Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
  1. #1
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Question Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Dobar dan, dobri ljudi!

    Prvo, sve pohvale za sajt, a posebno za kulturiska ton diskusije, koji
    postaje prava retkost na netu.
    Elem, da nije tako dobar sajt, ne bih se ni navukao, ne bih
    svasta procitao, pa ne bih sad ni imao pitanje.

    Dakle, zelim da obradujem suprugu nekim pristojnim satom, pa smo izbor
    sveli na nekoliko modela. Verovatno ne bih toliko ni razmisljao da nisam
    ovde procitao i npr. da tissot stavlja u neke svoje modele i mehanizme
    sa plasticnim delovima.

    Zato vas molim za neki mali komentar o ovim modelima i za preporuku.
    Koji je od ovih modela najkvalitetniji?
    Koji biste jos model tog tipa preporucili, za 250-300 EUR?

    BULOVA Moon Phase

    SEIKO Sportura

    CITIZEN Riva

    TISSOT PRC 100

    VICTORINOX SWISS ARMY Chrono Classic

    Narocito bih vas molio za misljenje o ovom poslednjem, kakvi su Swiss Army satovi?
    A izmedju Citizena i Seika, sta biste izabrali?

    Unapred hvala!

  2. #2
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Ja bih se odlucila za Seiko Sporturu ili Swiss Army.
    Mada, prije za Swiss Army. sat je prelijep.

    Pozdrav, Jovana

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Hvala Jovana, i nama se najvise taj svidja. Jedino sto nisam siguran kakvog je kvaliteta taj sat, znam da su Victorinox nozevi odlicni, ali ne znam za satove...

  4. #4
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Odlucio bih se za Sporturu ili Swis Army.

    Sto se tice same marke Swis Army mogu da kazem da na ovom forumu vlada misljenje da su to satovi dobrog odnosa cena/kvalitet.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Ja zbog accutron serije obožavam Bulovu, tako da bih prednost dao ovome brendu. Mehanizam ovog modela je stvarno prosječan japanski, ali je sat lijep.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Ja zbog accutron serije obožavam Bulovu, tako da bih prednost dao ovome brendu. Mehanizam ovog modela je stvarno prosječan japanski, ali je sat lijep.

    Mislim da sam negde na forumu procitao da Bulova koristi Miyota mehanizme, koji su savim ok?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Ovaj post pišem već treći put danas tako da ću ga skratiti, nadam se da me neće opet izneveriti OS.

    Simo, dobrodošao.

    Odluka koji sat kupiti je prilično teška jer su svi satovi poprilično ujednačeni po pitanju kvaliteta i ne može se reći da neki model ima mehanizam ili neku drugu odliku do te mere bolju ili izraženiju da je jednostavno superioran u odnosu na sve ostale, tako da u ovom slučaju odlučuju sitnice kao što su cena i dizajn.
    Što se tiče plastike kod mehanizama, nemoj da brineš o tome. Gotovo svi kvarcni mehanizmi imaju u određenoj meri plastičnih delova u sebi a svi ovi satovi imaju upravo takve mehanizme, kvarcne.

    Kada bih morao da rangiram satove po kvalitetu, od najkvalitetnijeg do "najlošijeg", to bi bilo otprilike:

    1. Seiko
    2. VSA
    3. Tissot
    4. Citizen
    5. Bulova

    Kao što rekoh, ni jedan od ovih satova se ne izdvaja po nečemu posebnom u odnosu na druge. Seiko sam izdvojio jer su uglavnom u pitanju izuzetno robustni satovi, 7t92 mehanizam koji ima u sebi je prosečan mehanizam, ništa bolji od ETA g15.211 koji se recimo nalazi u Tissot-u, ali standardno odličan kvalitet izrade Seiko satova u kombinaciji sa safirnim staklom, lepim dizajnom i odličnom cenom su ga, po mom skromnom mišljenju, stavili na 1. mesto. Ono što bih mogao da mu zamerim jeste malo veći prečnik od 42mm za koji nisam siguran da bi lepo stojao na ženskoj ruci.

    VSA je tu gde jeste... švajcarski brend koji se u svetu časovničarstva pozicionirao u mid-range segmentu sa punim pravom i može da stane rame uz rame sa jednim Tissotom ili Certinom pritom nemajući čega da se stidi. U pitanju su kvalitetni satovi, poprilično robustne izrade u koje se stavljaju ETA mehanizmi, kako kvarcni tako i mehanički. Ne znam koji konkretno mehanizam je u ovom modelu, ali tipujem da je kao i kod Tissota iz fashionline serije ETA mehanizama. O podeli možeš da pročitaš na sledećem linku. Iako bih mu zamerio što su brojevi 2, 6 i 10 na brojčaniku "pojedeni" i uprkos prilično visokoj ceni, prelep dizajn, kvalitet izrade u kombinaciji sa safirnim staklom ga svrstaše na 2. mesto.

    Tissot je zlatna sredina. U poslednje vreme su tu i tamo imali problema sa kontrolom kvaliteta, no ne u toliko ozbiljnoj meri da bi moglo da poljula tlo pod nogama ovog Švajcarca. ETA g15.211, iako pripada fashionline seriji, u sebi ima solidan broj od 6 rubina i trajaće godinama. Dizajn prikladan i za ozbiljnije i za opuštenije trenutke uz tradicionalno solidan kvalitet koji je odavno dokazan, safirno staklo i odlično odmerena cena čine ga odličnom kupovinom.

    Citizen sa svojim Eco drive mehanizmom je bez konkurencije u svetu. Odličan kvalitet, kako mehanizama tako i satova, ne treba zanemariti ali relativno visoka cena sata i nedostatak safirnog stakla mu pored prethodno pomenutih konkurenata ipak predstavljaju manu i pozicioniraju ga pri samom dnu lestvice.

    Bulova... Iako ima najbolju cenu i sasvim pristojan mehanizam, poslednja je zbog dizajna koji se meni lično nikako ne sviđa kao i nedostatka safirnog stakla. Jednostavno, kada bih kupovao devojci sat, ne bih voleo da vidim ovo tužno lice sata na njenoj ruci.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    dragon, hvala puno na iscrpnom odgovoru (posebno imajuci u vidu da si ga pisao tri puta ), puno si pomogao razjasnivsi mi neke od bitnih stvari.

    supruga i ja smo dosli do istog zakljucka sto se tice velicine seika, ali, nazalost, ni VSA nije mnogo manji (samo za 1 mm), tako da smo teska srca otpisali ta dva najlepsa sata.

    u medjuvremenu sam nasao ovaj HAMILTON Seaqueen, vrlo povoljno, cini mi se, pa me zanima sta mislite o njemu? deluje mi kao vrlo dobar satic. ako kazete da je ok, onda biramo izmedju tissot-a i hamiltona.

    pozdrav i hvala!

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Pomeni pametan izbor brenda. Inače SEAQUEEN je jako velika kolekcija i ova koju si postavio ti je najjeftinija varijanta. Hamilton seaqueen satovi u sebi imaju ETA kvarcni mehanizam koji je dobar jedino što ja lično nisam ljubitelj kvarcnih satova. Veličina mu je 32 ili 37 mm što ti odgovara i ima safirno staklo. Toliko od mene pogledaj još neke Hamilton ženske modele, ima stvarno širok asortiman a možeš i proći jeftinije. Sve skupa ipak dobar sat.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Molim za pomoc - koji zenski sat?

    Meni se taj Hamilton bas dopao. Ja bih licno savetovao Ladies Jazzmaster, automatik, ali posto su ovde sve opcije kvarcne - ovaj bi bio moj izbor (Victorinox mi se najvise svideo, ali je vec, nazalost, odbacen ). Pokusavao sam da nadjem koje ETA kvarcne mehanizme stavlja Hamilton i u koji model, ali nisam uspeo. (Mozda bi dragon, Vladan ili neko treci mogao da pomogne?).

    Da se vratim na Seaqueen:
    - Overstock je siguran sajt za narucivanje ali se bavi prodajom svega i svacega. Ja mogu da preporucim isti sat na sajtu TheWatchery. Na ovom sajtu je isti sat 320$, bez popusta. Trenutno imaju akciju da ako pri checkout-u unesete tekst "NEWDEAL35" kao promo kod, dobijate popust 35$, tako da cena satu bude 285$. Ovaj sajt je inace sestrinski sajt sa Ashford-om sa koga sam vec kupovao ranije i mogu ih preporuciti. Takodje je ocigledna veza Overstock-a i TheWatchery-ja, posto kako se sat pojavi na potonjem sajtu - ubrzo po slicnoj ceni bude dostupan i na Overstocku. Inace - za kupovine preko 250$ imaju free shipping u Americi. Primaju PayPal i Google Checkout ali samo sa registrovanim adresama u Americi. U suprotnom - morate platiti Visa, Master, AmEx karticom i proverice vam verodostojnost racuna.
    Cak i da odaberete Internacionalno slanje - taman ce kostati koliko i sam popust :alberteinstein:!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zenski Omega sat
    By Barbarez in forum Omega
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 14:07
  2. Pomoc molim - nekakav zlatni swatch
    By Marko24D in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 5.8.2009., 6:59
  3. Certina DS First Lady - zenski sat
    By zdragana in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.1.2009., 21:25
  4. Orient zenski sat
    By Shmizla in forum Japanski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.4.2008., 19:47

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •