Strana 3 od 17 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 170
Like Tree140Likes

tema: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

  1. #21
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Kićo, probaj ovako ukoliko te zanima kupovina dva sata:

    - za radni/sportski sat uzmi neki casio, kao što je preporučio Vladan P, a možeš da razmotriš i G-Shock sa gumenom narukvicom, kao što si hteo. Casio je poznat po tome što ima odličan odnos cene i kvaliteta, a serija G-Shock je pravljena da izdrži razne uslove rada i praktično su neuništivi. G-Shock koštaju 100-200€, a veoma su zahvalni. Postoji i skuplja varijanta, a to je Citizen. Imaju dobre satove sa oznakom Eco-Drive, (solarna baterija), a preporučujem da kupiš neki sa metalnom narukvicom, jer se uvek može dokupiti kožna, koja je jeftinija, ali se brže haba
    - za elegantni sat možeš pogledati sve brendove koje su drugari spomenuli, jer je konkurencija u tom segmentu zaista velika, pa je najbolje da pogledaš kako ti se sviđaju i navedeš neke konkretne modele, dok je proizvođač manje bitan; kod njih je najbitnije srce u junaka, tj. mehanizam, kod kojih možemo pomoći ako te nešto detaljnije zanima.

    Kada govorimo o radnim satovima, ne moraš čak ni da pitaš da li su dobri, jer su se pomenuti proizvođači sasvim dovoljno dokazali u praksi. Možeš da pogledaš i neke testove satova na forumu, kao i lična iskustva vlasnika, pa ćeš tako steći pravi utisak.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #22
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    I ja za radni sat preporucujem G-Shock, imas dobar izbor i kod nas:
    G-Shock
    Za 100 evra moze da se kupi odlican i bukvalno neunistiv sat.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Kupovina 2 sata je resenje onda.
    Za 40 do 90 e mozes da nadjes zaista sjajne,ali stvarno sjajne i prelepe Casio modele koje ce te bez problema sluziti godinama.
    Nema nikakve potrebe da dajes 200-300 e za,recimo,neki Citizen.Mada,mozes i G-Shock da uzmes ako ti se svidi.
    A sto se drugog sata za ''paradiranje'' i setnju u grad koji ti je prioritet,uzmi ''Swiss made'' sat.
    Vidim da zelis da privlacis paznju tim satom,tako da je tu ''Swiss made'' resenje.

  4. #24
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2012.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Bice kao sto kazete.Izabracu nekoliko modela Svajcarskih proizvodjaca i onda cete mi pomoci oko izbora.Trebace mi vremena za to.Malo je nezgodno posto ne znam cene kod nas.Jedino da kupim katalog satova za ovu godinu ako uspem da ga nadjem.Gledao sam satove proizvodjaca Victorinox.Odusevio sam se.Imaju prelepe satove.Sto se tice mehanike to ne znam.Sigurno da je i to dobro i pouzdano.Ovaj brend mi je na prvom mestu.Ali opet ima problem.Koliko sam mogao da vidim na ovom sajtu,satovi ovog brenda se uopste ne prodaju u Srbiji.Nema distributera za ovaj brend.Da li je to tacno?Ako nije tacno recite mi ko je distributer.Sto se tice radnog sata to nije problem.

  5. #25
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Evo mojih favorita, merkam da uzmem jedan od ova dva. Longines se može naći za 800evra (pa čak i manje+ tax free) u inostranstvu (čekam da mi jave cenu iz Bomara). Fortisu je, koliko sam video, kod nas jako dobra cena.
    645.10.12m.jpglongines_hydro_conquest_automatic.jpg
    83stojan likes this.

  6. #26
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Pozdrav kolega Kica, dobrodosao!
    Da se i ja ukljucim u pomoc!
    Prvo bih da kazem da je brend sata stvar ukusa, neko ce vise voljeti Omegu od Longinesa , ili obrnuto iako su u skoro istom rangu. Tako da ni jednu marku sata necu ''vrijedjati'' .
    Sto se mene licno tice, moj predlog bi bio svakako jedan Seiko, Seiko Premier recimo, sat je vrhunske izrade i smatram da su mu cijene, s obzirom na kvalitet i dizajn, pristojne. Postoje dizajni Seiko Premiera, koji se slazu i za sportske aktivnosti, kao i za svecanosti.
    Mada, prateci temu, shvatio sam da zelis Swiss made i preporucujem Tissot Le Locle, jer mene licno osvaja taj dizajn klasicnog sata koji nikad ne izlazi iz mode. Jednostavno izgleda, ne previse atraktivno, sa prelijepim reljefnim brojcanikom i atraktivnim kazaljkama i rimskim ciframa. Ovaj tip Tissota se krece oko 400 eur ( najobicniji dizajn) pa do 1500 eur. Tako da ja smatram da Le Locle za nekih 700-800 eur mozes naci odlicnog dizajna, cak i sa pokazivacem rada sata dok se ne ''odvije'' tako da mozes da pratis koliko mu je snage ostalo i uvijek ga navijes itd. Postoje i Chronograph Le Locle ali ne znam kako se cijene tog sata krecu i ne znam prelazi li 1000 eur, ali vrijedi se raspitati.
    A sto se tice ''radnog sata'' mozes kupiti Seiko 5 za manje od 100 eur, dizajna kakvog ti srce zeli, a jos je i izdrzljiv i kvalitetan s obzirom na cijenu. Ja volim Seiko 5 da zovem ''vjecni sat'' jer su nasi djedovi i ocevi to dokazali noseci ga.
    Ja sam dao svoj predlog i misljenje, ali na tebi je da izaberes ''drugara'' i mislim da koji god da izaberes i kupis sat ciji ti se dizajn svidja onda smatram da neces pogrijesiti jer svako ima svoj ukus.
    Pozdrav!
    vladas and Neša like this.

  7. #27
    Mlađi član
    Član od
    8.8.2012.
    Poruke
    35
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Sta mislite o ovom satu. Maurice Lacroix Miros Chronograph Mens Wristwatch Model: MI1098-SS042330
    Jedan od favorita za kupovina.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    prelep sat ali ja u zivotu ne bih dao toliko novca za kvarcni sat!
    vladas, anbeast, PedjaSD and 1 others like this.

  9. #29
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Maurice Lacroix izgleda odlično, veoma kvalitetan Švajcarac, mada i ja sam istog mišljenja za kvarcne satove, odnosno, hoću reći da ni ja ne bih dao toliki novac za kvarcni sat, više volim mehaničke, ali to ne znači da ti je loš izbor sata, sat je sigurno dobar i vrijedi tog novca, samo je to moje lično mišljenje što se tiče mehanizma.
    Ono što je sigurno - kvarcni sat je precizniji od bilo kog mehaničkog i ako ti je stalo samo do sata koji će ti pokazivati koliko je sati, smatram da je ML odličan izbor. Mada ja kao ljubitelj satova više volim mehaničke jer ti mehanizmi su za mene posebni i imaju kao što većina kaže-dušu!
    vladas, anbeast and 83stojan like this.

  10. #30
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji brend je najbolji izbor u rangu cena 500-1000 EUR?

    Ne znam sta da ti kazem....slazem se sa jagodanbg, da je to mnogo para za kvarcni sat, ALI, to je jako dobar mehanizam sa 27 rubina, termokompenzovani (Pripada Thermoline seriji ETE. To je najbolja serija ETA kvarcnih mehanizama) i sa C.O.C sertifikatom.

    Ja bih u toj kategoriji ipak isao na automatik, medjutim, ne kupujem ja sat, nego ti
    Član Milan Zmaj je imao ovaj sat pa ce se mozda javiti sa nekim savetom.

    Jesi li pogledao ponudu brendova koje smo gore pomenuli? Mislim da u njihovoj ponudi ima vizuelno dosta slicnih satova, a koji bi mozda bili bolja vrednost za ulozen novac. Nikako ne mislim da je ovaj sat los, ali razgledaj jos malo, utvrdi razlike izmedju kvarcnih i automatika, i uporedi to sa onim sto ti ocekujes od sata, pa cemo lagano doci do necega...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.10.2014., 20:57
  2. Najskuplji sat koji ste kupili je kom u cenovnom rangu?
    By Vladan Stevanovic in forum Ankete
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.4.2012., 0:44
  3. Seiko Diver- Izbor poznatih i bogatih
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.8.2011., 23:45
  4. Pomoć, svi sa ETA 2824-2, koji je najbolji?
    By Don_Krstic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.12.2010., 21:20
  5. Izbor ''trilema''
    By complication in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.6.2009., 9:49

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •