Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 19
Like Tree19Likes

tema: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

  1. #1
    Novi član
    Član od
    18.11.2011.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    3
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Cao svima...
    Nov sam na forumu, i hteo sam da pitam za strucno misljenje koje bi mozda pomoglo da se odlucim za neki od ova dva sata...
    Edifice je manji,jeftiniji, i lakse ga je naci, dok mi se nautica za nijansu vise dopada, i nasao sam neku povoljnu opciju za oko 14000 din.
    Da cujem vase misljenje?
    N14536G.jpgEF-552-1A.jpg

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Dobro dosao na forum.
    Ja kad bih bio u slicnoj situaciji, ne bih se ni malo dvoumioo, izabrao bih casio.
    Casio je proizvodjac koji ima mozda i najbolji odnos cena/kvalitet.
    Mnogi od nas koji imaju Casio satove, ce ti slicno reci.
    DrAgod and Marko Vesic like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Casio Edifice,naravno.
    Za mene su to najbolji satovi na svetu za 100-150 evra.Stvarno mnogo daju za mali novac.I svaki izgleda mnogo skuplje nego sto jeste sto je,realno gledano,svima nama bitno.
    Marko Vesic likes this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Casio ali sa metalnom narukvicom.
    Marko Vesic likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Ja lično ne posedujem niti sam posedovao Nauticu, ali zato imam Casio EF-500 D i to preko 4. godine. Još mu ni bateriju nisam promenio, a da ne pričam šta je sve preživeo, to mi je radni sat. I dalje radi bez greške, jedino ručno moram da mu kalibrišem hronograf, ali posle padova i udarca to i nije tako strašno. Moj Casio u sebi ima mehanizam Miyota OS 20. Sa Casiom nema greške, kao što ti već drug Zenith reče možda i najbolji odnos cena-kvalitet na tržištu kvarcnih satova.
    Pozdrav.
    Marko Vesic and Zenith like this.
    Mišić M.

  6. #6
    Član
    Član od
    18.6.2012.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    154
    Lajkovi
    348
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Casio je dobar, slazem se.

    Nautica je lepsa (bar meni)... Nekako joj bolje stoji ova silikonska narukvica nego Casiu, i nekako je ceo sat srazmerniji. Licni utisak, nista drugo.

    Svidja mi se izbor narukvice, ja to ne bih dirao.

    O tome sta je unutra ne znam nista.

    Ako neko ima neki treci predlog neka kaze coveku, uslovi su (bar mi se cini):
    - silikonska narukvica
    - hronograf
    - do 150 Evra.
    anbeast and Marko Vesic like this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    18.11.2011.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    3
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala puno svima na savetima...
    Zasad sam blizi Casiu, nasao sam nov za oko 8500 din, mada sam ovu Nauticu probao i bas mi se svidja...mislim da je i u njoj japanski mehanizam, nisam siguran koji, i citao sam feedback kupaca na amazonu, niko nema primedbu, svi ga hvale...ali ipak ne bih da bacam puno para,jer mi je to prvi sat, a ti kvarcni su manje-vise svi isti fazon...
    Dalibor, ne svidjaju mi se nesto ti sa metalnom narukvicom, ovi sa gumenom su mi super...zasad...
    Mada naidjoh i na ovaj Seiko SSB053P1 za 14000, mada bih menjao narukvicu...
    Iskristalisace se valjda do 31, kad mi stignu pare...

    SSB053P1.jpgevo i slike...:
    Poslednja ispravka: RUS (26.1.2013. u 23:54) Razlog: Spojene uzastopne poruke

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Zdravo! Dobro dosao!
    Ovde je obicaj (uglavnom s pravom) da se prednost daje Casiju kad god se u nizoj cenovnoj kategoriji sat nekog drugog brenda uporedjuje sa njim. To je zato sto su iskustva forumasa sa ovim brendom gotovo 100% pozitivna. Sa njim nema iznenadjenja. Sto platis to i dobijes (a cesto i malo vise) Casio je poznat po tome da za svoju cenu nudi besprekoran kvalitet i pouzdanost.

    Dakle, Casio je ''safe bet''. Medjutim, u ovom slucaju ja ne bih bezao ni od te Nautike. Ne znam sta je unutra, ali bih po rasporedu na brojcaniku rekao da se radi o Miyoti OS20 (ukoliko gresim, molim vas ispravite me), sto je proveren mehanizam koji se ugradjuje izmedju ostalog i u brojne Casio modele. Gumena narukvica je takve konstrukcije da ukoliko se pohaba moze biti zamenjena drugom gumenom, NATO kaisem ili cak koznim. Za Casio bi morao da nadjes originalnu koja je obicno prilicno skupa i pitanje je da li ti nasi dobavljaci hoce naruciti. Rezerva ostaje u tome sto nisam nijednu Nautiku propustio kroz sake da vidim kakvog je kvaliteta obrada kucista... Po meni, izmedju ova dva sata nema drasticne razlike. Casiova prednost je sto je - Casio (to nije mala stvar), a Nautikine prednosti sam naveo.

    E, da. Takodje se, ukoliko postoji opcija, savetuje uzimanje sata sa metalnom narukvicom. Ona je vrlo prakticna i izdrzljiva, a sat u verziji sa njom obicno nije mnogo skuplji od istog sata sa gumenom ili kosnim kaisem. Ako bi kasnije hteo da stavis metalnu - prilicno je skuplja i teze se nalazi. Gumenu narukvicu ili kozni kais mozes kupiti vec za 1000d (mozda i manje), dok metalna ne bi bila ispod 30 evra. (mozda i celih 50)
    Poslednja ispravka: anbeast (27.1.2013. u 9:40)
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    972
    Lajkovi
    4293
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Pozz!Samo ću reći CASIOOOOOOOOOOOOOOOO!

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nautica N14536 VS Casio EF-552-1A

    Sto?
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •