Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
Like Tree20Likes

tema: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Petre neophodno je kupiti 0020 jubilee ako se uzima naknadno. Ima sličnih ali ne istih.

    Inače kao veliki generalno kritičar Seiko narukvica SKX007 jubilee je fenomenalna. Savršeno se uklopila naknadno kupljena. Ne mrda. Ne čupa. Preudobna, klasična, atraktivna.

    RN3 Pro via TT
    Petar012 and Ziko like this.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    735
    Lajkovi
    7044
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    kao 'novopeceni' vlasnik SKX007, red je da napomenem pokretacu teme jedinu stvar koja me za nepuna dva meseca nije odusevila vezano za moj prvi automatik, a to je power reserve, i sto mi je usled toga postalo jasno da bi bilo dobro da imam handwinding ..

    naime, da bi mi sat kada ga skinem poslepodne 'izdrzao' do sutra a da ne stane, moram dobro da ga muckam pre spavanja kako bi sigurno ostao da radi ... bilo bi mi zgodnije da mogu da ga navijem, buduci da ocigledno nemam toliko pokretanja rukom u toku dana da bi se sat automatski dovoljno navio ..

    sto se tice kupovine narukvice, mislilm da je super jubilee ili super oyster (nju sam ja uzeo) sa Strapcode-a, sigurna kupovina.
    Ziko likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Hm to za rezervu je čudno, ja nisam imao te probleme. A vezano za narukvicu, ta super jubilee (ili oyster) je odlična ali vi čoveku koji ulazi u svet ovoga preporučujete narukvicu od 55 evra

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    I meni je čudno za tu rezervu, ovaj moj je držao preko 40 sati, mislim da sam merio i 44+h jednom.

    Redovno se dešavalo da ga skinem uveče i opet nosim tek prekosutra i da radi i dalje.

    RN3 Pro via TT
    Petar012 likes this.

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    735
    Lajkovi
    7044
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    ne kazem ja da nemam rezervu od 40 sati, vec da sat ne moze da izdrzi do sutra nakon 10 sati nosenja (kancelarijski posao) ... tipa juce ujutru sam malo manje vrteo sat nakon skidanja u 5 popodne, i stao je u 6.10 ujutru

    citao sam na WUS koliko otprilike jedan pun 'wind' obezbedjuje rezerve, pregledacu opet temu i shodno tome uskoro cu ga naviti koliko bi trebalo da bude do kraja, i onda da ga ostavim tih 40 sati na miru.

    sto se tice kupovine, ja sam na brzinu narucio sa ebay 'genuine seiko oyster', onda video posle par dana one suplje linkove sa strane, pa otkazao i narucio pravu stvar koju ne planiram da menjam - mislim da apsolutno vredi sacekati, skupiti pare pa kupiti jednom kako treba, nego uzeti jeftinije pa opet menjati .. a sto se tice polovnog, opet nisam gadljiv generalno na polovne stvari, ali ako uzimas nesto da trajno zadrzis, nije toliko strasno dati 50-100E vise u ovom slucaju i biti prvi i jedini vlasnik
    Petar012 likes this.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    ..moguce je da se taj mehanizam ponasa tako kako je kolega napisao. 7S26/36 se u pravilu dosta brzo navije nosenjem na nekakvih optimalnih 80% koje mu je dovoljno da izdrzi dan i po. A ako stane nakon noci ili nedugo nakon toga treba ga "postelati", naime, taj mehanizam mora biti centriranih zubcanika koji prenose okret rotora na oprugu. Moraju se poravnati markeri na zubcanicima u okomitu liniju da ima optimalan,maximalan ucinak.
    Potrazite tutorial koji je o tome napisao Nick Hacko, ima i slike.....
    sdbiba, VLADAN P and Petar012 like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #17
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Kolega MMario, lepo pojasnjeno.
    MMario likes this.

  8. #18
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Ukoliko nov automatik stane nakon 10-12 sati kako je receno,onda je to rezultat manjka fizicke aktivnosti tj.ruka je veci deo dana pasivna.
    To o cemu govori Nick Hacko je poravnanje prvog redukcionog tocka (Magic lever) , mosta balansnog tocka i rotora koje se radi prilikom sastavljanja mehanizma,tj prilikom servisa.
    Poslednja ispravka: skydrummer (24.2.2017. u 10:42)

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ukoliko nov automatik stane nakon 10-12 sati kako je receno,onda je to rezultat manjka fizicke aktivnosti tj.ruka je veci deo dana pasivna.
    To o cemu govori Nick Hacko je poravnanje prvog redukcionog tocka (Magic lever) , mosta balansnog tocka i rotora koje se radi prilikom sastavljanja mehanizma,tj prilikom servisa.

    ..ali koji direktno utjece na rezervu snage....
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pocetnik trazi automatik sat do 150 eura.

    Citizen ny0040 ako se još može doći do njega.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •