Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Novi član
    Član od
    11.3.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc oko kupovine "sportskog i elegantnog sata: Casio Edifice i sl

    Prvo, pozdrav svim forumasima!
    Vec nekoliko dana citam forum, nasao sam dosta korisnih informacija. Odlicno je uredjen!

    Treba mi mala pomoc, pre svega saveti i informacije oko kupovine sata.
    Planiram da kupim "sportski i elegantan" sat, nesto veoma cesto kod nas.
    Budzet je 150-300e, sto je veci raspon. Spreman sam da platim vecu cenu ako je sat specifican po izgledu ili funkciji.

    Od svih satova koje sam gledao, nekako mi najvise odgovaraju oni iz Casio Edifice serije.
    Imaju "bogato kuciste", ne previse debelo i glomazno, da kazem dimenziono su taman.
    Kvalitet je dobar, cak sam na forumu citao da dosta pruzaju za svoju cenu.

    Imam Breil Dukati sat, i neki Casio digitalni, medjutim doslo je vreme za novi u kolekciji.
    Modni sat, kao Breil i sl, me sada ne zanima trenutno.

    Modeli koji su u uzem izboru, sa napomenom da sam bio u nekoliko radnji [Usce, Delta City]
    [ovaj sa crnom narukvicom je EF-550-1A, a ovaj "levi" je EF-554D-1A]


    Pored njih, ova dva su mi takodje lepa:
    Casio Edifice EQW-M1100C http://www.zgwatches.co.uk/images/casio ... C-1AER.jpg
    Casio Edifice EQW-M1100DB Geo TV Live ... 1100DB.png

    Vasi saveti i misljenje o izboru modela?
    Da li ima neki koji bi preporucili?


    Iako je ovo deo foruma "koji sat kupiti", napisacu nesto i oko cena ...
    Recimo za model sa crnom narukvicom:
    - u Delta City-ju kosta ~240e,
    - u Sense shopu [sutra planiram da odem i vidim njihovu ponudu] kosta ~200e,
    - dok preko jednog domaceg online sajta za prodaju satova, kosta 160e [porucuje se, stize za par nedelja].

    U prve dve radnje dobijam 2god garancije, dok preko ovog sajta "godinu dana internacionalne garancije". Za nju planiram da se raspitam da li vazi i da li se moze kod nas ostvariti.

    U narednom periodu treba da putujem za Italiju i Madjarsku.
    Gledajuci cene "preko" satovi su drasticno povoljniji.
    Da li znate, ako bi kupio sat npr. u Italiji, da li bi mi garancija vazila ovde?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine "sportskog i elegantnog sata: Casio Edifice i sl

    Stevo,dobrodošao.
    Koliko vidim iz tvog posta tebi ne treba pomoć
    Vidi se da si prostudirao deo ovog foruma koji ti je bitan i to je pohvalno.Verovatno će ti kolege preporučiti da pogledaš Seiko i Citizen satove mada lično mislim da si napravio dobar izbor.Od navedenih satova slobodno uzmi onaj koji ti se najviše sviđa.Sense je proveren prodavac (imaju i svoj servis) dok taj sajt(najjeftiniji) još proveravamo.Dvojica kolega su bila zadovoljna kupovinom preko njih.
    Dobro je znati da je jedini ovlašćeni distributer Casio satova za Srbiju S&L Watches - Jokic te sa njima proveri i sva pitanja oko internacionalne garancije.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    11.3.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine "sportskog i elegantnog sata: Casio Edifice i sl

    Hvala na dobrodoslici!

    Ne gledam iskljucivo Casio, nemam nista protiv Seiko, Citizen, Festina/Fosil, Sector satova.
    Pogledao sam ih bukvalno stotine, sto preko zvanicnih internet prezentacija, sto uzivo u shopovima.
    Pokazalo se da je Edifice serija bas ono sto zelim i trazim: sportski izgled, elegancija sa metalnom narukvicom, bogato kucisce, odgovarajuci kvalitet ...
    Jos da dodam da su mi prosto, u budzetu 20-25000din na oko, i po osecaju na ruci Casio Edifice daleko ispred pobrojanih.
    To bi rekao i da na njima ne pise Casio, cisto da ne bude da sam brendomanijak.

    Posto volim da imam garanciju, i izmedju ostalog spreman sam da platim robu-uslugu vise ako ima garanciju, malo sam se raspitivao oko nje ..
    Mislim da nije lose da prenesem informacije do kojih sam dosao.
    Ogradicu se da sam ih dobio na jednom mestu, u jako korektnom razgovoru sa serviserom Casio satova u Beogradu.

    Prvo, postoje velike razlike u ceni izmedju istog Casio sata zavisno gde se, kako i preko koga kupuje.
    "S&L" prodaje Casio Edifice satove za evropsko trziste, za koje oni imaju odgovarajuce delove, dok se Casio Edifice satovi, koji se prodaju preko online shop[ov]a kod nas, po znatno nizim cenama, prave za neevropska trzista [azijsko i americko].
    Kako sam razumeo, postoje izvesne razlike izmedju njih, u samom mehanizmu, srcu sata. Koje su to razlike stvarno ne znam.
    Internacionalnu garanciju oni ne priznaju, bilo da je od online shopa, bilo da je sat kupljen recimo u Italiji.
    U slucaju nekog kvara na satu, ako je za evropsko trziste daleko se brze i lakse servisira nego ako je za ostala trzista.
    Casio dileri koji daju 2god garancije kod nas uvoze satove za evropsko trziste

    Sto bi rekao Djordje Balasevis: "ako su lagali mene i ja lazem Vas".
    Ako sam nesto pogresno napisao slobodno me ispravite.
    Nisam toliko upucen u satove, pa ne znam pomenute detalje, mada ne vidim zasto bi me covek u razgovoru "pogresno informisao".

    Dobio sam informaciju da ce stici novi modeli Edifice satova za par dana, tj za oko 7 dana u radnje, tako da cu do tada odloziti kupovinu.

    Model koji bi se umesao u trku bi bio ovaj Seiko

    Ako sam dobro zapamtio oznake SNAC03P1.
    Cena oko 400e.

    Strucno pitanje: sta dobijam vise kupovinom ovog ^ Seiko sata u odnosu na Casio Edifice EF-550-1A koji je duplo jeftiniji?


    ,

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine "sportskog i elegantnog sata: Casio Edifice i sl

    Citat steva_anya kaže: Pregled poruke
    Strucno pitanje: sta dobijam vise kupovinom ovog ^ Seiko sata u odnosu na Casio Edifice EF-550-1A koji je duplo jeftiniji?


    ,
    Nešto prestižniji brend i alarm.
    Edit-I dužu vidljivost kazaljki u mraku.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    11.3.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine "sportskog i elegantnog sata: Casio Edifice i sl

    Da li je istina da se original i kopija Edifice satova razlikuju po tome sto kazaljka stoperice ide levo-desno kod jednog, dok kod drugog pravi pun krug? To sam cuo u jednoj radnji, a u jednom oglasu procitao.

Slične teme

  1. Pomoc oko kupovine sata Citizen AT0761-08E
    By Okac in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.11.2011., 9:24
  2. Zenski sat , izmedju sportskog i bas elegantnog do 6 000din
    By Boki in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 19:58
  3. Pomoc oko kupovine zenskog sata
    By Srekili in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 13.3.2011., 14:57
  4. Pomoc oko kupovine sata
    By mehanizam in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 28.2.2011., 22:00
  5. pomoc oko kupovine sata
    By Branko Milovanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.8.2010., 18:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •