Dobro veče svima, forum je fantastičan i čestitam svim članovima na odličnim razmenama mišljenja!

Večeras sam se registrovao iako sam i ranije posećivao forum u par navrata ali pošto sam sada definitivno odlučio da kupim sat nisam mogao da ostamen po strani .

Evo nekih opštih uslova za satove koji me interesuju:
1. cenovni rang do 1000eur,
2. sat mora da bude od časovničarske marke, dakle ne interesuju me modni satovi (ako sam upotrebio dobar izraz, tu mislim na marke poput Esprit i sl.),
3. Evo satova koji mi se vizuelno sviđaju ukoliko bih se opredelio za kvarcne (do 500EUR):
DS Podium Big Size - Chronograph | Certina
DS Podium Shape - Chronograph | Certina
Promaster Land CB0021-06E
Promaster Land AS4035-04E
Promaster Marine BJ2111-08E
Promaster Marine AL0004-03W
Promaster SKY AS4025-08E
Promaster SKY AS4050-01E
Promaster SKY AS4020-44B
Promaster SKY BY0085-53E
Citizen Watch Company – Citizen Eco-Drive / US, Canada, UK, IrelandCitizen Watch
Citizen Watch Company – Citizen Eco-Drive / US, Canada, UK, IrelandCitizen Watch
Certina mi je lepša ali i ovi Citizeni su vrlo interesantni

4. ukoliko bih išao na automatski sat i verovatno oko 1000eur to bi bili:
DS Podium Valgranges | Certina
DS Podium Shape | Certina
Racetimer black.... - Chronographs - Steinhart Watches
Inače, u ove dve automatske Certine sam se zaljubio i molim vas za mišljenje o njima. Ako se zbog cene ne opredelim za njih, ostaju mi kao utešna varijanta njihovi kvarcni dvojnici…


Dakle, od onoga što sam pročitao o markama koje se uklapaju u ovaj cenovni rang i na osnovu modela koji mi se vizuelno sviđaju, nekako mi se čini da je Certina dobar izbor ali tu ste vi da me posavetujete detaljnije i ponudite i druge modele i peoizvođačw koji se uklapaju u kriterijume koje sam naveo.

Hvala unapred i izvinite na još jednoj sličnoj temi.