Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree2Likes

tema: Kupovina sata do 50 evra ?

  1. #11
    Novi član
    Član od
    20.8.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 50 evra ?

    Zanima me elegantan sat, cena za polovan koliko bi dao i za nov, dakle oko 50 evra. Nisam preterano upucen u marke ali neki polovni stariji tipa Doxa, Darwil, Omikron mi se svakako svidjaju. Problem je sto nemam nekoga ko se preterano razume u tu materiju, pa mi kupovina polovnog sata deluje tesko.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 50 evra ?

    Cene satova su u padu, tako da sat ovih proizvođača možeš kupiti po ceni do 20€, eventualno 5-10 više za doxu, ali ostaće ti više novca.

    Darwil se lako može naći na oglasima ili pijacama, a uglavnom koštaju do 1.500 dinara. Pristojan omikron je 1.500-.2000, a doxa može da u proseku bude do 3.000. U istom cenovnom rangu možeš naći i neki cortebert ili marvin. Osim toga, možeš razmotriti i ruske satove (poljot, raketa, vostok i sl.), koji su često jeftiniji od svojih zapadnih 'kolega'. Konačno, tu je i izdržljivi seiko 5, koji košta 1.500-2.000.

    Svo ovi satovi su široko dostupni, a praktično svaki časovničar će ih popraviti.

    Ako gledaš samostalno, najbitnije komponente su brojčanik, kućište i mehanizam. Brojčanik mora da bude očuvan, jer se teško može naći novi ili reparirati. Poželjno je da kućište bude što očuvanije, ali neizbežno je da ima tragove nošenja. Kućišta se mogu srediti, ali je bolje izbeći i ovaj trošak. Nekoliko crtica nisu problem, ali ako je pozlata počela da se skida, onda je već gnjavaža da se popravi. Ove dve stavke možeš lako utvrditi vizuelno, a što se tiče mehanizma, najbolje je da ga proveri časovničar.

    Kod mehanizma ima jedna caka - ako je prodavac hteo da 'našminka' mehanizam ili izbegne čišćenje, koristio je zippov benzin, koji ćeš lako provaliti po mirisu. Naravno, svakom satu je kad-tad potrebno čišćenje, a preporučuje se na dve godine. Doduše, kod nas se satovi čiste u desetak godina, i obično je sve OK. Ako na mehanizmu vidiš rđu, ne kupuj sat nipošto.

    Ako treba još nešto, slobodno pitaj.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    20.8.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 50 evra ?

    Sta mislis o ovome satu?


    Cena 5000,00 dinara na domaćoj Kupini

    Jeste nesto skuplji, ali po slikama, ako su merodavne, deluje kao prilicno ocuvan.
    Poslednja ispravka: dragon (31.8.2011. u 15:58)

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kupovina sata do 50 evra ?

    Doxa synchron ume da bude skuplja, u zavisnosti od komplikacija (dan, datum), ali bi ovaj trebalo naći po nešto nižoj ceni. U oglasu mi se ne sviđa što satu nije slikan mehanizam, jer to je 'srce' sata. Sam po sebi, sat spolja deluje očuvano i veoma lepo.

    Nedavno sam jednu doxu neuchatel platio 2.200 dinara, a evo linka iz albuma: http://www.svetsatova.com/forum/memb...9225-img-1161/

    Doduše, malo sam se natezao sa prodavcem, a skinuo sam samo 300-400 dinara. Možda sam malo lošije slikao, ali ovaj sat je zaista OK u prirodi.

    Ako kupuješ satove u BG, ima nekoliko takvih tezgi na Zelenom vencu. Fora je što preko puta stanice 15-ice imaš i časovničarsku radnju, pa zamoli prodavca da odete zajedno da ti proveri kakav je sat. Mislim da za takav pregled neće ni da naplati. Jednostavna fora, a uštedi mnogo novca.
    Poslednja ispravka: Neša (31.8.2011. u 15:11)

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Potreban savet za kupovinu sata do 300 evra
    By marre in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.3.2016., 17:53
  2. Kupovina sata do 250 evra.
    By Don_Krstic in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 10:04
  3. Kupovina sata
    By banja in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 26.12.2010., 19:26
  4. Kupovina sata
    By Aleksandar S in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.11.2010., 15:32
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •