Posle jedno mesec,pazario sam Seiko koji je i bio meta,u pitanju je SNN231P2.Pre svega bih zeleo da pohvalim "Sense" na lepoj saradnji,sat sam dobio u roku od 24 casa u Seiko kutiji i sa karticom-garancijom na dve godine,moja topla preporuka.Sto se sata tice:

Precnik kucista je 42,5mm bez krunice,sa krunicom je oko 45mm

Precnik cifera je 36mm,ceo je crn sa belim brojevima i indikatorima.

Mehanizam je kvarcni-7T94,koji se pokazao kao jako dobar.

Narukvica je kozna,sa belim stepom sto posebno daje sportsku notu,malo je tvrdja i vec posle prvog savijanja je dobila male "bore",nije "genuine leder",vec na narukvici pise Seiko "Calf"(nisam uspeo da saznam kakav tip koze je u pitanju),takodje mi se svidja sto na kopci pise Seiko,jako lep detalj.

Chronograph 1/5-Kako sam ja skapirao,ovo znaci da stoperica meri jednu sekundu kao pet jednaka dela,odnosno moze da meri vreme do jedne petine sekunde ili 20 stotinki.Zanimljivo je da stoperica ne "cakce" kao kvarcni mehanizam,vec klizi skoro kao automatik,totalno zbunjuje

Datum je na poziciji broja "6" i nije bas najuocljiviji,mozda su mogli malo veci prozor da naprave.

Kuciste je od nerdjajuceg celika,kvalitetno je uzadjeno i ima visok sjaj.Krunica nije na zavijanje,WR je 100 metra.

Hardlex kristal je 0,3mm izdignut od kucista i ravan je,takodje je bez anti-refleksnog premaza.

Iluminacija je jako dobra(sto se moze videti),jer su indiatori koji su premazani fosforom dosta veliki,takodje se premazani kazaljka stoperice i kazaljke za sate i minute.

20130828_191652.jpg20130828_191836.jpg20130828_192438.jpg20130828_192501.jpg20130828_200725.jpg

Sat se moze naci u raznim varijantama,kako sa metalnom sivom i crnom narukvicom,crnim kucistem,bronzanim kazaljkama i svi su lepi na svoj nacin...

Generalno,sat je ispunio sve,pa i vise od ocekivanog,kupio sam ga za 16.500,dok je skoro svuda 20.700 din i po meni ovo je super kupovina za ono sto sam dobio,takodje sat ima pilotski izgled sto mi se najvise dopada.

Zeleo bih da se zahvalim svim forumasima na pomoci pri izboru,ako neko nesto hoce da pita,tu sam...

Ovo mi je prvi pregled sata,tako nemojte da mi zamerite ako sam nesto propustio.Imajte milosti...