Strana 5 od 16 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 155
Like Tree131Likes

tema: Molim za pomoć pri kupovini divera

  1. #41
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Moj glas za Mako. Kultni model, automatik, Orient sam po sebi marka za svako postovanjre. Ako ti nekad i dosadi lako ces ga prodati i neces puno izgubiti. Mozda budes i na nuli.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    Haifisch23 likes this.

  2. #42
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Ja bih izabrao Mako iz svega pomalo, što si naveo u pitanju. Prvenstveno sam ljubitelj tradicije i kod satova mi je najvažnija komponenta mehanizam. Iako u kolekciji imam 12 kvarčnih primeraka, jaku prednost dajem mehaniki, pa zato imam skoro 4 puta više ovih drugih. Jednostavno, činjenica, da negde (prosečno) oko 250 komponenti, koje sačinjavaju mehanizam i koje su sklopljene na takav način, da navijanjem opruge ili pokretanjem ruke dobivaju energiju, da se pokreću i da pri tome mere vreme pa čak i ako govorimo o +- 30 sekundii dnevnog odstupanja, sa 99,97 % preciznošču me uvek ostavlja bez daha. Ne samo, da to sve radi, već da se to neko seti, da napravi tako, da sve to radi...ne znam, meni je mehanika još uvek kombinacija nauke i umetnosti a kvarc je ipak sušta nauka...
    Orient Mako pokreće kućni mehanizam ovog brenda Orient 46943, koji je skoro 40 godina u proizvodnji i koji je pre neku godinu nadmašio broj od 110 milona ugrađenih primeraka u razne Orient modele, tako da nema nikakve sumnje u njegovu sigurnost i dokazanost.
    Osim toga, kućište, luminacija daleko nadmašuju razinu, koja se može naslutiti na osnovi cene. Uz to je vrlo prijatnog izgleda i može se koristiti u praktično svim prilikama. U perajama do salonskih cipela.
    Poznajem nekoliko vrsnih poznavalaca i kolekcionara satova ovde u Sloveniji. Uvek, kada je reč o Orientu ili entry Seiku ....tu nema pogrdnih reči, sumnjičavih pogleda, cinizma..već ona prava doza zdravog poštovanja. Nešto slično kao wolkswagen buba među autobilima. Pravi ljubitelj pa čak i vlasnik Ferrarija će uvek klimnuti u znak poštovanja ovom modelu.
    Ako nemaš puno satova i želiš imati pouzdan, kvalitetan proizvod sa vrlo povoljnom cenom. onda je Orient odličan izbor. Sa Sturlingom, Invictom i sličnim jefitinim brendovima uvek se na ruci nosi i malo sumnjičavosti i onda to ne daje onaj osećaj sigurnosti.
    Ako mehanika nema nekog posebnog uticaja na tebe i ako ti je želja pouzdan, snažan i siguran sat....Citizen Eco Drive.
    A na kraju..ono staro pravilo: uzmi ono što ti se najviše sviđa.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Kad već biraš između ovih modela, za početak ćeš morati prvo da doneseš odluku da li želiš kvarcni, ili mehanički časovnik.
    Kolege su ti dale dosta dobrih saveta i predloga. Tačno je da su ovi brendovi provereni i da sa njima nećeš imati problema. Moj glas ide za Mako jer volim mehaniku. Drug Haif. ti je to veoma dobro pojasnio, nema ja tu šta da izmišljam sad. Samo da kažem da Orient daje mnogo za uloženi novac. Odnos cena kvalitet je neprikosnoven. Dovoljno je da samo malo pogledaš cene drugih mehaničkih časovnika i biće ti jasno.
    Ješ nešto, kad imaš mehanički sat, više mu pridodaješ značaj, nekako se više vežeš za njega nego za kvarcni, bar ja. Interesuje te koliko je precizan, testiraš ga, kad radiš, kada ga ne nosiš, da li stoji na bok, na krunicu, i koliko nadohnadi ili izgubi vremena u tim situacijama. Pa ga s'vremena na vreme doteraš, promeniš datum, naviješ ako je stao...itd.
    Naravno ako sve to ne želiš, i treba ti sat da ne kasniš na posao, kvarc je uvek tu.
    Pozdrav.
    Mišić M.

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Ako mogu ja da dodam tj dopunim Haifisch-a, veliki udeo u izboru sata predstavlja njegova vrednost i to u svakom smislu.
    1- finansjska vrednost - kvarcnom satu opada kud i kamo brže od mehaničkog (kao kad kupis mercedesov i renoov auto gde kod renoa samim činom izvoženja auta iz fabrike istom obara cenu za četvrtinu )
    2- realna vrednost - Srce kvarcnog sata je mehanizam koji se uglavnom ne popravlja tj sat će raditi do god se za njega proizvode mehanizmi tj pre ili kasnije će postati neupotrebljiv. Mehanički satovi će svakako nadživeti svoje vlasnike .. to im daje jednu ličnu komponentu porodičnog nasleđa odnosno na finansisku dodaje i emotivnu komponentu (ljubav prema satovima mi je usdio moj deka koji je ponosno nosio sekov 7005, a meni za odličan uspeh u drugom razredu kupio poljot ) .... većina satova u mom vlasništvu imaju neku priču koja meni znaći i koju ću (nadam se) preneti mojim potomcima kao i ljubav prema ovoj svršenoj spravici, koja odavno ne služi samo za merenje vremena....
    nele, dr.Duka, Haifisch23 and 1 others like this.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Stomp
    Obim zgloba oko17 cm ,nosio si Citizen 20 godina,ogranicen budžet...tim se vodimo..

    Tebi se svidja Invicta ili Casio(super su oba modela).Nebitno ti je dal je baterija ili automatik (za sad ...a posle ces da pravis razliku kod drugog,treceg sata ...petnaestog ).

    1.Tvoja ruka ti nosis ,tvoj izbor
    2.Biraj do 40mm sat mozda par mm manje zbog zgloba od 17cm (pretpostavljam da ako si nosio Citka 20 god da imas bar vise od 30 i da ti treba allround sat koji neces da menjas u zavisnosti od odevne kombinacije ili aktivnosti).Preko 40mm precnika na tom zglobu sve deluje"mladalacki".Crna boja i boja metala idu uz sve tu greske nema..
    3.Sta god da izaberes Tvoj je izbor ,ti si kupio i tebi se svidja (zato i kupujes)
    4.Budi ponosan na Tvoj izbor uvek!


    Keep the faith!

    Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  6. #46
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27416
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    I moj glas ide za Orient .

  7. #47
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Hvala kolegama na odličnim savjetima!

    @dr.Duka

    Odlično si pogodio sve,to bi manje više bilo to.Imam bliže 40 te mi zbilja treba neki sat uz to što je funkcionalan da je i za svaku priliku.(i trenirku i odijelo) a da mogu fino zaronit s njim i okupat se u moru bez da propusti i da mi prestane raditi.
    Da,imao sam citizen od negdje 95-e.Bio je poklon od strica i volio sam taj sat.Bio je chronograph sa nato remenom,ne prevelik.Mislim da je bio do 40mm sa lugovima od 18mm.Quartznog mehanizma i vrhunske preciznosti.Stavili su i 2 alarma i vrijeme za 2 vrem zone,datum i dan a čak je imao odbrojavanje unatrag.Vrhunska mala precizna mašinerija.Pristajao je na sve.
    Imam i jedan Lorus iz tog doba,analogni sa dan/datumom i za njega imam rijeći hvala kao i za Bulovin Caravelle koji sam dobio na poklon i koji je za taj cjenovni rang sat koji po meni može konkurirati i skupljim satovima.U njemu je mislim isto miyota.
    Da ne duljim,sviđaju mi se ti više dress diveri koji mi zbog zgloba nebi bili preglomazni na ruci.Vrsta mehanizma nije presudna.Iskreno naviknut sam da quartz netreba puno kontrolirat jer su precizni.Kako bi neki rekli (i tu se u neku ruku slažem) bez duše.Sad mi pade na pamet da mi je pokojni djed ostavio stari Omicron na navijanje.Moram ga dati očistiti i malo ispolirati.Ugl.to je pravi primjerak starca sa dušom i malim mehaničkim srcem koje dugo kuca : )

    p.s. imao sam nedavno priliku kupiti plavi mako al jbg nisam imao dosta love : (
    dr.Duka likes this.

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Ma polako, možda se nađe i nešto sa popustom. Evo da vidiš kako Orient može da izgleda kada mu se stavi drugi kaiš:

    [IMG]Wrist shot - Orient Mako XL on HIRSCH Liberty by Plamen Velev, on Flickr[/IMG]

    [IMG]Orient CEM75002D on Hirsch Leather Strap by Plamen Velev, on Flickr[/IMG]

    Ako hoćeš da vidiš kako izgledaju još neki satovi tog cenovnog ranga, pogledaj albume na sledećem linku:
    https://www.flickr.com/photos/plamenvelev/albums

    Tu imaš npr. Komandirski, Amfibiju i slično, a čovek fotografiše odlično.

    Napomena: ovo nije isti model Orienta, ali da bar stekneš utisak jer su ionako slični.
    VLADAN P, Misic M. and Haifisch23 like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #49
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Mislim da mi je Mako trenutno prvi na listi
    Šala na stranu,sat je prekrasan.Točno ono što želim,može se kombinirati sa svim remenima i svi mu savršen stoje.Za neku finu prigodu koža ili metal a za casual nato/zulu.
    Btw slike tog čovjeka su savršene.Zna zarobit ljepotu u vremenu.Makar vidio sam i par lijepih Vostoka i Poljota na nato remenima i lijepo im stoji.Po meni buno bolje od metala.

  10. #50
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Evo kako izgleda i plavi koji nije XL:
    Orient1.jpg

    Ovo je moj primerak, a pokazao se sasvim korektno.

    Uzgred, pošto si napisao da imaš neke satove, predlažem da ih fotografišeš i postaviš na forum kada budeš mogao, imamo za to i mesto: Galerije satova članova foruma

    Nadam se da ćeš nas častiti i fotografijama Orienta, a svakako će ti se dopasti.
    Misic M. and stomp like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •