Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.9.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Pozdrav pre svega i sve najbolje u razvoju i odrzavanju ovakvog sajta!
    Planiram da kupim sat marke Citizen BL8001-01A koji mi jedino mogu poruciti direktno od proizvodjaca ljudi iz Bomara koji se nalaze u Delta City-u na Novom beogradu.
    Pa me interesuje sta mislite o tom satu i dali opravdava cenu od 400 eur koliko sam i planirao da odvojim za sat.
    E sad mi je zelja bila da ima metalnu brazletnu, ali ovaj ima koznu.
    Za metalnu brazletnu mi traze jos dodatnih 4800 din s tim da mi kozna ostaje.
    To mi i nije toliko bitno koliko sam kvalitet i preciznost mehanizma.
    Imam Seiko evo vec dobrih 10 god i mogu reci da sam prezadovoljan sa njime.
    Doduse sad malo kasni i oce neki put da stane u 23 i 30 kad kao da nema snage da pomeri datum unapred, stoga planiram da ga odnesem u Vitanov na servis(3500 dinara) Sta li spada u tih 3500 dinara samo da mi je znati kad nov Seiko 5 automatic kosta 7500din!
    Puno pozdrava i srece u daljem radu!

  2. #2
    Novi član
    Član od
    7.9.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Hmmmm bas videh na distount watch store te modele koji me privlace a da su Citizenovi ali nazalost ne isporucuju satove Citizen nigde van osim u USA!
    Eh kad bi moglo naruciti i jos ako bi to neko odradio ko ima iskustva u online porudzbinama.
    Naravno sa nekom nadoknadom.
    Toliko od mene zasada Pozzzzzz

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Simpsone, dobrodosao na forum.

    Toplo preporucujem skoro svaki Eco-drive Citizen sat, jer predstavljaju zaista dobru kupovinu. Ni taj koji si izabrao nije nikakav izuzetak, naprotiv, sat je prelep i ima zaista korisnu opciju, a to je veciti kalendar (tj. nije veciti vec 'samo' do 2100 god.)

    Sto se tice popravke Seiko sata, nisam iznenadjen cenom, jer je radni sat dobrog casovnicara skup bez obzira da li popravlja automatik sat od 100 ili 1000 EUR. Pitanje je samo da li se tebi to isplati.

    Sto se tice narucivanja preko Interneta, zaista ne znam gde si procitao da ne isporucuju Citizen van USA, jer koliko znam isporucuju bilo koji sat bilo gde.

    Preporucujem da procitas sledecu temu od pocetka do kraja, a pogledaj takodje koji je model Citizena izabrao nvelja, mozda ti se i taj svidi:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...7&catid=47

    Nadam se da sam bar malo pomogao.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    bok
    servis sata Seika automatika obično podrazunjeva čišćenje sata zamjena dihtunga na poklopcu, krunici i po potrebi na staklu, podmazivanje, slaganje, isprobavanje točnosti i vodonepropusnosti. Kod 6003 cal. obično se mora mjenjat ležaj na centralnoj sekundi, a na 7009 ležaj od automata. 7S26 cal. ti nebi preporučio da popravljaš. Postje još neki kvarovi koji se znaju desiti na seiku, ako te to zanima možeš porazgovarati sa servierom koji ti pregledao sat trebali bi ti objasniti, ja svojim mušterijama objasnim. U principu sam ja zadovoljniji sa mušterijama koji pitaju kaj neznaju nego onima koji se prave pametni. Cjena popravka se formira prema više stvari: utrošenom vremenu, cjeni zamjenjenih djelova, vrednosti sata, riziku posla itd.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  5. #5
    Novi član
    Član od
    7.9.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Za watchmag01
    Hvala na pomoci oko Seika
    Seiko je 7N6532 i bio je pre 9 meseci kod nekog lokalnog casovnicara jer je bio propustao vodu tj nahvatao bi se kondenz na staklu posle kupanja.
    Cim sam primetio problem ja sam se obratio njemu.
    On kaze da je zamenio 3 gumice testirao ga u servisu i dao mi ga je u dobrom stanju.
    Elem sad se pojavljuje problem da blokira kazaljke u 23i30 tj vreme kad menja datum ili ukoliko to vreme 'prodje' onda zastane oko 2 ujutro ili vreme kad pocinje da menja dan npr sa TUE na WED.
    Tako da svako jutro ja moram da ga poteram na tacno vreme i onda ceo dan ide bez problema.

    Za admina:
    Hvala na dobrom prijemu i dobrodoslici na forum!
    To obavestenje sam video na Discount watch store
    http://www.discountwatchstore.com/st..._22400698.html
    i evo kako pise:
    Note to international customers: Due to our contract with Citizen Watch Company, we cannot ship any Citizen watch outside of the United States. We apologize for the inconvenience.
    mozda sam ja to lose preveo
    Procitao sam sve postove ka linku kojeg si mi preporucio da pogledam.
    Stvarno super izbor koji je napravio nvelja i neka ga dugo godina sluzi besprekorno.
    Ja zelim sat koji ima opciju day/date a to samo par modela Citizena imaju a koji mi se svidjaju.
    Pa ako salju u Srbiju sa tog sajta onda bi mi se isplatilo da uzmem preko njih, mada stvarno nemam iskustva i meni to dosta deluje zamrseno i komplikovano, a ovamo u Srbiji za duple pare imam isti sat koji daju preko neta.
    E sad vidim da na Citizen satove daju 5 god garancije pa dali je ona validna i kod nas?

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Da u pravu si, uopste nisam primetio tu napomenu, a da budem iskren pitanje je da li se toga stvarno pridrzavaju Mozes da ga narucis, pa da vidis da li ce stvarno da stopiraju order, u sta zaista sumnjam

    Pogledaj i na www.jomashop.com , koliko znam oni nemaju taj problem sa isporukom van granica Amerike

    Sto se tice garancije ona jeste internacionalna, ali vazi 5 godina samo u Americi, a ako ga izneses van Amerike onda vazi samo 1 god.

    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    7.9.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    E Vladane,Vladane sad si me bacio u bedak.
    Salim se naravno!
    Ako je nvelja dobio sat (Citizen) nevidim zasto nebi ni ja dobio.
    Elem sad me zabrinjava garancija.
    Ako daje Bomar 5 god onda vredi kupiti od njih jer stvarno 5 god garancije je dovoljno.
    Ne sumnjam uopste u kvalitet Citizena eco-drivea.
    Ali mislim da cu uzeti preko discount watch storea, jer sam im poslao dva linka sa satovima koje sam nasao jeftinije nego kod njih.
    http://www.jomashop.com/citizen-bl8000-54l.html
    http://unitedwatch.stores.yahoo.net/ciblmenbr.html
    Pa da vidim koliko bi mi oni dali popusta.
    E sad jos samo kad bi se snasao oko kupovine preko neta, bilo bi dobro.
    Mogu li te nekako kontaktirati vladane oko toga i kako?
    Hvala

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Sto se tice garancije za Citizen u Srbiji, nisam bas siguran da je 5 god. verovatno je 1 ili maksimalno 2 godine, ali u svakom slucaju proveri.

    Naravno mozes da me kontaktiras za sva pitanja, ali samo preko foruma ako bi i ostali clanovi imali koristi od odgovora. Sumnjam da ce ti moja pomoc trebati posto vec vidim da se dobro snalazis u tom svetu, brzo si nasao linkove sa nizim cenama nego kod njih

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    7.9.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Ovo sam dobio kao odgovor na poslate linkove na Discount watch store:

    Thank you for your inquiry.
    We can beat each of those two prices by 4%. Only one coupon may be used per order so if you would like both items, we will combine the coupon amount. Please let us know which items you intend to purchase and we will reply to that email with the coupon.
    Thank you again,
    Customer Service


    Posto je to cca 50 Usd popusta koji su mi dali ja sam se odlucio za sat


    E sada ako moze kratko objasnjenje sta i kako dalje......
    Sta na tu cenu mogu uracunati kao troskove.
    Slanje,carina,PDV?

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Mala pomoc od Admina i ostalih clanova

    Simpsone, odlican izbor, iako ne volim zlatnu boju ovaj model sata mi se izuzetno svidja.

    Sada pripremi kreditnu karticu i idi na opciju 'Add to cart' pa onda 'Proceed to secure checkout' i dalje unesi sve podatke koje ti traze.

    Jeste da sam ti vec rekao ali molim te pogledaj jos jednom temu:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...7&catid=47

    Tu su bas svi detalji jer sam kroz ceo proces narucivanja prosao sa nveljom.

    Naravno ako negde zaskripi slobodno pitaj.

    Pozdrav,
    V.S.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je ovaj sat za +800 EUR?
    By gorro in forum Ankete
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 1.10.2010., 20:01
  2. Mala pomoc?
    By Sensei in forum Japanski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 27.6.2009., 20:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •