Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
  1. #1
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Pitanje moze da bude i da li ETA 2836-2 ili ETA 2824-2?
    Svidela su mi se ova dva ronilacka sata. Trenutno mi se ipak vise svidja Steinhart medjutim tu je problem dostave,placanja i garancije, dok je problem kod Fortisa ipak znatno veca cena.
    Sta vi mislite?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Hajde da dodam slike da svi vidimo kako izgledaju satovi oko kojih se dvoumiš.


    Fortis B42 648.10.12K


    Steinhart "Ocean Black DLC"
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Meni je lepsi fortis

  4. #4
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Steinhart je dobar sat,iako ne bolji od fortisa nije ni losiji za vise od 20tak posto.Fortis je skuplji skoro 3 puta,ako ti je Steinhart lepsi pomuci se malo i njega uzmi,jos nisam procitao da se iko zalio na kvalitet njihovih satova.I u jednom i u drugom dobijas standardnu etu,cak sta vise citao sam da je fortis u marinemaster poceo da ugradjuje selita mehanizme umesto ete,a ne verujem da na svetu postoji dlc sat za te pare,a po meni izgleda fenomenalno

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    U Fortisu je elabor, nije standard ako je Eta... A ja bih ti preporučio da pogledaš i ovaj Fortis 610.10.11 meni jako lep, takođe diver, a i nešto je jeftiniji od B42...
    Priložene slike Priložene slike

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Ne bih rekao da je Fortis skuplji 3x jer isti može da se dobije za nekih 700-750€ dok će za Steinhart morati da izdvoji oko 400€. Fortis je, kao i mnogi drugi proizvođači, počeo da ugrađuje Sellita mehanizme jer je etu sve teže nabaviti ali Sellita nije nova u ovom poslu i sumnjam da su njihovi mehanizmi lošiji u odnosu na ete. Sad, na pitanje da li je opravdano dati par stotina € više za sat koji svojim kvalitetom sigurno nije duplo bolji od pomenutog Steinharta odnosno sata sličnih karakteristika ne postoji neki univerzalan odgovor. Nekome vredi, nekome ne vredi.

    @Giga
    Ukoliko ti ne smeta taj Rolex izgled, onda uzmi Steinharta mada bih ja lično uvek pre odabrao Fortisa jer je ipak kvalitetniji. Ako si već spreman da izdvojiš toliko novca razmisli i o Fortis Marinemasteru koji je zaista odlično odrađen sat ili o Steinhart GMT-Ocean 1 Black u kojem se nalazi 2893 mehanizam.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Moj glas ide Fortis-u,video sam ga uživo i baš ostavlja utisak ozbiljnog sata.
    Plave tj. paljene kazaljke,kao i brojevi mu daju jednu notu,rekao bih elegancije,što sa izgledom sportskog-ronilačkog sata je dobitna kombinacija.

  8. #8
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    vintage.jpgHvala vam svima na pomoci,
    definitivno cu se pomuciti da vidim koliko lako (tesko) se moze doci do Steinharta, za sad naginjem njemu.
    @Dragon ne svidja mi se lupa na GMT-u, i sada pitanjce koliko je bolji 2893 mehanizam? Nisam bio obratio paznju na razliku u mehanizmima. Onda bi dosao u obzir i GMT Vintage

  9. #9
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    @Don Krstic, lep je i svidja mi se ali samo ako ga ima kod nas, provericu da li moze da se naruci.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: FORTIS B-42 DIVER 648.10.12K ili STEINHART "OCEAN BLACK DLC"

    Izgleda da imamo sličan ukus... Meni je taj Fortis jedan od najlepših njihovih satova... Steinhart lepo izgledaju, ni ja ne volim tu lupu, nekako mi bzv izgleda... A i mene previše podsećaju na Rolex-a, osim "OCEAN VINTAGE GMT" i onog crnog... E sad pitanje koliko će sve to izaći na "naše table"... Najbolje bi bilo kad bi to neko mogao da ti kupi u Nemačkoji i donese, ima dosta naših koji stalno putuju tamo... Lepi su, ali ako imaš novca moje mišljenje je da bi Fortis bio bolji izbor...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Steinhart satovi
    By aleksandar lukić in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 539
    Poslednja poruka: 18.4.2021., 18:47
  2. Cubus fs5300-m-c black diver
    By dachonii in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.8.2011., 19:15
  3. STEINHART Nav B-Uhr II 44 mm automatic
    By eee in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.6.2011., 20:04
  4. Steinhart
    By Mister No in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.6.2010., 14:26
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 1:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •