Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 41 do 49 od ukupno 49
Like Tree77Likes

tema: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

  1. #41
    Novi član
    Član od
    2.11.2013.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    23
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Postavio fotke u odgovarajucem delu foruma
    KureNS likes this.

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Cestitke na prelepom HC!
    no1livz4ever likes this.

  3. #43
    Mlađi član
    Član od
    27.11.2018.
    Poruke
    79
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Zapoceo sam potraznju sata u drugoj temi al ovde da nastavim posto se dvoumim izmedju ova dva sata. Novi modeli sto su mi se svideli su:
    https://www.berrysjewellers.co.uk/wa...c-watch-p20647

    https://www.tagheuer.com/int/en/time...1B.BA0632.html

    Ili

    https://www.longines.com/watch-hydro...-l3-782-4-96-6

    Trenutno mi je prvi favorit al ga nigde nemogu videti uzivo.
    Sta Vi kazete, da li vredi dati vise para za neki Tag?

  4. #44
    Mlađi član
    Član od
    25.9.2020.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    82
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Kolega, ako Vam je bitno, obratite pažnju na rezervu snage 38h protiv 72h u korist HC-a.
    Sasa357 and Libero like this.

  5. #45
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Tag je prelep i meni atraktivniji od hc, ali ne mogu da im oprostim sto sellitu elabore grade valjaju po tim cenama.
    Baron, BucaJr. and Sasa357 like this.

  6. #46
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.307
    Lajkovi
    27247
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Mislim da nije ni elabore,nego standard.
    Sasa357 likes this.
    Omega rules !!!

  7. #47
    Mlađi član
    Član od
    27.11.2018.
    Poruke
    79
    Lajkovi
    329
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Nisam nasao u NS-u da vidim Tag, kazu samo BG. Sto se tice rezerve snage neznaci mi, bitno mi da izdrzi 24h.
    Kvalitet mi je bitniji, da li vredi za Tag dati 20-40% vise nego za HC?

  8. #48
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Zavisi sta ti je merilo kvaliteta. Meni je mehanizam bolji u longiju, iako je jeftiniji. Kvalitet izrade mi je tu negde. A dizajn daleko bolji kod taga. E sad zavisi sta vrednujes koliko
    Sasa357 and CADE like this.

  9. #49
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Longines HC vs TAG Heuer Aquaracer 300m

    Večita dilema, kada su u pitanju satovi iz različith cenovnih razreda.
    Sat iz nižeg cenovnog razreda će uvek ponuditi nešto više od entry level sata iz višeg cenovnog razreda. To je oduvek bilo i tako će ostati. Od Festine u poređenju sa Orientom, od Orienta u komparaciji sa Seikom, od Seika sa entry Swiss razredom pa sve do Rolexa u komparaciji sa svetim trojstvom horologije....

    Ono što se zaboravlja je činjenica, da danas 95 % mehaničkih satova na tržištu predstavlja robu luksuzne prirode bez obzira, da li je njegova prodajna cena 1.000 € ili 50.000 €. Naravno svako u svojem rangu ali svima je zajedničko, da se ne kupuju iz primarne potrebe a to je je jedna od definicija luksuzne potrošnje. A kada pričamo o luksuzu, onda je reč isplativost suvišna, odnosno logika kupovine je sasvim drugačija.

    Tako je i ovde.

    Ono što prvo pada u oči su već kolege napomenule - L888 je onako na prvu loptu bolji od ETA 2824 ili Sellita SW 200 (zavisi, šta Tag odluči da u nekom periodu ugradi u određenu liniju). Poseduje silicijum spiralu, koja mu omogućuje preciznost u Top Grade-u i veću rezrevu snage, te ukratko spada u širi vrh kvaliteta uzevši u obzir cenovni razred sata kojeg pokreće.

    Sa druge strane imamo Calibre 5, koji Tag Heuer nabavlja u ebauche stanju od Sellite ili već sastavljene od ETA. Istina je, da oba kupuje u Standard Grade ali ono što je bitno, ti mehanizmi se u La Chaux De Fondsu podešavaju sa strane Tag Heuera i tako postižu preciznost, koja je na kraju u okviru COSC standarda ali naravno nije ozvaničena i ne može biti, jer je nemoguće, da takav mehanizam radi godinama po najvišem kriterijumu, nego će biti potrebna dodatna podešavanja (obično prilikom servisiranja). Ali ono što je najvažnije, Calibre 5 je na kraju najmanje toliko precizan kao i L888. To je odgovornost, koju nosi ime Tag Heuer i koji sebi ne može dopustiti, da prodaje sat za 3000 €, gde će svaki mehanizam svirati svoju muziku. To je razlika između razreda u koji spada Tag Heuer ili entry razreda, gde ćemo naći stotine hiljada Sellita SW 200 ili ETA 2824. Slično je i sa kvarčnim Rondama, koje se ugrađuju u Tag liniju Formula 1. Svaki mehanizam pre slanja Tagu ide na dodatna testiranja i kupac će dobiti pravi kvalitet sa obzirom na cenu.

    Još jedna pojedinost, koja se odnosi na kasnije održavanje sata - L888 je ekskluzivan kalibar (modifikovana ETA 2892-A2) kojim ETA opskrbljuje isključivo brendove unutar Swatch grupacije i zato je vlasnik sata vezan na zvaničan servis. Kod Calibre 5 je paleta opcija znatno šira, jer se ne radi o Top Gradeu i COSC-u, pa su delovi široko dostupni i biće dovoljan samo dobar časovničar. Na duži rok, će održavanje Taga biti jeftinije nego Longinesa.
    Osim toga, sledeće godine ističu patentna prava kojima je Nivarox 20 godina držao prioritet na područuju silicijum spirala i nemirnica, što znači da će i Sellita ući u igru sa tim materijalama i onda će tržište postpeno biti preplavljeno još kvalitetnijim verzijama Swiss mehanizama. Na kraju će kupac imati izbor, da li da svoj sat odnese na zvaničan servis, gde će dobiti mehanizam sa spiralom od silicujma.

    Potrebno je napomenuti i još jedan faktor, koji pravi cenovnu razliku i koji je za korisnika sata manje bitan ali se ipak na kraju odražava i na kvalitet. Ceo HC je sastavljen sat. Swatch Group osim mehanizama ima i vlastite dobavljače ostalih delova sata, kao što su kućišta, brojčanici i narukvice. Većina njih su članovi grupacije ali oni iste delove šalju i Tissotu, Certini, Hamiltonu, Midu i na Rado. Velike količine im smanjuju troškove na jedinicu proizvoda, što se na kraju odražava na ceni.
    Tag Heuer osim hronografskih mehanizama TH01 i TH02 ima In House produkciju kompletnih kućišta (zajedno sa keramičkim bezelima) i brojčanika. Istina je da kućišta prave i za ostale članove LVMH grupacije: Chaumet, Zenith, Hublot i entry Bulgari, što samo svedoči o njihovom kvalitetu. Znam, da običnom korisniku sata nije važno, da li je brojčanik napravio Longines ili neko drugi ali u časovničarstvu i takve pojedinosti mogu biti odlučujuće prilikom izbora sata. Na kraju krajeva, uočjljivo je da je kvalitet brojčanika kao i kućišta na strani Aquaracera.

    I na kraju, Tag Heuer je više cenovno pozicioniran, jer je zbog gore navedenih činjenica član saveza Haute Horlogerie. Longines to nije, jer je u celini sastavljen sat. To se odražava i na duži rok u kome će Aquaracer nešto bolje držati cenu od HC.

    Kada se sve sabere - pitanje o isplativosti je u konačnoj fazi pitanje prestižnosti, što je zajednička osobina robe luksuzne prirode, gde pojedini korisnički objektivni faktori padaju u drugi plan a na površinu dolaze neke manje dopadljive pojedinosti. Prestiž je reč, kojima se mnogima ne dopada ali iza nje u časovničarstvu stoji puno realnih i neoborivih činjenica.
    milan zmaj, eee, Baron and 9 others like this.

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •