Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Kupovina u USA -Duty Free

    Nameravam da preko poznanika nabavim sat u USA.
    On ih je za sebe kupovao u Duty Free shopu, tako da ce verovatno i za mene tako uciniti. Nemam predstavu kako se u takvim shopovima krecu cene, da li su nize-vise nego kod online prodavaca i ebay-u, a ni kakva je ponuda. Elem, mislio sam da izdvojim do 300$ ( kod nas bi takav sat sigurno kostao jedno 600€
    Sta mi je bitno, da je automatic, da ima sto bolji odnos cena/kvalitet, da mu je cena povoljnija u USA nego u ostatku sveta (ko je rekao Orient, Hamilton...), te da nije problem kasnije ga preprodati (ovo mi nije osnovni cilj, ali ne bih zeleo ni da se "zarobim", nekim nepopularnim modelom ( znaci neka Golf dvojka)- na jednom topiku sam procitao da se Hamiltoni kasnije teze prodaju, a kod nas je problem i prodati sat skuplji od 200-300€
    Jos poodavno sam bacio oko na
    http://www.orientwatchusa.com/cfa050...time-p-44.html, ali ne znam da li ce moci da ga nadje, zato mi treba jos par alternativa. Svidjaju mi se i Certine klasicnog izgleda
    http://www.bodying.com/certina-ds-1-.../watches/22020

    mozda i neki chronograph, ali mislim da su oni skuplji.
    Ovaj poznanik se vraca tek u junu, tako da ima dovoljno vremena za vase predloge

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Kupovina u USA -Duty Free

    Citat Milanche78 kaže: Pregled poruke
    ( znaci neka Golf dvojka)

    Golf dvojka je stvar mentaliteta, to nije auto, nego koncept. Tako da mislim da ces tesko naci pandan kad su satovi u pitanju.
    Mozda ces lakse prodati popularnije modele, poput Seiko Orange ili Black Monster (SKX781 ili 779 ili 007), ili Tissot PRC200...
    Ali, kao sto si vec dobro zakljucio, ovde se tesko prodaje sve sto je skuplje od 200 evra, sta god da je, tako da uzmi ti ono sto se tebi svidja, bar da ti bude zadovoljstvo dok ga nosis, pa mozda i neces zeleti da ga prodas.

    Poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina u USA -Duty Free

    Proizvođači koje si naveo (Hamilton, Orient) su i više nego dobri i imaju solidan odnos cena/kvalitet, pritom ova dva proizvođača imaju baš veliki izbor modela sa automatskim mehanizmima tako da su dva osnovna uslova koja si napisao zadovoljena. Na pitanje da li je neki sat povoljniji u SAD ili na drugom kraju sveta kao i na pitanje koji je sat lako preprodati ne verujem da ćeš dobiti konkretan odgovor jer se između ostalog cene konstantno menjaju u manjoj ili većoj meri, kao i popularnost određenih modela/proizvođača. Danas može biti popularan Seiko, već sutra tu titulu može da mu preuzme Orient ili Hamilton, a za tri meseca možda Omega, to niko ne može da predvidi a ako ti je osnovni cilj preprodaja satova zarad ostvarivanja neke zarade, onda nije u redu da tražiš da članovi odrade tvoj domaći zadatak kada je reč o istraživanju tržišta i tu ćeš morati sam da se potrudiš.

    Dobra polazna tačka su ti i mali oglasi na stranim forumima kao što je WUS gde možeš pronaći polovne satove u praktično savršenom stanju po relativno niskim cenama, tako da bih ja na tvom mestu počeo da pratim i te forume.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina u USA -Duty Free

    Evo jos nekih koji mi se svidjaju. Sakupljam predloge, uglanom za sada su tu Orient, Hamilton, Victorinox, Christopher Ward, pa i ovaj Bernhardt
    Priložene slike Priložene slike

  5. #5
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina u USA -Duty Free

    Mozda odustanem od automatika i uzmem neki eco drive Citizen.
    Citam da su dosta hvaljeni, ali dosada mi se nije svidjao njihov za mene previse "busy" dizajn - tipa Nighthawk i slicni. Ali ovih par modela mogu da prodju.
    Cene na Amazonu su oko 250$, dok su chronographi 300 i 350$ sa koznom i metalnom narukvicom.
    Kuciste je od titanijuma, ali kako pise na discaunwatchstore, narukvica je SS, sto mi je bzv, pa bih isao na koznu. Staklo safirno, a imaju i 5 god garancije. Garancija sama po sebi mi ne znaci (osim ako nije internacionalna i domaci distributer je uvazava?), ali valjda govori o kvalitetu.



    Cena je dakle priblizna nekom Orient Worldtime CFA05001B, Hamilton Khaki Field automatiku ili neki Victorinox automatik ili kvarc.
    Priložene slike Priložene slike

Slične teme

  1. Kupovina džepnog sata
    By skydiver in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 12:09
  2. Kupovina sata
    By banja in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 26.12.2010., 19:26
  3. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  4. Sector 880 - kupovina da ili ne
    By Sector in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 31.5.2010., 16:46
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •