Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Prikaz rezultata 61 do 67 od ukupno 67
Like Tree74Likes

tema: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

  1. #61
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Da, u pravu si. Smanjili su frekvenciju iz 4Hz na 3Hz, žrtvovali 2 rubina i dobili 80 sati rezerve sa C07.111.
    Ako se ne varam, prolšo je nešto oko 5 godina od tada i koliko mi je poznato, nema nekih problema.
    Sa druge strane, klasična ETA 2824-2, već 57 godina bez nekih većih izmena. Ja sam tradicionalista, pa mi je ova druga opcija bliža ali treba ići napred....

    Citat araphel kaže: Pregled poruke
    Ne bi se niko ni za Powermatic bunio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    araphel and Zorg like this.

  2. #62
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Da, u pravu si. Smanjili su frekvenciju iz 4Hz na 3Hz, žrtvovali 2 rubina i dobili 80 sati rezerve sa C07.111.
    Ako se ne varam, prolšo je nešto oko 5 godina od tada i koliko mi je poznato, nema nekih problema.
    Sa druge strane, klasična ETA 2824-2, već 57 godina bez nekih većih izmena. Ja sam tradicionalista, pa mi je ova druga opcija bliža ali treba ići napred....
    Imam dva sata sa 2824, i nemam nikakvih zamerki. S druge strane, i to je nekad bio nov mehanizam i tada je možda za njega neko govorio da je bolje nešto provereno i dokazano.

    Da se razumemo, u nekom mid range segmentu, koji je meni generalno i najzanimljiviji, verujem da teško ima bolje kupovine od verzije sa 2824. Odličan dizajn koji ide uz sve, dobra izrada, keramički bezel insert... jedina zamerka koju imam je mala debljina sata. To mi se nikako ne dopada, ali izgleda da se navikavam. Progutao sam to kod Hamija.

    Bio sam jako blizu kupovine titanijumske verzije, i ta tanušnost me je odbila. Sad žalim zbog toga.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  3. #63
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Citat araphel kaže: Pregled poruke
    Doduše, moram priznati da me jako intrigira Precidrive chrono varijanta, i bojim se da kad bih sada bio na tržištu za sat, da bi taj odneo pobedu, iako nisam ljubitelj menjanja baterija.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uh, Precidrive i mene fascinira. Ima u Bomaru Certina 300 m Precidrive kvarc. Strasan sat, savrsene dimenzije, video sam ga uzivo kad sam bio da polazem pravosudni. Oko 60.000 din je sto je sasvim prihvatljivo obzirom da je to, po mom misljenju, sat za apsolutno svaku priliku i na neki nacin, mogu slobodno da kazem, sat za ceo zivot.

    Sent from mTalk
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  4. #64
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Gledao i ja, ali me u precidrive varijanti ipak više privlači chrono varijanta. Ne znam zašto, kad je klot, više mi leži da je automatic. U Bomaru i ja merkao, probao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zenith likes this.

  5. #65
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1418
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Da, u pravu si. Smanjili su frekvenciju iz 4Hz na 3Hz, žrtvovali 2 rubina i dobili 80 sati rezerve sa C07.111.
    Ako se ne varam, prolšo je nešto oko 5 godina od tada i koliko mi je poznato, nema nekih problema.
    Sa druge strane, klasična ETA 2824-2, već 57 godina bez nekih većih izmena. Ja sam tradicionalista, pa mi je ova druga opcija bliža ali treba ići napred....
    Summa summarum - mehanizam kronograf Certine je ok dok bi dok obicne ipak bila bolja kupovina trenutnog modela?
    Kod trenutnog modela mi se jedino ne svidja pozicija datuma, prosto mi nekako bode oci

    P.S. zaboravih - hvala puno na predlogu Haifisch23 i propratnom objasnjenju
    Poslednja ispravka: Zorg (10.7.2017. u 9:36)
    eee and Haifisch23 like this.

  6. #66
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Zorg,

    Nismo se baš potpuno razumeli. Moja misao je bila, da je najveći rizik kupovina baš kronograf. Dosta plastike i malo kamena, za takav mehanizam.
    A obicne i trenutnog modela. Oboje je ipak sigurnji izbor.
    Meni lično je bolji trenutni model, jer nikad neću zaboaraviti reči jednog vrhunskog časovničara ovde u Ljubljani, da bi on ipak izbegavao ETA mehanizme, koji počinju sa slovima umesto sa brojevima, osim ako se ne radii o Valjoux "na stereoidima" a to su oni koji počinju sa slovom A i radi se o Valjoux, koji je modifikovan za satove, koji imaju veći diameter. Npr: više od 43 mm.
    Ali i on je i tradicionalista, kao i ja, pa možda nas je i malo vreme pregazilo, pa smo još uvek skloniji sigurnosti nego avanturizmu



    Citat Zorg kaže: Pregled poruke
    Summa summarum - mehanizam kronograf Certine je ok dok bi dok obicne ipak bila bolja kupovina trenutnog modela?
    Kod trenutnog modela mi se jedino ne svidja pozicija datuma, prosto mi nekako bode oci

    P.S. zaboravih - hvala puno na predlogu Haifisch23 i propratnom objasnjenju
    Zorg likes this.

  7. #67
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1418
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoc oko kupovine diver/ronilackog sata ?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Zorg,

    Nismo se baš potpuno razumeli. Moja misao je bila, da je najveći rizik kupovina baš kronograf. Dosta plastike i malo kamena, za takav mehanizam.
    A obicne i trenutnog modela. Oboje je ipak sigurnji izbor.
    Meni lično je bolji trenutni model, jer nikad neću zaboaraviti reči jednog vrhunskog časovničara ovde u Ljubljani, da bi on ipak izbegavao ETA mehanizme, koji počinju sa slovima umesto sa brojevima, osim ako se ne radii o Valjoux "na stereoidima" a to su oni koji počinju sa slovom A i radi se o Valjoux, koji je modifikovan za satove, koji imaju veći diameter. Npr: više od 43 mm.
    Ali i on je i tradicionalista, kao i ja, pa možda nas je i malo vreme pregazilo, pa smo još uvek skloniji sigurnosti nego avanturizmu
    Heh sad vidim da sam napisao "mehanizam kronograf Certine je ok" umesto "...nije ok"
    Bice da mi se bas zasvidjao ovaj kronograf pa ne znam vise ni sta pisem

    Razmislicu (i konsultovati se) kad odlucim da pazarim novi sat sto mislim da nece biti nesto skoro
    Svakako hvala jos jednom na pomoci
    Haifisch23 likes this.

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •