Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 61
Like Tree19Likes

tema: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.8.2013.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Dobro veče svima, forum je fantastičan i čestitam svim članovima na odličnim razmenama mišljenja!

    Večeras sam se registrovao iako sam i ranije posećivao forum u par navrata ali pošto sam sada definitivno odlučio da kupim sat nisam mogao da ostamen po strani .

    Evo nekih opštih uslova za satove koji me interesuju:
    1. cenovni rang do 1000eur,
    2. sat mora da bude od časovničarske marke, dakle ne interesuju me modni satovi (ako sam upotrebio dobar izraz, tu mislim na marke poput Esprit i sl.),
    3. Evo satova koji mi se vizuelno sviđaju ukoliko bih se opredelio za kvarcne (do 500EUR):
    DS Podium Big Size - Chronograph | Certina
    DS Podium Shape - Chronograph | Certina
    Promaster Land CB0021-06E
    Promaster Land AS4035-04E
    Promaster Marine BJ2111-08E
    Promaster Marine AL0004-03W
    Promaster SKY AS4025-08E
    Promaster SKY AS4050-01E
    Promaster SKY AS4020-44B
    Promaster SKY BY0085-53E
    Citizen Watch Company – Citizen Eco-Drive / US, Canada, UK, IrelandCitizen Watch
    Citizen Watch Company – Citizen Eco-Drive / US, Canada, UK, IrelandCitizen Watch
    Certina mi je lepša ali i ovi Citizeni su vrlo interesantni

    4. ukoliko bih išao na automatski sat i verovatno oko 1000eur to bi bili:
    DS Podium Valgranges | Certina
    DS Podium Shape | Certina
    Racetimer black.... - Chronographs - Steinhart Watches
    Inače, u ove dve automatske Certine sam se zaljubio i molim vas za mišljenje o njima. Ako se zbog cene ne opredelim za njih, ostaju mi kao utešna varijanta njihovi kvarcni dvojnici…


    Dakle, od onoga što sam pročitao o markama koje se uklapaju u ovaj cenovni rang i na osnovu modela koji mi se vizuelno sviđaju, nekako mi se čini da je Certina dobar izbor ali tu ste vi da me posavetujete detaljnije i ponudite i druge modele i peoizvođačw koji se uklapaju u kriterijume koje sam naveo.

    Hvala unapred i izvinite na još jednoj sličnoj temi.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Certina jeste dobar izbor. Za automatike- svejedno je koji ćeš kupiti.
    Za kvarc- DS Podium Big size ili DS Master(cosc verzija istog mehanizma- ugrađuje ga Breitling u svoje modele).
    Citizen- takođe nije bitno šta ćeš kupiti.
    vlajo likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Dobrodosao,definitivno Steinhart bi bio moj izbor,ukoliko se opredelis za automatik,a ako je kvarc onda bilo koji Citizen,svi su dobri. ETA Valgranges Movements - Solution For The Big Watch | aBlogtoWatch
    pogledaj link pa sam prosudi,jel vredi dati 700 Evra vise za Certinu,po mom misljenu to je mnogo.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Zdravo voyager i dobro nam dosao!

    Izbor satova i marki ti je odlican . Certina je i meni, uz Hamilton, najomiljeniji brend u tom cenovnom rangu. Mozda bi mogao da pogledas i poneki Longines, mada se retko moze naci automatik hronograf ispod zacrtanih 1000EUR.

    Cak ni Certinu neces lako naci ispod 1000. Ako imas prilike da putujes po inostranstvu, uz malo cenkanja i odbijanje VAT-a, ne bi trebalo da bude problem. Sto se tice online narucivanja - tu prednjaci spanski sajt Horademoda.

    Svakako pogledaj i Hamilton satove a od Citizena, proguglaj o satovima sa njihovim mehanizmom 2100, imaju par lepih modela.
    Recimo titanijumski AV0020-55H Citizen AV0020-55H:
    111.jpg
    ili neki od jeftinijih modela iz te serije (AV0030-60A, AV0030-60E), od nerdjajuceg celika...

    EDIT: Licno mislim da Steinhart nema isti renome, kvalitet proizvodnje i kontrole kao Certina i Hamilton (te stoga i ne insistiraju na istim cenama) ali mi se pomenuti Racetimer bas dopao!
    Poslednja ispravka: vladas (25.8.2013. u 9:16)
    RUS, backarelli and Serb like this.
    No time to lose

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Mislim da je Hadžija dosta rekao, Certina bi bila moj izbor, generalno imaš dobar ukus...
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #6
    Novi član
    Član od
    24.8.2013.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat vladas kaže: Pregled poruke

    Svakako pogledaj i Hamilton satove...
    Od Hamiltona mi se recimo sviđa X-Choper, ali ga nisam našao na zvaničnom sajtu...

    Citat vladas kaže: Pregled poruke

    EDIT: Licno mislim da Steinhart nema isti renome, kvalitet proizvodnje i kontrole kao Certina i Hamilton (te stoga i ne insistiraju na istim cenama) ali mi se pomenuti Racetimer bas dopao!
    Steinhart Racetimer mi se zaista dopao ali pretpostavljam da neće biti prvi sat u ovom cenovnom rangu koji ću kupiti.

    Citat vladas kaže: Pregled poruke

    Cak ni Certinu neces lako naci ispod 1000. Ako imas prilike da putujes po inostranstvu, uz malo cenkanja i odbijanje VAT-a, ne bi trebalo da bude problem. Sto se tice online narucivanja - tu prednjaci spanski sajt Horademoda.
    Pa mislim da ove Certine, Hamiltone i Steinharte verovatno neću naći kod nas što mi daje još veću draž i činjenicu da ih neću vdeti na ruci baš svakog ko ima 1000eur za sat i nema ama baš nikakvog pojma zašto je kupio baš taj sat sem da je bio skup.

    Dalibore, ako sam te dobro razumeo DS Podium Shape ima lošiji mehanizam od DS Podium Big Size.
    Poslednja ispravka: RUS (25.8.2013. u 11:22) Razlog: Spojene poruke

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Ja se slazem sa Vladom da Steinhart nije bas kao Hamilton i Certina, mislim da jedino od ovih proizvodjaca mozes da nadjes automatik hronograf za manje od 1000e. Evo nekih mojih predloga horademoda.com CERTINA DS PODIUM BIG SIZE AUTOMATICO C001.414.11.057.00
    Hamilton Jazzmaster Maestro White Dial Leather Strap Mens Watch H32576515: Watches: Amazon.com
    Mozda moze da se nadje i neki Tissot

  8. #8
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    za sat od 1000evra ne bih mnogo kalkulisao i otisao bih u minhen ili bec, mozda berlin i pazario jednog Longines-a ili Sinn-a, eventualno ovde bih kupio Fortis b-42, ne bih dao 700 evra za Certinu iako je to odlican brend, sem ako je ona limited edition sa kornjacom, ona vredi svaku paru, dobar je i Roamer Sting Ray limited edition, ako se jos nije rasprodao
    marko14 likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    24.8.2013.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    za sat od 1000evra ne bih mnogo kalkulisao i otisao bih u minhen ili bec, mozda berlin i pazario jednog Longines-a ili Sinn-a, eventualno ovde bih kupio Fortis b-42, ne bih dao 700 evra za Certinu iako je to odlican brend, sem ako je ona limited edition sa kornjacom, ona vredi svaku paru, dobar je i Roamer Sting Ray limited edition, ako se jos nije rasprodao
    Biće neki sl. put uskoro pa ćemo videti...
    Na koju Certinu za 700eur konkretno misliš?

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Kvarcni do 500EUR i/ili automatik do 1000EUR

    Ja bih prije dao malo veci novac za Certinu nego za Fortisa, ali to sam ja, taj Roamer koji si pomenuo je ako se ne varam onaj malo asimetrican i nije neki ljepotan, bar ovaj novi. Ja mislim da Certina sa kornjacom nije svaka LE, mada sam mozda je pogrijesio ali koliko znam onaj DS Diver takodje ima kornjacu ali nije LE. Najbolje da covjek izabere sta mu se svidja ima ovjde dosta intersantnih predloga. Ja uposte ne znam cijene novih Sinn satova jer nigdje ne mogu da nadjem na netu.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •