Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 40
Like Tree68Likes

tema: Kako početi?

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika taunus
    Član od
    29.7.2011.
    Lokacija
    45'42"09"sgs19"22"28ïgd
    Poruke
    3.916
    Lajkovi
    49385
    Reputacioni uticaj
    51

    Određen forumom Re: Kako početi?

    To kolega otvaraj.Ostavi se ti sekire,za svaki slucaj.
    krstin likes this.

  2. #22
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Ja ću samo kratko.
    Pre će da roni neko sa SKX ili nekim sličnim satom nego sa Rolexom.Ne zato što SKX može da izdrži nešto što Rolex ne može nego zato što je neuporedivo jeftiniji kako pri kupovini tako i prilikom servisa a obavlja posao. Prošlo je vreme kada su Rolex i društvo bili dostupni (jeftini) satovi koje su koristili ronioci kako rekreativci tako i profesionalci pa sve do vojnih ronilaca. Sada se u te svrhe koriste daleko jeftiniji a podjednako funkcionalni satovi, da ih ne nabrajam. Treba samo videti koliko košta servis recimo Rolexa ili Omege, koliko košta rotirajući prsten, ili recimo staklo a koliko košta jedan Citizen Aqualand. U odnosu na broj ronilaca šaka njih roni sa Rolex-om i satovima od nekoliko hiljada evra. To je za ronioca profesionalca suvišan samim tim i nepotreban trošak. Isto kao što pilotu ne treba sat od 3 hiljade evra da bi pilotirao.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.9.2015. u 20:55)
    vladas and Nenad Arandjelovic like this.

  3. #23
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Kako početi?

    A da se vratimo na temu - Ja se vodim filozofijom da je sat najsigurniji na mojoj ruci, pa ga ne skidam ako ne postoji sigurno mesto gde ga mogu odloziti. Ogrebotine na narukvici i kucistu se ispoliraju na servisu, safirno staklo ce se tesko ogrebati, a insert je 100-150 evra sto nije malo, ali nije ni astronomska cifra.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (7.9.2015. u 21:55)
    HADzI DALIBOR, jagos and taunus like this.

  4. #24
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Ja ne znam za mesto gde ima više kamenja ili šljunka nego na plaži, tako da je to idelano mesto za grebanje svega. Poliranje satova od nekoliko hiljada evra u ovlašćenom servisu, dihtunzi, kupovina samog sata koji košta đavo i po ...apsolutno suvišan trošak za profesionalca. Recimo kome nije dosadno, neka izgugla 50 fotografija ronilaca profesionalaca (ne fotke ljudi koji su na godišnjem odmoru bućnulu sat u plićak) i neka zagleda malo šta nose. Dobar deo njih nema sat nego samo ronilački kompjuter a oni koji imaju sat uglavnom nose satove od stotinak i kusur dolara/evra.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.9.2015. u 21:12)
    taunus and MMario like this.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ja ne znam za mesto gde ima više kamenja ili šljunka nego na plaži, tako da je to idelano mesto za grebanje svega. Poliranje satova od nekoliko hiljada evra u ovlašćenom servisu, dihtunzi, kupovina samog sata koji košta đavo i po ...apsolutno suvišan trošak za profesionalca. Recimo kome nije dosadno, neka izgugla 50 fotografija ronilaca profesionalaca (ne fotke ljudi koji su na godišnjem odmoru bućnulu sat u plićak) i neka zagleda malo šta nose. Dobar deo njih nema sat nego samo ronilački kompjuter a oni koji imaju sat uglavnom nose satove od stotinak i kusur dolara/evra.
    Upravo tako...
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #26
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Kada smo kod suvišnih troškova.
    Cene rotirajućih prstenova za Omege, od 300 dolara do 500 i kusur dolara. Za te pare kupuje se ronilački sat bez problema.
    Omega Bezels, Genuine for Omega Watches
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.9.2015. u 21:24)

  7. #27
    Novi član
    Član od
    5.9.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Ajd dok ste svi tu, naišao sam na jedan Sumo, koga ne mrzi da pogleda i kaže mišljenje

    Nakit, satovi i dragocenosti : Seiko Sumo SBDC003 - "Blumo" - ID 25341953 - KupujemProdajem

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika taunus
    Član od
    29.7.2011.
    Lokacija
    45'42"09"sgs19"22"28ïgd
    Poruke
    3.916
    Lajkovi
    49385
    Reputacioni uticaj
    51

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Kako poceti?Svako ima nesto sto mu se svidja vise nego nekom drugom mozda.Ni jedna kolekcija nije ista a svaka na svoj nacin lepa.Licno nisam planirao da pravim nikakvu kolekciju,jednostavno bolest uzela pod svoje,uzimao ono sto mi se svidja menjao,ucio,citao i sad pozamasan broj.
    MMario likes this.

  9. #29
    Novi član
    Član od
    5.9.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako početi?

    Meni se odredjeni diveri čine jako univerzalni, zato sam hteo da krenem sa te tačke Ko zna gde će to završiti
    taunus likes this.

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kako početi?

    mislim da ti je taj sumo prava stvar pogotovu sto je prodavac ozbiljan covek i nema sta da brines
    Poslednja ispravka: jagos (7.9.2015. u 21:52)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •