Strana 34 od 41 PrvaPrva ... 24303132333435363738 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 340 od ukupno 404
Like Tree190Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

  1. #331
    Novi član
    Član od
    7.12.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Ovo sa kupovinom "ozbiljnog" sata postaje opasno zarazno. Imam raznih satica, ali sada prvi put kupujem sat, a da se pre toga ozbiljno informisem o tome sta je dobro, a sta nije, pa mi se cini kao da kupujem auto.
    Citala sam razne savete i iskustva na forumu a i sire. Pogledala sam na netu jos neke Doxa satove (www.doxa.ch). Za svaki model daju i podatak o tipu mehanizma, pa me zacudilo da satovi cija je razlika u ceni poprilicna rade sa istim mehaniznom. Model koji ste mi preporucili (sutra idem da vidim kako lezi na ruci) ima Ronda 785 mehanizam, koji u sebi ima Swiss made i Swiss part. U cemu je razlika izmedju Swiss made i Swiss part? Takodje sam nasla podatak da oznaka Swiss made (ne odnosi se samo na satove) ne znaci da je sat kompletan Svajcarac, vec da je mehanizam svajcarski i da je sklapan u Svajcarskoj, dok ostatak moze biti i stranog (uglavnom azijskog) porekla. Ovo je samo primedba, nemam kompleks da sat mora da je "sa 100% geografskim poreklom".

    Uz vec spomenutu Doxicu (http://www.doxa.ch/WD140AWP/WD140Awp...YNC_1511321578), u najuzi izbor je usao Citizen EcoDrive
    Overview
    Po vasem misljenju, za koji biste se pre odlucili (ne mislim na estetiku, nego na sat kao masinu). Hvala da odgovorima!

    U Bomaru nemaju taj model (EM0331-52E), vec njegovu svetliju varijantu EM0331-52D
    Overview

    Mozda nekome bude korisno:
    Bomar ocekuje do kraja godine novu isporuku za Citizen, a svi modeli sa Home teoretski mogu da se naruce i stigli bi negde u februaru. Citizen satovi su sa 20% popusta, kao i oni sa oznakom Swiss made. Tako mi je ispricala ljubazna prodavacica.


    Ovde je jos par modela, koji su mi se dopali, pa stoje kao rezerva (za neku sledecu kupovinu)
    Overview
    Overview
    Overview
    Overview
    Overview

  2. #332
    Mlađi član
    Član od
    4.1.2016.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Posto sam se tek registrovao zeleo bih svim clanovima pozelim srecnu Novu godinu i novogodisnje praznike, puno zdravlja, srece i ljubavi, i novih dugotrajnih satova!
    e, sad da predjem na pitanje...

    Hteo bih da kupim sat, ali posto imam tanak zglob, to mi predstavlja problem. Vecina satova sto mi se svidja su poprilicno veliki, nisam jos uvek isao licno da ih pogledam ali uskoro planiram.
    Ono sto mi je najvise zapalo za oko je Citizen Nighthawk, gledajuci dimenzije velik je, cena jeste jaca.
    Na isto foru, ali dosta jetiniji je Casio 527d.
    I neka klasika Seiko Seiko SSB047P1 Nesto na tu foru, ali sve je ogromno, barem tako izgleda na papiru. Gledao sam i neke klipove na YT, ali nije to to. Pa bih zeleo od vas neki savet i preporuku za satove slicne ovom Seiko-u.

  3. #333
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Druškane,dobrodošao.
    Dimenzije satova su vrlo relativna stvar koja ,u mnogome, zavisi od dizajna tako da same brojke ne mogu biti odlučujući faktor pri izboru.
    Sat od 40mm na ruci može izgledati veće od sata od 45mm.
    Ovaj seiko što si postavio (42 mm bez krune) svakako ne spada u veće satove i mislim da bi svima odgovarao.
    Predlažem da prošetaš do neke radnje i probaš različite satove pa ćeš moći lakše da proceniš šta ti odgovara.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #334
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    цитизен свакако, сјајан сат, није ни велики, не знам колико килограма имаш, односно клк ти је обим зглоба али је похвално што не јуриш велике сатове

    то је додуше субјективно али мислим да се уклапам у став већине да су то сатови већи од 42мм, тако да какав год зглоб да имаш, ја имам врло танак зглоб у односу на друге људе, па ми монстер од 42-43мм стоји лепо, тако да би и теби стајао сат те димензије

    обрати пажњу да је и битна ширина лугова, дебљина лугова и дужина лугова тако да некад и мали сат изгледа огромно

  5. #335
    Mlađi član
    Član od
    4.1.2016.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Hvala na dobrodoslici i odgovorima.
    Kao sto napisah, moram otici i pogledati satove, mada Nighthawk nigde nema u mojoj blizini, tako da ce to biti i problem.
    Ne znam kakvo je stanje u NS, posto trenutno jedino u Sense ima, sto mi je predaleko. Mada pogledacu satove slicne velicine, pa cu valjda znati dal mi odgovrava.
    Na netu sam naleteo i na sivi Nighthawk, ali kod nas takva verzija ne postoji, samo crni i klasicni/sjajni celicni.
    s-l1600.jpg
    Meni je ovaj najlepsi ^_^

  6. #336
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Ovo na slici je crni, PVD verzija.

  7. #337
    Mlađi član
    Član od
    4.1.2016.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Aha, to je taj sa premazom. Mnogo lepse izgleda od crne verzije, barem meni.

  8. #338
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Nema tu crna verzija i verzija sa premazom, to ti je jedan te isti sat. Taj sat crnim cini PVD premaz.
    Nenad Arandjelovic likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #339
    Mlađi član
    Član od
    4.1.2016.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom

    s-l1600.jpgs-l1600.jpg
    Kako nema?

    edit: Ocigledno je doslo do promene boje zbog fotografisanja, pa se boje kao razlikuju, uzivo su verovatno identicni. Sad sam obratio paznju na sifru sata, koja je ista. U toku pregleda mi se ucinilo da ima razlike i u sifri, ali kad sam ponovo bolje pogledao, sifre su iste. Tako da moja greska, mada i greska do loseg fotoaparata.
    Poslednja ispravka: RUS (5.1.2016. u 19:49)

  10. #340
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 150 EUR

    Citat druškan kaže: Pregled poruke
    Hvala na dobrodoslici i odgovorima.
    Kao sto napisah, moram otici i pogledati satove, mada Nighthawk nigde nema u mojoj blizini, tako da ce to biti i problem.
    Ne znam kakvo je stanje u NS, posto trenutno jedino u Sense ima, sto mi je predaleko. Mada pogledacu satove slicne velicine, pa cu valjda znati dal mi odgovrava.
    Na netu sam naleteo i na sivi Nighthawk, ali kod nas takva verzija ne postoji, samo crni i klasicni/sjajni celicni.
    s-l1600.jpg
    Meni je ovaj najlepsi ^_^
    Imaš Sense radnju na Spensu u NS...
    druškan likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •