Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree6Likes
  • 1 Post By eee
  • 1 Post By Apostrof
  • 1 Post By Milos G.
  • 3 Post By Apostrof

tema: Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.5.2023.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

    Pozdrav,

    Resio sam da kupim digitalni sat (moj prvi sat u zivotu iako mi je evo skoro 40-et ). Postao sam zavistan od alarma i tajmera na mobilnom i sat bi bio mnogo bolje resenje.

    Treba mi nesto sto ima par alarma i tajmer koji ima opciju da se ponavlja i da je najmanji interval namestanja u sekundama (mogu da ga namestim na minut i po a ne na dva minuta). Solar/dugotrajna baterija i bluetooth/radio sinhronizacija vremena su plus ali ne neophodni. Pemetni satovi ili bilo sta sto moram da punim svaki dan i sto zahteva bilo kakav update ili konstantnu konekciju sa telefonom ne zelim, vec brinem o bateriji i da li je ugasena softverska podrska za mali milion gluposti.

    Gledao sam Casio & Gshock (jedina marka digitalnih satova za koju znam) i jednostavno nisam uspeo da nadjem sat koji mi odgovara. Ako ima tajmer koji se namesta u sekundama ima samo jedan alarm, ako ima vise alarma tajmer je u minutima (i uglavnom nema opciju da se ponavlja). Samo par sportskih satova (npr. GBD-200) ima tajmer kakav mi treba sa vise alarma ali i tu je problem sto je tajmer samo do 60et minuta, sto mi u sustini zavrsava posao za 95% stvari ali opet bih voleo kompletno resenje.

    Nisam zapeo za Casio, budzet konkretno nemam, ako je neki stvarno kvalitetan sat koji ce da mi traje, svidja mi se kako izgleda ima tajmer kakav mi treba i vise multifunkcionalnih alarma dao bih i 500e, ali bih radije dao 50e na nesto sto mi zavrsava posao.

  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

    Uh, to je baš specifično. Nadam se da će se neko javiti.

    Suunto ili Garmin? Jesi gledao njih?

    Vidim sad da suunto core ima podešavanje tajmera u sekundama, do 99:59

    I izgleda ima 3 alarma


    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (24.5.2023. u 13:49)
    Apostrof likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    23.5.2023.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

    Uzecu da pregledam ponudu tih proizvodjaca, hvala.
    eee likes this.

  4. #4
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.607
    Lajkovi
    23551
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

    Pozdrav. Ne znam kakva je situacija sa Timex Ironman- om, možda oni imaju nešto što ti odgovara.
    Apostrof likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    23.5.2023.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Digitalni sat za svaki dan (i sve i svasta)

    Jos jednom hvala na preporukama, pregledao sam ponudu Suunto i Garmin satova, sto je stvarno bila muka jer im tehnicke specifikacije ocigledno pisu marketinski timovi, i stvarno sam iznenadjen da cak ni pametni satovi nemaju ove opcije. Sa Timex-om je ista situacija ko sa Casio satovima, jedino sto su im alarmi bolji (imaju opciju da se pale samo ranim danima ili samo vikendom) ali ih imaju manje uglavnom 3 umesto 5. Presudna je bila estetika, Casio mi nisu prekrasni ali Timex mi je bas ruzan.

    Pa je moj mozak krenuo u pravcu - moracu da kupim dva sata - a gde su dva tu je i treci - to je onda vec kolekcija - a ima stvarno mnogo lepih mehanickih - mozda da kupim zeni za rodjendan - i seiko automatici su bas super secam se ko klinac koliko sam hteo jedan - vidi sto je lep ovaj tissot lady heat flower - malo je poskop al nema veze nece moci da se buni kad krenem da skupljam seiko automatike - mada ni g-shock nisu ruzni imaju neku svoju estetiku a i relno mi trebaju.....

    Da sprecim ovo narucicu G-9000, nema solar ali baterija traje godinama i nema tajmer koji se namesta u sekundama ali zato ima zvucne signale u poslednjih 30 sekundi.
    eee, VLADAN P and Milos G. like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •