Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 30
Like Tree18Likes

tema: Pomoc? Hvala.

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Quest dobro došao na forum.
    Dobio si kvalitetne predloge. Evo da i ja dam svoj doprinos. S obzirom da sam iz tvoje prve poruke video da tražiš kvarcni sat preporučujem ti neki sat iz Casio Edifice serije. Ti izaberi model (Edifice ).
    Meni se recimo sviđa EF 546D (Casio EF-546D-1A1). Imaš ovde moje utiske o tom satu (Casio EF- 546D - 1A1 ). Odličan sat za ne tako velike pare. Jedina mana mu je to što ne možeš staviti kožni kaiš ali metalna narukvica mu je odlična tako da nije to toliki minus, posebno ne za taj novac.
    Postoji vrlo sličan model EF 547D (Casio EF-547D-1A1 ). Ovaj model ima normalan prihvat kaiša tako da ako budeš želeo da staviš kožni kaiš neće biti problema.
    Jeste da oba sata imaju tahimetar skalu ali nije to neki minus.
    Pogledaj i model Casio EF-545D. Meni se uvek sviđao taj model. Ima i alarm, korisnija f-ja od štoperice.
    Poslednja ispravka: skydrummer (11.12.2016. u 0:01)

  2. #12
    Novi član
    Član od
    8.12.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Da, drugi citizen se i meni svidja.... Samo sto moram da uletim jos 16 hiljada, makar po bomar sajtu, hajde sacekacu tog Duku da mi kaze da li misli da je vredno tolikog novca... Uff treba objasniti roditeljima da hocu sat od 400e Ali dobro, ako ce trajati, ko zna, mozda ustedim taj novac kad moje dete bude htelo sat
    Hvala na odgovorima opet

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Pogledaj Citizenove satove ovde:
    Citizen satovi

    Jeste da je onaj model sa braon kaišem skup, ali proveri i druge modele, trebalo bi da su bar malo jeftiniji. Inače, ako ih kupuješ u domaćoj prodavnici, obavezno pitaj da li postoji neki popust na istaknutu cenu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    8.12.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Hvala, jos jedan problem je kada ipak ovoliko dignes cifru koju ces dati za sat onda se zamislis da li ipak ima nesto i bolje od toga... Nego jos dva pitanja, eco-drive nisam bas skapirao, jel to valja? I da, jel ovaj sat vredi ovolikog novca? Znam da sam naporan momci, ali posto nemam platu, i ne verujem da cu u skorije vreme doci do ovolikog novca koji mogu na sat da potrosim ne bih da pogresim

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Da, eco-drive valja

    Ukratko, dovoljno je da sat bude izložen svetlosti i nemaš problema sa baterijom. Sat ne mora da ide na sunčanje, da se tako izrazim, već je dovoljna bilo kakva svetlost. Ako na nekom vidiš i oznaku da ima radio-kontrolu, to znači da sat automatski podešava vreme pomoću talasa sa predajnika. Ja imam 'običan' eco-drive, bez ove radio kontrole, a sat se odlično pokazao tokom više godina upotrebe. Ne moraš da juriš za najskupljim modelima ukoliko je novac problem, jer će te i jeftiniji sasvim lepo i dobro služiti.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    8.12.2016.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Ma novac je uvek problem, da se ne lazemo Ali nije mi tesko da dam veci novac ako to valja i ako ce da traje, i ako cu vec da ga nosim godinama, neka bude ipak malo kvalitetniji.... Ovaj model jeste radio-kontrolisan, tako da je to super? Jos nesto, da li se oni brze/drugacije kvare od druge vrste satova, recimo automatika, da li moze taj predajnik recimo da se pokvari ili nesto i da mu nema spasa? To su verovatno bas glupa pitanja I jos jedno, znam da bi me neki jeftiniji sluzio mozda cak i bolje od ovog ali sve u svemu da li Vi mislite da cu se "zeznuti" ako kupim ovaj? Hvala vam na svemu

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Prošetaj do Bomara ako ga ima u tvom mestu i pogledaj Citizen modele. Možeš i Roamer. Mada i jedna Certina kvarc diver je na akciji.

  8. #18
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    ja bih uzeo neke potpuno druge marke satova, seiko bih zaobišao u svakom slučaju, mislim da za 30k dinara ima puno boljih altermativa

    meni se lično mnogo više sviđa citizen, imao si zatim ne znam da li još važe popusti strašne swiss made satove za jako malo novca za black friday, rado hronometar sam našao za 400dolara na primer, imao si na sajtu ashford predivne Edox modele, Therion je kupio jedan na primer

    imaš i Zepelin modele kod nas, ja sam ih probao, automatike, izuzetno kvalitetno urađeni satovi koji se uklapaju u taj ceovni rang, meni čak i pažnju privlači poljska Vlatislavia, po meni sve su to daleko bolje altermative, pazi kako ulažeš svoj novac u svakom slučaju
    Petar012 likes this.

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc? Hvala.

    Citat Quest kaže: Pregled poruke
    Ma novac je uvek problem, da se ne lazemo Ali nije mi tesko da dam veci novac ako to valja i ako ce da traje, i ako cu vec da ga nosim godinama, neka bude ipak malo kvalitetniji.... Ovaj model jeste radio-kontrolisan, tako da je to super? Jos nesto, da li se oni brze/drugacije kvare od druge vrste satova, recimo automatika, da li moze taj predajnik recimo da se pokvari ili nesto i da mu nema spasa? To su verovatno bas glupa pitanja I jos jedno, znam da bi me neki jeftiniji sluzio mozda cak i bolje od ovog ali sve u svemu da li Vi mislite da cu se "zeznuti" ako kupim ovaj? Hvala vam na svemu
    Što se tiče satova, svi generalno mogu da se pokvare. Ukoliko je sat loše zadihtovan, u mehanizam mogu da prodru vlaga ili prašina, što nije dobro po mehanizam. Koliko je poznato, Citizeni su se sasvim dobro pokazali u normalnim uslovima eksploatacije.

    Što se tiče radio-kontrole, to je još jedan funckionalan dodatak koji nosi veću cenu, ali i satovi bez radio-kontrole imaju dovoljnu tačnost. Odstupanja ćeš teško primetiti kao običan korisnik, pa ukoliko je razlika u ceni problem, slobodno uzmi neki prostiji model. Osim toga, kod mnogih vrsta robe, pa i kod satova, važi pravilo da nov model uvek više košta, iako se može razlikovati samo po dizajnu, tako da bi i to trebalo uzeti u obzir.

    Ako se baš desi da mehanizam crkne, i kvarcni se u nekim slučajevima može popraviti, ali se obično kupuje nov mehanizam. Za to nemoj da se brineš, jer dobar sat traje godinama.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #20
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Dobio si gore predlog da prosetas do Bomara, tamo imas I Roamer I Citizen, svakako da ti je preporuka za Citizen RC posto imas pored safirnog stakla koji nudi Roamer bolji mehanizam, perpetual kalendar, svetska vremena itd. a mislim I bolju obradu. A za samo koriscenje Citizena nemas brige radi to opasno dobro I dugotrajno je.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •