Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree8Likes

tema: Izbor sata do oko 1000 EUR

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Izbor sata do oko 1000 EUR

    Pozdrav svima,

    Vec sam postavljao temu u vezi izbora sata gde sam naveo dva konkretna modela ali malo na osnovu komentara malo na osnovu sopstvenog misljenja ipak sam resio da pogledam jos malo , obzirom da iako su u cenovnom rangu , i brandovi koji su mi favoriti ipak nisu zadovoljili moje estetske kriterijume. Posto vec duze od 3 meseca merkam , zapeli su mi za oko i neki drugi brandovi koji mi ranije nisu bili preterano poznati a verujem da iako su swiss made nisu svi u istoj kategoriji.
    Dakle iskljucujemo odmah nedostizne (moj omiljeni Vacheron, Patek, Audemars, Hublot, Girarad Paragaux,Breguet ili Jaeger Lecoultre, pa i pristupacniji Breitling , Omega , IWC , Zenith)

    Licno preferiram neki od Maurice Lacroix, Baume&Mercier, Frederique Constant, Raymond Weil). E sad posto su kod nas npr FC krecu od 200 000 do 360 000 (za chrono iz runabout serije) definitivno jurim nesto online.

    Nazalost ono sto sam nasao u rangu kao sto rekoh nije zadovoljavalo estetske kriterijume tako da jos uvek jurim , ali se razmisljam da popustim i mozda uzmem nesto drugo. Ono na sta sam naleteo su Alpine, Hamilton (koji iako ima prelepe modele, za mene ipak samo naturalizovani Amerikanac), Nadjoh neke modele Mido, Luis erard, Victorinox (koji me uvek podseca na swiss nozeve ne na brand sata )
    Tissot i Certina su mi iskreno u rangu ispod (kad sam kupovao Festinu sanjao sam o njima, sad bih ipak nesto ozbiljnije), Longines i Tag su mi opet malo preskupi.

    Znam, sto ljudi sto cudi, ali ajde neko generalno misljenje o ovim ostalim swiss made brendovima.

    Generalno ono sto trazim je neki lep poluklasik sat sa koznom narukvicom (braon), i nekom komplikacijom (hrono, moonphase minimum datum, znaci da ne bude bas prost) za sako ili odelo
    min 42mm, pozeljno debljina oko 15, stainless steel case(moze roze zlato pozlata), saphire crystal sa obe strane, automatic swiss made naravno.
    (npr. fc-393rm5b4/, ili Longines maseter collection ili IWC portuguese kao primer)

    Tezak slucaj

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom

    Jesi li razmišljao o kupovini polovnog sata?

    Na tvom mestu bih se strpeo i pucao na cenu od 1500-2000 i polovan sat. Tu zaista može lepo da se bira.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (15.5.2015. u 23:14)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #3
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    Ima dobrih polovnjaka...ustedeo bih ja jos neki evro i onda moze da se nadje longines, omega, tag, mozda i neki breitling...

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    lično ja bih samo novo kupovao od autorizovanog prodavca sa garancijom i svim ostalim, ali ja lično, malo i zbog doživljaja

    za 1000evra skoro isključivo bih longines kupovao, po meni retko ko ima toliko lepih modela, oni bukvalno nemaju nijedan sat u ponudi koji je ružan, a za 1000evra imaš nekoliko serija da biraš, ne samo (hydro)conquest

    alpina još malo i dolazi u srbiju pa je možeš uživo videti

    raymond weil vrhunska roba i imaju pozlaćene modele ako voliš pozlatu, sa tim pozalćenim automaticima se uklapaš ali nemaju chrono za te pare, vidi u maestro, jako su predusretljivi i daće ti sve neophodne informacije i imaju korektne cene
    eee and jagoda-nbg like this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    jod likes this.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom

    Licno nisam bas za varijantu kupovine polovnjaka, otkud znam sta je prosao koliko je haban izudaran (kao i kod auta, al tamo mozes da vidis godiste maka u saobracajnoj pa uzmes nesto 2-3 godine staro ), a i iskreno nije mi to taj osecaj kao kad ga kupis novog, mada si u pravu moze da se nadje ozbiljna masina.Opet imam i nepoverenje generalno prema kupovini ovde tako da...
    U maestru sam vec bio imaju akciju za Raymonda, 30% ili ako kupis jedan po punoj ceni dobijes jos jedan do tog iznosa samo sto je kod njih freelancer 2600 eur a online je oko 1400, tako da kad preracunas dobijes jedan za 1300. Problem je gde da nadjem jos nekoga ko je zainteresovan da da 1300 eur za sat
    FC sam probao u Andrejevicu i oni cepaju 240 do 360k dinara , za modele iz runaobout serije koji su online oko 1000-1600 eur.

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    lično ja bih samo novo kupovao od autorizovanog prodavca sa garancijom i svim ostalim, ali ja lično, malo i zbog doživljaja

    za 1000evra skoro isključivo bih longines kupovao, po meni retko ko ima toliko lepih modela, oni bukvalno nemaju nijedan sat u ponudi koji je ružan, a za 1000evra imaš nekoliko serija da biraš, ne samo (hydro)conquest

    alpina još malo i dolazi u srbiju pa je možeš uživo videti

    raymond weil vrhunska roba i imaju pozlaćene modele ako voliš pozlatu, sa tim pozalćenim automaticima se uklapaš ali nemaju chrono za te pare, vidi u maestro, jako su predusretljivi i daće ti sve neophodne informacije i imaju korektne cene
    Vidi ,alpinu vec imaju u Andrejevicu ali kao sto rekoh nije mi nekako dovoljno zvucno (verovatno moj subjektivni osecaj), Longines bih svakako voleo ali nisam nasao ni online automatic ispod 2k a i oni su uglavnom sportski sa metalnom narukvicom (master collection je 2,5k online) sto je znatno iznad osim ako ne ides na polovni.

    Da imao sam i to u vidu , jedina mana sto nema staklo sa donje strane, i sto bih ja braon narukvicu , sto bi moglo da se resi zamenom ali to onda ode na 1500 a tu vec postoji bolji izbor.
    Poslednja ispravka: RUS (16.5.2015. u 17:10)

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    видим добро си се упутио, мени су рекли код Андрејевића пре два месеца да ће кренути и са Алпином ускоро

    они су добри и грабе корацима од седам миља, не би ме чудило да за десет година сатови марке Алпина коштају тродупло више

    јесенас је исто важила акција у Маестро два по цени једног и исти попуст од 30%, заиста озбиљан продавац код кога нема околишања, ја сам исто планирао Токата модел да узмем али сам одустао

    иначе имаш Hydroconquest за 1500евра

    https://www.uhrinstinkt.de/longines-....6.html?c=2496

    daju na ovo blagi popust od 5%, bar je bilo letos

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    Da isao sam da gledam Frederique pa sam bacio oko i na Alpine ali kao sto rekoh delije kao jeftinija ispostava Frederique koji ih je kupio.

    Sto se tice Hidroquesta, Ima i za 800 i tag formula 1 za 850 eur ali pored toga sto je mali precnik , to su vise sportski modeli tako da nije ono sto trenutno trazim.
    Sta bi moglo da dodje u obzir pored Longe i ove 4 marke koje sam vec naveo?

    Gledao sam i Luis Erard i Victorinox, sta znam nisu mi mnogo zvucna imena . Nosio sam se mislju da kupim neki jeftiniji automatik i uzmem skuplji kvarc sportski (tipa Tag ili Longines) ali sam cuo dosta lose stvari za Tissot automatike, a i mislim da ne vredi dati 800 eur za Tissot.
    Cak je postojala opcija jeftiniji svajcarac automatic za odelo i recimo sportski Citizen za svaki dan.
    Ne znam nisam pametan i sto vise gleda sve vise nisam nacisto sta cu.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    Izvini kolega, ali i meni se cini da si se malo pogubio....idi sistemom eliminacije....
    VLADAN P, skydrummer and piksi like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Izbor sata do oko 1000 EUR

    Dao sam ti predlog u prethodnom postu za sat koji zadovoljava zadate kriterijume. Imas tamo i modele sa braon kaisem ako ti je to bitno. Ovim modelima je puno skinuta cena pa se zato uklapaju u budzet.
    Zamena kaisa ti je 15 - 50 evra, nije to skupo kao sto mislis.
    Imas tamo i Orise sa providnim poklopcem ali nisu hrono.

    Inace top Svajcarac hrono za 1000 evra ne moze.

    Licno, ne bih isao na tu kategoriju, nisi ni tamo ni vamo, jesu dobri ali ne ostavljaju wow efekat sto je mladima obicno bitno. Bolje ustedi jos malo pa kupi sat za ceo zivot, u prvom postu si napisao da tako nesto trazis.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •