Hvala

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vostok Komandirskie K-34
    By Aleksandar S in forum Ruski satovi
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.1.2022., 21:51
  2. Nova Vostok Amphibia?
    By 23jewels in forum Ruski satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.12.2011., 20:09
  3. Gde kupiti Vostok Europe?
    By Beethoven in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 7.8.2011., 9:52
  4. [KUPLjENO] - Vostok Komandirskie
    By zolabg in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.1.2011., 16:47
  5. Vostok
    By rasa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.6.2010., 16:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •