Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Da li kupiti sa ovog sajta?

    Pozdrav svima...

    Vec duze vreme sam pasivan citalac i da se ne ponavlajm, forum je odlican, ali evo sad konacno da kazem nesto, tj. da upitam.
    Pred kupovinom sam casovnika i budzet je skroman, oko 100e. Medjutim, zelepio sam se za dobro poznati Casio Edifice EF 527D 1A, koji je oko 150e.
    E sad, na internetu sam nasao pomenuti model na sledecim stranicama i upitao sam prodavce za neke detalje.



    1. http:////www.ioffer.com/i/162241705
    2. http://www.ioffer.com/i/180604155
    3. http://www.superchrono.com/index.php...oducts_id=1965

    Koliko je, po vasem misljenju sigurno pazariti sa prva dva pomenuta sajta?
    Meni je pomalo sumnjivo, ali me kopka sto usteda nije ni malo zanemarljiva, pogotovo ako se uzme u obzir da sam student i da dolaze praznici... ;-)

    Hvala, Novica

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    ioffer su pravi pravcati kinezi iako pise da je original....ja sam narucivao kod njih i jesu kinezi...
    a za ovaj treci stvarno ne znam

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    Novice, dobro nam došao.

    Pogledaj OVDE, prodavac je proveren, cena sata je relativno pristupačna i samo je pitanje da li je u cenu uračunato i slanje ili se ti troškovi dodatno naplaćuju.

    Imaj samo u vidu da, zbog predstojećih praznika, sve što se šalje poštom putuje poprilično dugo i da postoji mogućnost da ćeš se načekati dok ti sat ne stigne.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    Hvala na savetima, ioffer definitivno otpada.

    Kontaktirao sam ljude sa sajta koji je dragon ostavio, pa cemo videti. Takodje sam ponovo kontaktirao ljude sa sajta br.3 koji sam ja postavio pa cu videti i njihov odgovor. Deluju mi nekako ozbiljnije od ioffer-a ali opet ne ulivaju potpuno poverenje. Dok ne budem siguran, necu pazariti.

    Nego jos jedno pitanje vezano za e-kupovinu. Kada se i kome placa carina i pdv? Da li se to izracuna pa iznos porudzbine uveca za taj iznos i sve zajedno uplati prodavcu ili ...?

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    carinu i pdv ce ti obracunati u srbiji. carina je 10% na cenu sata sa troskovima slanja, a pdv jos 18% na sve to.

    To ce ti naplatiti u posti kad budes uzimao sat. Ili ce ti postar naplatiti kad donese paket.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    Novice, samo obrati pažnju na jednu stvar. Kod Superchrono su troškovi slanja uračunati u cenu, barem tako piše a šalju sa Fedex-om što znači da ćeš pored carine i poreza platiti i usluge špedicije i još neke njihove takse što zna da predstavlja popriličnu cifru.

    Insistiraj na slanju običnom poštom i definitivno izbegavaj kurirske službe kao što su FedEx, DHL i UPS.

    edit: sad sam malo pogledao na netu i koliko vidim ima i dobrih i loših iskustava sa superchrono, nažalost ovih loših je daleko više tako da ti ne bih baš preporučio da se upuštaš u trgovinu sa njima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    22.12.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    57
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Da li kupiti sa ovog sajta?

    Aha, sad je jasno...

    A sto se tice superchrono-a, onda i on otpada.
    Nadam se da je u SkyWatches-u i shipping uracunat u cenu. Ako nije, onda cu sacekati da skupim celokupan iznos pa kupiti kod nas, ili ako nadjem povoljno na nekom proverenom sajtu.
    Hvala na trudu...

Slične teme

  1. Kako se skida krunica sa ovog mehanizma?
    By sima hrabri in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.12.2010., 17:34
  2. Orient,gde kupiti
    By 23jewels in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.10.2010., 19:46
  3. Vrijednost ovog TISSOT-a
    By sociolog in forum Tissot
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 9.9.2010., 23:19

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •