Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Novi član
    Član od
    31.10.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Oris tt3 day date

    Pošto mi se ukazala šansa da kupim ,polovan "oris" tj star godinu dana sa urednim papirima . Molio bih da mi neko opširnije odgovori o kakvom satu riječ?

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Automatic sa snagom rezerve od 38 sati. Automatsko namotavanje dana, datuma.

    Mehanizam ETA-2836-2.
    Jewels: 25
    Zatim imaš titanijumsku narukvicu, ne rđajuću krunicu ako je u varijanti čelične narukvice ili je u varijanti Caoutchouc kaiša .
    Antirefleksno safirno staklo, samim tim imaš utisak kao da staklo na satu ne postoji jer je veoma kvalitetno.

    Prečnik kućišta 41mm njegova širina 26mm.

    Moje mišljenje da bi ga ja svakako uzeo ali njegovu cenu ne znamo?

    Inače sebi sada ne opraštam što nisam uzeo Oris Chronograph Automatic kada sam imao prilike za njim, tada je na mojoj ruci bio Breitling sat i nisam imao potrbe ni za čim više.


    Moj pozdrav tebi...

  3. #3
    Novi član
    Član od
    31.10.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Citat Igor Angeleski kaže: Pregled poruke
    Automatic sa snagom rezerve od 38 sati. Automatsko namotavanje dana, datuma.

    Mehanizam ETA-2836-2.
    Jewels: 25
    Zatim imaš titanijumsku narukvicu, ne rđajuću krunicu ako je u varijanti čelične narukvice ili je u varijanti Caoutchouc kaiša .
    Antirefleksno safirno staklo, samim tim imaš utisak kao da staklo na satu ne postoji jer je veoma kvalitetno.

    Prečnik kućišta 41mm njegova širina 26mm.

    Moje mišljenje da bi ga ja svakako uzeo ali njegovu cenu ne znamo?

    Inače sebi sada ne opraštam što nisam uzeo Oris Chronograph Automatic kada sam imao prilike za njim, tada je na mojoj ruci bio Breitling sat i nisam imao potrbe ni za čim više.


    Moj pozdrav tebi...
    Hvala Igore !!! znaš ja sam ljubitelj satova ail namam baš neko zanje‚ zato mi je pomoć oko izbora dobro došla. inače zadnja cena tog sata je 250 €ur

  4. #4
    Novi član
    Član od
    31.10.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Oris tt3 day date

    pozdrav svima !!!može li mi ko odgovoriti kojoj klasi satova ovaj "oris" pripada, kosu naj bliži konkurenti? Unapred hvala!!!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Oris tt3 day date


    Mogao bi da se svrsta u višu srednju klasu, a najbliži konkurent mu je gotovo sigurno Longines Hydroconquest. Usudio bih se reći, malo skuplji seiko modeli, kao što je SBDC001, a ako se gleda maloprodajna cena tt3 modela onda su mu konkurenti i Orient CFD0C001B, Stowa prodiver, Sinn U1, itd... kao i Seiko skx007/009! :p
    Mada su po mom mišljenju Sinn i Stowa superiorniji satovi u odnosu na pomenuti Oris.
    U suštini, Oris je kvalitetna kompanija i tt3 je kvalitetan sat, nećeš pogrešiti sa kupovinom pod uslovom da se tebi sat sviđa. Po ceni od 250€, pod uslovom da ima uredne papire kao što si rekao da ima i ako je sat u izuzetno očuvanom stanju i bez ogrebotina, ja bih ti rekao... kupuj.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    31.10.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Oris tt3 day date


    Mogao bi da se svrsta u višu srednju klasu, a najbliži konkurent mu je gotovo sigurno Longines Hydroconquest. Usudio bih se reći, malo skuplji seiko modeli, kao što je SBDC001, a ako se gleda maloprodajna cena tt3 modela onda su mu konkurenti i Orient CFD0C001B, Stowa prodiver, Sinn U1, itd... kao i Seiko skx007/009! :p
    Mada su po mom mišljenju Sinn i Stowa superiorniji satovi u odnosu na pomenuti Oris.
    U suštini, Oris je kvalitetna kompanija i tt3 je kvalitetan sat, nećeš pogrešiti sa kupovinom pod uslovom da se tebi sat sviđa. Po ceni od 250€, pod uslovom da ima uredne papire kao što si rekao da ima i ako je sat u izuzetno očuvanom stanju i bez ogrebotina, ja bih ti rekao... kupuj.

    Pozdrav
    puno hvala na ovom opširnom odgovoru!!! samo ovaj sat kiji ja kupujem ima plastičnu narokvicu tj kaiš. Danas idem po sat pa ću pokušati da stavim i slike. POZZZZ!!!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date


    Samo dobro pregledaj sat pre kupovine, dal ima ogrebotina na staklu i kućištu, dal odaje utisak da je možda ispadao, da je udaran, proveri kako funkcioniše podešavanje datuma i dana, podešavanje vremena, navijanje mehanizma uz pomoć krune, dal su mu papiri uredno ispisani i overeni, pečatirani... dakle, nemoj sam da platiš i uzmeš sat već proveri sve što možeš da proveriš.

    Ako sve prođe kako treba, obaviš kupovinu i imaš digitalac, očekujemo fotke.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član
    Član od
    31.10.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Važi druže!!! Hvala na savjetima ,da budem iskren dosta toga nebi provjerio.

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris tt3 day date

    Citat drago.j kaže: Pregled poruke
    Hvala Igore !!! znaš ja sam ljubitelj satova ail namam baš neko zanje‚ zato mi je pomoć oko izbora dobro došla. inače zadnja cena tog sata je 250 €ur
    Drago, zato forum i postoji!

    Svoja saznanja, istraživanja, pitanja deliš sa ostalim članovima koji će svakako podeliti isto i sa tobom. Svakoga dana ponešto nauči svako, ne zaboravi niko se nije naučen rodio. Imaš dovoljno za sada, a to je ljubav prema satovima, ostalo je istraživanje.

    Pogledaj silku, kao i link kako izgleda orginalni
    Oris tt3 day date.



    Puno sreće u kupovini, postavi nam što pre slike.

Slične teme

  1. ORIS satovi - info
    By dragon in forum Oris
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:17
  2. Glashütte Original - Senator Sixties Panorama Date
    By dragon in forum Glashütte Original
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 6.3.2011., 3:55
  3. Sat Omega speedmaster day date
    By dejan74 in forum Omega
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 8:24
  4. Oris wr?
    By complication in forum Oris
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 7:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •