Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24
Like Tree16Likes

tema: Dress sat: SARB065 ili... ?

  1. #1
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Dress sat: SARB065 ili... ?

    Elem, želim već neko vreme da kupim dress sat. Jedino što mi je iole zapalo za oko je Cocktail Time. Ostavim tu temu po strani po par nedelja, pa se opet vratim razmišljanju i jedino što mi se sviđa u tom cenovnom rangu je baš taj.

    Gledao sam naravno ovu Top 5 Dress Satova Koji Ne Kostaju Citavo Bogatstvo temu,
    Visodate ne uzimam u obzir, video sam ga i ne leži mi. SARB nisam video, ali nekako mi po slikama deluje mnogo posebnije od Visodate. Bambino bi mi bio mali sigurno, obim zgloba mi je 20cm. Čini mi se da je i SARB sa 40mm na granici da bude mali...

    Imate li neke ideje? neki hamilton?

    Što se tiče ukusa, više naginjem braon, krem svetlim varijantama, chrono može da dođe u obzir, ali samo ako je baš "uredno spakovan" tako da cifer nije prenatrpan.

    Budžet... nemam pojma, ostao bih u rangu do/oko 500€, novo ili polovno, ovde ili preko poručeno. Ako se nešto pokaže baš ekstra, možda se i odvoji više para.

    Za sada mi je bitnije da vidim KOJI sat, a posle ćemo kako ću da dođem do njega.

    hvala svima unapred

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Mozda neki Frederique Constant
    Frederique Constant Watches
    Meni je ovaj zapao za oko 38mm bez krunice
    Frederique Constant Classics Chopin Automatic Silver Guilloche Mens Watch 303MC3P6
    nickname likes this.


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Dragi kolega, samo jedna primedba. SARB065 je 40mm u precniku, a Bambino 40,5mm. Dakle, prakticno su jednake velicine. Pa ako ti Seiko odgovara onda uzmi u obzir i Orienta. U vezi Visodate-a nam se ukusi poklapaju.
    Ne znam koliko imas godina, verujem da si mladji (dosta) od mene, ali ja recimo ne bih stavio dress sat na ruku koji ima precnik preko 38mm. Sat velikog precnika nije elegantan uz odelo.
    Ako se ipak drzis svoga nauma, te zelis veliki dress sat, onda pogledaj Hamilton Intramatic 42mm. Otprilike ti se uklapa u budzet.
    Ali, ozbiljniji (konzervativniji) ljudi ce te posmatrati kao da si tiganj vezao remenom za zglob
    nickname and gdin Branko like this.

  4. #4
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Hmmm... Za sada mi se čini da je 40mm minimum, jer probao sam 38mm Seiko modele i to mi nije to. Grand Seiko SBGA001 mi je na granici da bude mali, a on je 41mm. (mada, njemu bi sve oprostio )

    U ovoj temi može da se vidi kako mi stoji SNZG13: Stigao Seiko SNZG13K1

    Imam širok zglob i SNZG sam prestao da nosim jer mi jednostavno izgleda malo na mojoj ruci. Znam da dress nije isto, ne bih išao na neki 44mm, a znamo da ih ima.

    Inače, povremeno sam u košulja/kravata izdanju, ne stalno. A satovi koje najčešće i najradije nosim su Sumo i G-Shock Mudman G9300.

    A godinica... pa nije ni malo, evo triespeta...

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Ti 35 ja 53. Mozda deluje ko da se zezam, ali ne. Medju nama je generacijski jaz od nekih 75% pa nije ni cudo da nam se ukusi razlikuju. Na kraju krajeva, tvoj zglob, tvoja lova!
    Ipak pogledaj Intramatica, meni se jako svidja u 38mm izdanju. Doduse, on je dosta (kako da se izrazim?) konzervativnijeg dizajna nego SARB065. A mozda je tebe uhvatila ta igra sa linijicama na brojcaniku Seika? Svakako jedinstveno i interesantno. Meni se isprva svidjalo, a zatim ne. Ipak, ako bi uzeo SARB-a barem bi uzeo solidan kvalitet.
    Evo ovako: po mojoj preporuci 1. mesto Intramatic 42mm, 2. mesto SARB065, 3. mesto - nisam ni razmisljao
    vladas, nickname and gdin Branko like this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Ne znam kad pomenu Hamilton imas tu nekih modela koji se uklapaju, Hamilton Intra-Matic Automatic Black Dial H38755731 nema sekundaru tako da je to mali nedostatak, Hamilton Automatic H32515135 Jazzmaster Viewmatic Men's Watch imas Seiko modele SEIKO Automatic "Presage" SARY057 | seiyajapan.com, SEIKO Automatic SARG011 | seiyajapan.com, SEIKO Automatic Presage SARX013 | seiyajapan.com, ovaj malo prelazi budzet ali eto pogledaj ga SEIKO AUTOMATIC PRESAGE SARX019 | seiyajapan.com, to je bas najtezi izbor dress sat do 500e ima toliko toga da vise ne znas sta da uzmes i sta je najbolje, a priblizno svi daju isto

    Eto pretece me Zoltan i meni je Intramatic favorit

    Zaboravih ima tu i nekih Certina koje se uklapaju a super su, pogledaj malo horademoda sajt tamo ih ima
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (7.7.2014. u 19:42)
    nickname likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Nick, roamer sam stavljao na ruku, sat izgleda i lezi na zglobu odlicno. Nisam gledao cene van, kod nas prelazi malo tvoj budzet, ali se uz neki popust sigurno moze primaci granici od 500e


    Roamer vs Orient
    nickname and vlajo like this.

  8. #8
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    Gde ima da se pogleda Roamer?

    Inače, za većinu tih Seika što su u predlozima piše max. veličina zgloba 18.5cm, tako da me to baš plaši.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    De to pise druze moj leba ti?
    Ma nije to normalno

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Dress sat: SARB065 ili... ?

    U Bomaru imas Roamer.

    Veberz, iako mislim da je to preterivanje, pise to zaista na SeiyaJapan.
    Poslednja ispravka: RUS (7.7.2014. u 21:04)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •