Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 47
Like Tree6Likes

tema: Pomozite novajliji, molim vas

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Citat Bogisha kaže: Pregled poruke
    . Da li mozda postoji neka "fora" poput da se kupi sat sa metalnim kaisem pa da se naknadno premota kozom ili tako nesto ? Jel se isplati tako nesto u smislu cene i izdrzljivosti kaisa?

    I jos 2 pitanja:
    1. Vredi li razmisljati o analogno-digitalnim satovma (ili samo digitalnim) ili je to suvise detinjasto?
    2. Ako bih trazio satove po nekim gradovima van nase drzave u kojima cu verovatno biti u skorijem vremenskom periodu tipa Budimpesta, Segedin, Bratislava, Bec da li bi mi to pomoglo u smislu vece ponude i/ili manje cene? (ovo pitanje sam vec negde postavio an forumu al niko ne odg )


    Na velikoj većini satova vrlo jednostavno možeš metalnu narukvicu zameniti (crnim)kožnim kaišem.Kad odabereš sat ,postavi ovde sliku ili oznaku modela pa ćemo ti reći da li je zamena moguća.Cena tih kaiševa je od 500 do 1000 dinara.
    Analogno-digitalni satovi su o.k. Zašto da ne ako ti se dopada.
    U inostranstvu su satovi (u većini slučajeva) jeftiniji.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Novi član
    Član od
    13.3.2012.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Pa koliko mi se cini nije bilo previse predloga nekih analogno-digitalnih satova a negde na internetu sam naleteo na par koji su mi sasvim ok....pa da vidim sto ih niko ne predlaze

  3. #13
    Novi član
    Član od
    13.3.2012.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    @VLADAN P imas ti neki predlog?

  4. #14
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Ja sam ti dao 4-5 predloga sa crnim kaišem...ali i pored te tvoje želje, mnogo više se isplati kupiti sat sa metalnom narukvicom jer je tada znatno jeftinija nego kada se posebno kupuje. Poželećeš je brzo, ne brini, samo probaj u radnji obavezno kako ti sat stoji na ruci. Crnu kožnu imaš svuda za male pare. Nego, da li je moguće da od ovoliko puno predloga nisi napravio neki uži izbor pa da o njemu pričamo? Ako ti ne pašu casio edifice satovi, obrati pažnju na dobre predloge Sectora i Festine! Veruj nam, za stotinak evra nemaš nigde neki bitno drugačiji izbor. Satovi kupljeni kod nas imaju 1-2 godine garanciju. Razmisli ako se, ne dao Bog, pokvari, da li ćeš moći i kako ćeš da ga šalješ u prodavnicu u inostranstvu.
    ...požuri polako...

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Citat Bogisha kaže: Pregled poruke
    @VLADAN P imas ti neki predlog?
    Na temu analogno-digitalnih evo šta nudi jedan domaći sajt Analogno-digitalni

    Što se kvarcnih satova tiče iz serije Edifice (koja je cela o.k.) preporučujem one koji počinju sa brojem 5.Konkretni model izaberi prema sopstvenom ukusu. Uzimajući u obzir tvoje finansije ,kao i želje (sportski i elegantan) možeš pogledati sat koji sam ja odabrao za sebe-EF-503 D. Ima i crni sa kožnim kaišem-Sense watch webshop - Casio satovi - Seiko satovi - Police satovi - Swatch satovi - Online prodavnica satova

    cas1.JPGcas2.jpg
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Kao sto rece Vladan, ako postoje verzije istog sata sa metalnom narukvicom i koznim kaisem, bolje odabrati metalnu jer naknadna kupovina ume da bude prilican izdatak, a i problem moze biti nalazenje originalne narukvice. Takodje, narukvica je ''vecna'', a kozni kais ipak traje 1-3 (u zavisnosti od toga koliko cesto nosis sat). Kozni kais je relativno jeftin i dostupan. U vecini slucajeva samo treba da vodis racuna o sirini lugova:
    lug_width.jpg

    Postavi nam slike analogno-digitalnih satova koji ti se dopadaju, pa cemo videti jesu li cemu
    Zasto bi ana-digi bili detinjasti? Mozda se bas ne uklapaju u vecernje odelo, ali nije da ti je to bitno, zar ne
    Nista nije detinjasto na ovom satu svakako:
    citizen-skyhawk.jpg

    SAtovi su uglavnom jeftiniji u inostranstvu, a pri tom uz malo papirologije mozes dobiti povracaj njihovog pdv-a (od 16-19%). Tako ti sat izadje jos i za taj procenat jeftiniji.

    Za automatik - ima vremena. Nema nista lose u kvarcnim satovima.

    E,da, Umbra se lepo setio. Ukoliko sat kupis ovde, dobijas dvogodisnju garanciju. Ukoliko ga kupis u inostranstvu, verovatno ces dobiti jednogodisnju internacionalnu garanciju, ali to vazi samo ako marka koju odaberes ima ovlasceni servis kod nas. (Ja sam, recimo, kupio Orient u Madjarskoj i dobio lepo popunjenu garanciju, ali mi ne vredi jer Orient ovde nema zastupnika).

    PS. Iz nekog razloga sve slike iz gornjeg posta se ne prikazuju kako treba iako sam ih u editoru video.
    Poslednja ispravka: anbeast (14.3.2012. u 14:46)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Možda bi u tvoju koncepciju mogla da se uklopi i Casiova serija G-Shock: G-Shock

    Na ovom linku imaš i neke analogno-digitalne. Narukvica nije kožna, ali je dobra. Iako sma ih često viđao, Vladan P mi je ukazao i na činjenicu da su veoma prijatni za nošenje, a veoma su izdržljivi.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    moj predlog:
    Casio EF-503D-1A

  9. #19
    Član Avatar korisnika Koska23
    Član od
    2.1.2011.
    Lokacija
    Guelph, ON, Canada
    Poruke
    221
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Pozdrav druze,

    Svi predlozi koje si dobio su sjajni. Zamena SS narukvice za kozni kais u vecini slucajeva nije ni tehnicki ni finansijski problem. Kao sto je na vise mesta na forumu istaknuto najbolja varijanta je kupovina sata na original SS narukvici jer je trajnija i izdrzljivija i, na kraju krajeva, ukoliko se ikad odlucis da sat prodas - podici ce mu vrednost.

    Posto vidim da spominjes ana-digi varijantu, ja mogu da ti predlozim CASIO AMW 320 a.k.a. "Arnie" (Guvernator ga je nosio u jednom filmu).

    Mislim da ce tvoji roditelji biti odusevljeni ovim satom jer mu je cena oko $50. Nazalost, ne znam kakve su opcije za nabavku ovog sata u Srbiji, ovo je cena sa Amazona, ali posto si spominjao neka putovanja po Evropi, uopste ne sumnjam da tamo mozes da ga nadjes po ceni slicnoj ovoj na amazonu.

    Imaj na umu da sat standardno ide na gumenoj narukvici (moze se lako prebaciti na kozu ili nato). Mislim da metalna narukvica postoji samo u kombinaciji sa plavim ciferom (licem).
    Takodje, nemoj zanemariti cinjenicu da je sat prilicno masivan, oko 45mm u precniku.

    Na kraju, pored toga sto sam ja zadovoljan njime, treba istaci da je ovaj sat vrlo cenjen kod ljubitelja povoljnih satova na raznim forumima. Sat je vrlo pregledan i funkcionalan, a digitalni displej sadrzi sledece funkcije: stoperica, dual time, alarm, dan datum. Takodje, moguce je aktivirati hour alarm (kratak zvucni signal koji obelezava svaki pun sat).

    Evo par slika mog primerka na gumi i nato kaisu:
    IMG_9028small.jpgIMG_9017small.jpgIMG_9037small.jpgIMG_9039small.jpg

    A evo i par varijanti sa neta:
    71G1hu4yQdS._SL1387_.jpg81LeD3JIZFS._SL1500_.jpgAmw320b-1_casio.jpg



    Toliko od mene. Javi sta si uradio i srecno!

    Dejan
    Poslednja ispravka: Koska23 (14.3.2012. u 19:58)

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Pomozite novajliji, molim vas

    Mala ispravka - gospodin Schwarzenegger je nosio Seiko H558-5000 sat a ne Casio i ovo je model Arnie:

    SEIKO+H558-5009+330241_Dial+1.JPG

    Scena iz filma predator gde glumi ovaj sat:

    Predator-Seiko-1.jpg

    U fimu Commando nosi modifikovan sat koji se ne proizvodi serijski.

Slične teme

  1. Koji je ovo sat? molim za pomoc....
    By Sudar88 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 7.4.2020., 12:34
  2. Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji
    By boby07 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 5.1.2012., 20:59
  3. Koji sat-pomozite neznalici!
    By Beli in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29.3.2011., 9:33
  4. Dugena sat - molim za više informacija
    By Branimir in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.5.2009., 14:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •