Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 40
Like Tree6Likes

tema: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

  1. #21
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    Ok. Sad sam razumeo na šta misliš. Baš naprotiv, ja nikad ne bih kupio sat koji nema datum. 😊
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  2. #22
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€


    MTP-E106D[/QUOTE]

    Specifikacije za ovaj model nisam mogao da nađem ni na jednom Casio sajtu, već samo na nekim ruskim i bliskoistočnim sajtovima.
    Takođe nema ni jednog prikaza na youtube. Kod nas sam ga našao u prodaji samo na "nonstopshop" i na još jednom sajtu.
    Postavio sam pitanje na casio support gde mogu da nađem specifikacije i odgovorili su mi da to nije model za evropsko tržište, pa iz tog razloga nema specifikacije na evropskom i ostalim Casio sajtovima. Poslali su mi uputstvo za upotrebu.
    Sad, interesuje me da li je kod nas u ponudi originalni sat, jer ako nije za evropsko tržište, otkud kod nas u prodaji? Da li ga oni nabavljaju iz Azije ili negde drugde?
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  3. #23
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    Ne znam stvarno odakle ga oni nabavljaju, ali nije nista cudno da se kod nas pojavi poneki model koji nije za ovo trziste.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #24
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    Prošlo je više od 4 meseca od otvaranja ove teme. Od supruge za rođendan sam dobio košulju, tako da sam ostao bez sata.
    Kako sam u to vreme spremao pravosudni ispit, odlučio sam da kada položim, sebe častim jednim satom. Položio sam u junu mesecu, pa kako je to važan trenutak u mom životu, hteo sam da kupim sat koji će me podsećati na to, i koji će trajati i raditi dugo, dugo godina. Logičan izbor je bio automatik, a kako mi je budžet ~10.000 din, još logičnije mi je billo da to bude Seiko 5.
    Posle dugo vaganja i razmišljanja odlučio sam da to bude
    SNKE53K1.jpg
    Seiko SNKE53K1

    Juče sam ga naručio sa satovi-online, i već se spremao da sutra radim "unboxing" . Kad, danas me zovu iz pomenute radnje i kažu mi da nemaju taj sat. Kaže mi čovek da su "tanki sa peticama" i da "nemaju ni jednu peticu sa crnim ciferom" (što onda na sajtu ima 30 modela Seiko 5 satova)!?
    Kaže da će do kraja meseca, a verovatnije u avgustu dobijati nove kontigente petica, pa da tada proverim.

    Sad ne znam šta da radim... Da li da čekam avgust (hteo sam da sat kupim neposredno po završetku ispita, a ne da ga kupim 6 meseci posle), da li da naruim sa eBay-a, ili da kupim neki Casio quartz...?<

    Dva Casia su mi zapala za oko (u okviru cenovnog ranga), ali ne znam koliko bi trajali... Sigurno ne kao Seiko 5, pretpostavljam.

    Casio EF-500L
    EF-500L-1A.jpg
    i
    Casio EF-336L
    EF-336L-1A1.jpg

    Znam da je odluka na meni, ali me zanima šta bi ste vi uradili u mojoj situaciji?
    Poslednja ispravka: mezzano (11.7.2016. u 22:32)

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    ..pa pokusaj kod Vitanova, ne znam za pomenuti model ali probaj....a i Beric je nedavno dobio novu posiljku Seika...
    I normalno i ja bi uzeo radije seiko nego bilo koji od ova dva...pozz i sretno u potrazi
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #26
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    mezzano, što se Casia tiče, imam jedan jeftiniji Casio Edifice već desetak godina i nemam nikakvih problema. Koliko će još trajati ne znam ali dugovečni su.
    Što se mehanike tiče za budžet od 10.000 din možeš pogledati Vostok Amfibije.

  7. #27
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    291
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    Znam da Vostok ima te jeftinije mehaničke satove, ali mi je Seiko nekako klasičan sat (barem ovi iz serije 5 koje sam gledao), a baš sam to hteo, da mi prvi "ozbiljniji" sat kao budućem advokatu bude nešto što je klasika i što će trajati.
    Sačekaću avgust, verovatno, pa ću onda preseći.
    @skydrummer, kako bih mogao da nabavim Amphibiu?

    poslato sa LG L65
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  8. #28
    Stariji član
    Član od
    19.7.2013.
    Poruke
    1.107
    Lajkovi
    9072
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    imas na kp nove a mozes i preko meranom.com
    Ko hoce nadje nacin, a ko nece nadje izgovor

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    za kvarcne nije loš ni Lorus (Seikov brend) kod Vitanova,uklapaju se u budžet
    RX409AX9.jpg RH929EX9.jpg
    Muška kolekcija LORUS &bull; LORUS satovi prodaja, Lorus muski satovi, Lorus zenski sat

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora sata (Casio) - budžet ~60€

    Cestitam za pravosudni. Ja krenuo 19. maja da ga spremam, mada sam do septembra u sudu, pa planiram krajem ili pocetkom godine...
    Sto se tice Casia sa njima nemas greske. Sve je stvar ukusa. Svakako uzmi neki lep i kvalitetan sat koji ce te podsecati na ovaj izuzetan uspeh u zivotu. Casio satovi su upravo takvi- lepi i kvalitetni za zaista, zaista malu sumu novca.
    Pozdrav, kolega.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •