Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20

tema: pomoć

  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom pomoć

    Pozdrav ljudi!!! Nov sam na sajtu i treba mi mala pomoć oko kupovine sata ako nije problem?Naime sad trenutno imam neki fosil,znam da nije neki sat ali poklon je,tako da se poklonu negleda u zube jel.Uzeo bih neki sat do 40000 ali bi neki malo veći prečnik pošto sam krupniji a i volim velike satove pa ako mi imate nešto preporučiti,znači kvarc,sa metalnom narukvicom i da ima malo više detalja.

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    Imaš lepu svotu novca za kvarcne satove ali ne znam kolika je tebi dovoljana veličina prečnika sata?

    Ako planiraš prečnik od 46mm koji je zaista velik jedino čega se sećam, su

    Nautica satovi.


    Prečnika je 46mm SWISS MADE ali je sat jako neudoban, sama krunica ubada u zglob ruke i težina sata ne doprinosi konfortu tokom nošenja.

    Ako se ipak odlučih na malo manji prečnk od 44mm onda će ponuda biti drugačija.

    Pozdrav...

  3. #3
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    bio sam na tissot sajtu i video veloci ili tako nekako model ,45,7 mm meni se čini.Pa me zanima ako znate koliko košta, i gde ima da se kupi ,inače iz Novog Sada sam.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: pomoć

    Prvo, da ti poželim dobrodošlicu na forum.

    Drugo, koliki si ti to čovek kada ti treba baš poveći sat? I šta je to po tvojoj definiciji velik sat?

    Malo više detalja o tvom ukusu kada su satovi u pitanju svakako bi pomoglo u predlaganju novih modela. Trenutni sat koji imaš, Fossil, jel ti odgovara što se tiče veličine i koliki je prečnik sata?

    Recimo, iako je "samo" 42mm, ja bih ti predložio Certina DS Podium Big Size seriju satova, odlični kvarcni mehanizmi, kvalitetna kućišta i sve u svemu prilično kvalitetni satovi. Imaš čak i oglas na forumu, čovek prodaje dve Certine, možda uspeš i neku povoljniju cenu da izvučeš.
    Poveći sat je i Zodiac-ov model ZO 7902 i još ti ostane sasvim lepa svotica novca za drugi sat. Možda Zodiac Oceanaire koji je sat sa automatskim mehanizmom, ali prilično masivan i velik a sa cenom ukoliko ga još uvek imaju u BPMu se sasvim lepo uklapa u budžet.

    Još nešto me interesuje, jesi li možda razmišljao o online kupovini sata? Ili si se ograničio samo na ponudu satova u Srbiji?

    Recimo da bi u slučaju mogućnosti online kupovine i pod uslovom da ne insistiraš na kvarcnim mehanizmima mogao da imaš jedan od sledećih satova...

    Boschett Cave Dweller


    Seiko srp043k1


    Ako ti jedan od ova dva sata bude mali, onda si viši/veći i od Divca.

    Pozdrav

  5. #5
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    Hvala na dobrodoslici!Inace fossil koji imam je 50mm.Nisam bas toliko veliki koliko volim vece satove,ali neke manje koje sam probao izgledaju mi nekako hm...znate vec.ili je mozda zbog toga sto imam veliki sat pa mi se cini da mi je sve malo.Sto se tice internet kupovine ja bih ali nemam pojma kako to ide,dali je sigurno,sta mi treba koja kartica itd...Veceras sam svrati u Chronos u Merkatoru i opasno mi se svidela certina royal,mada jeste malo manja za moj ukus ali mi ni cena neide bas na ruku 62000,13 u mesecu uz stari sat se dobija 13% popust tako da izadje negde oko53000,ali i to mi je malo mnogo.Sta mislite o tom satu,jel preskup?

  6. #6
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    Certine svuda u svetu drže svoju cenu, najbolji pokazatelj koliko je brend dobar! Stvarno kvalitetan sat, ETA kvarcni mehanizmi, safirno staklo.

    A da li je puno dati sa popustom koliko sam razumeo 53. 000 RSD, meni jeste.

    Ja bi iskreno uložio svoj novac Citizen Nighthawk , njegova cena je 30. 000 RSD. Veoma fina izrada sata, kvalitetna narukvica, slabije je staklo nego Certinino ali ima svojih drugih boljih vrelina!

    Stvarno si imao ogroman prečnik sata, 50mm ali nemoj da misliš da se nećeš vrlo brzo navići na manji!

    Pozdrav...

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: pomoć

    50mm? Pa to je baš velik sat... nije ni čudo što ti sve ostalo izgleda malo. Mada, mislim da je to samo trenutni utisak i da bi posle kraćeg vremena video i sam da su ti "mali" satovi sasvim dovoljne veličine. Zaista nemam predstavu kako izgleda sat prečnika 50mm na tvojoj ruci tako da neću da donosim neke zaključke, ali sam viđao ogromne satove na rukama ljudi i to ponekad deluje ružnjikavo. Mada, kažem, ti najbolje znaš.

    Što se Certine tiče, pa ako se tebi sviđa sat, verovatno da onda vredi i da nije preskup... Sa popustom dobijaš ~ cenu koju ćeš naći i u inostranstvu (530-550€). Realno, preskup je i ima mehanizam lošijeg kvaliteta od recimo DS Podium Big Size modela. Dok Royal koristi mehanizam iz NORMFLATLINE linije ETA kvarcnih mehanizama, DS Podium Big Size ima FLATLINE seriju mehanizama. Tako da bih se pre odlučio za Big Size seriju koja je meni lično i lepša nego li za Royal. O samim mehanizmima i podelama možeš više pročitati u temi "Kvalitet satova i mehanizama".

    Možda ovaj Seiko SNKF11, prilično velik sat, automatski mehanizam i solidan kvalitet?!

    Prošetaj do Spensa, tamo imaš par radnji koje prodaju satove, pa pogledaj Wengera, imaju malo većih modela u ponudi, solidnog su kvaliteta pa možda tu nađeš nešto interesantno. Takođe pogledaj u BPMu taj Zodiac Oceanaire, sat je zaista ogroman a i Bomar je imao par većih Jacques Lemans satova.

    Pozdrav

  8. #8
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    Sviđa se meni i ds podium big size,ali hteo bih sat sa čeličnom narukvicom,bio je jedan ali narukvica mu je po sredini obojena u crno a to mi se nesviđa,kad sam stavio satove jedan pored drugog royal je mnogo lepši,možda zbog narukvice.Ako big size ima bolji mehanizam zašto je skuplji royal za 10000? Nije mi jasno.Vidim da na ovim sajtovima uopšte nema certine da se naruči,razlog...I jel ima u Novom sadu neko da drži tissot?

  9. #9
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć

    Izvinite što davim,ali malopre sam prolazio kroz grad i vidim u bomaru ovaj sathttp://www.citizenwatch.de/images/articoli/AT0861-54E.jpg,piše titanijum i safirno staklo,29900 din.Kakav je ovaj sat?Nesviđa mi se samo ova plava boja unutra ili ovaj http://www.citizenwatch.de/images/big/AT0760-51E.jpg je 26000
    Poslednja ispravka: werewolf (17.3.2010. u 11:52)

  10. #10
    Novi član
    Član od
    14.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoć pri izboru sata
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 22.4.2010., 1:15
  2. Swatch Irony - Pomoć
    By vlajko in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.4.2010., 8:36
  3. Pomoć za kupovinu Seika
    By HADzI DALIBOR in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 17:23
  4. Pomoć - Adriatica sat
    By davidp in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.9.2009., 9:28
  5. Pomoć
    By Dzo in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 3.12.2008., 23:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •