Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 789101112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 155
Like Tree131Likes

tema: Molim za pomoć pri kupovini divera

  1. #101
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.868
    Lajkovi
    16447
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Ne. Ako je vanjski nema uopće nikakve povezanosti sa nutarnjom konstrukcijom

  2. #102
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Tnx za info,griješniče

  3. #103
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Znam da je tema več otišla u OT možda i previše al moram vas još nešto pitati.Nikad nisam imao diver pa zbilja nemam znanja
    a ko je bolji da me savjetuje nego vi forumaši koji imate sve u malome prstu.
    Dakle muči me bezel.Mislim da je kod mene aluminijski ili tako nešto.Naime nije onako fiksan nego lagano pritiskom gore na krajevima ide gore dolje.Ne jako ali onak ko klackalica.Dosta teško se i rotirao ispočetka i na jednom dijelu je i proizvodio zvuk koji nalikuje na cviljenje.E sad neznam dal je to do tvorničke greške ili pak se nemože drugo niti očekivati od zaista jeftinog divera koji nema keramički bezel.

  4. #104
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.868
    Lajkovi
    16447
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Imaš ispod "bezel klick" uložak. Većina Seiko divera ima isto rješenje.

    Imaš dva utora na kućištu, u koje ulazi tanki komad čelične lajsne sa podignutim zubima koji su fleksibilni.

    Bezel sa donje strane ima zube koji prelaze preko tih zubića i pošto su dignuti uvis u jednu stranu idu, u drugu ne idu. Zato je one way bezel.

    To što ide gore dolje i što cvili je zato što ti ring bezela ima gumenu brtvu sa nutarnje strane koja naleže na rub kućišta oko stakla. Ako ti baš smeta pomaži je sa kap ulja za finu mehaniku.


    Ne znam kolko si skuzio sve, Ovako to izgleda kad je skinuto.

    Poslednja ispravka: sin.er (9.11.2017. u 20:00)

  5. #105
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Mislim da sam skužio princip.Ako sam dobro pokopčao kretanje bezela je slično ko kod onih plastičnih vezica nazubljenih da u jednom smjeru ide glatko a u drugom pruža otpor radi kontra nazubljenja.Iskreno mislio sam da je bezel movement malo kompliciraniji : )
    Ugl.to što se malo "klacka" gore dolje pritiskom na rub je do brtve i normalna je pojava?
    Mogu za podmazivanje upotrijebit wd40?

  6. #106
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.868
    Lajkovi
    16447
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Nemoj WD. Kako misliš klacka? Ako ti ide više od par mm gore dolje ili se vraća u kontru onda nije dobro namontiran

  7. #107
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Normalno je da se klacka (ne mislim da seta gore dole 2 mm nego jedva vidljivo). Klacka se i na Skx007 a vidjao sam klackanje rotirajuceg prstena i na mnogo skupljim satovima.
    Umesto Wd40 verovatno je bolje silikonsko ulje. Inace, casovnicari cesto mazu dihtunge silikonskom mascu, narocito ako nemaju nove dihtunge pa onda bar da "osveze" stare dihtunge.
    stomp likes this.

  8. #108
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Citat stomp kaže: Pregled poruke
    Mislim da sam skužio princip.Ako sam dobro pokopčao kretanje bezela je slično ko kod onih plastičnih vezica nazubljenih da u jednom smjeru ide glatko a u drugom pruža otpor radi kontra nazubljenja.Iskreno mislio sam da je bezel movement malo kompliciraniji : )
    Ugl.to što se malo "klacka" gore dolje pritiskom na rub je do brtve i normalna je pojava?
    Mogu za podmazivanje upotrijebit wd40?
    Ma ne diraj bre ništa, već uživaj u satu
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #109
    Član Avatar korisnika stomp
    Član od
    21.10.2017.
    Poruke
    179
    Lajkovi
    552
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Nemoj WD. Kako misliš klacka? Ako ti ide više od par mm gore dolje ili se vraća u kontru onda nije dobro namontiran
    Kontra nikako neide nego se klacka lagano.Znači kad lagano pritisne jedan rub - drugi se digne za cca pol mm do mm i obratno.Ruku na srce neznam kak bi trebalo biti pa pitam.Probao sam lagano pritisnut dolje jer mi je palo na pamet da možda nije sjelo kak spada al nije do toga.Sad sam malo isprao sat pod toplom vodom i sad lijepo klizi gotovo bez otpora jedino klacka
    Mislim da je Neša u pravu
    Neša likes this.

  10. #110
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Molim za pomoć pri kupovini divera

    Nemoj ni da ga okrećeš u suprotnom smeru jer je poenta u tome da se bezel ne vraća kako bi ispunio svoju funkciju. Ako ga npr. podesiš na 15 minuta, onda treba tako i da ostane jer i sam znaš šta se dešava kada pređeš vreme tokom kojeg imaš dovoljno kiseonika. Bezeli su tako i pravljeni da se ne vraćaju ukoliko ih slučajno nečim zakačiš.
    Misic M. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •