Pregled rezultata glasanja: Vas izbor bi bio:

Glasova
28. U ovom glasanju ne možete da učestvujete
  • Citizen BJ7010-08E

    14 50,00%
  • Seiko SKX007K1

    7 25,00%
  • Seiko SKX779K3

    7 25,00%
  • Casio AWG-M100B-1A

    0 0%
Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 45
Like Tree33Likes

tema: Citizen vs Seiko vs Casio

  1. #31
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Iskreno mislim da to sto staklo nije safirno kod Nighthawka ne biu trebalo da te brine previse. Svakako da bi bilo bolje da jeste, ali ni ovo nije problem.
    Po meni je to odlican sat, koji zaista nudi mnogo za ulozen novac.

    Ja imam recimo Skyhawk vec nekih otprilike 3.5 godina, i satom sam prezadovoljan, iako ima mineralno staklo.
    Evo pisao sam o njemu na sledecem linku, pa mozes da pogledas kako izgleda posle nekkih 3.5 godina.
    Citizen Skyhawk - Kompletan test

    Edit: I da, svakako probaj sat pre uzimanja. Jedno je gledati ga na slici, a sasvim drugo kad sat stavis na ruku.
    nele and java like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #32
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Ja sam glasao za Monstera ali mi se čini da razmišljaš u pravom pravcu i da je verovatno pametnije da prvo uzmeš Nighthawk a kasnije Monster. Interesantno je da oba sata imaju neverovatno dobre metalne narukvice koje daleko nadmašuju cenovnu konkurenciju. Mislim da realno nema potrebe ni za safirnim staklom ni za radio kontrolom jer su kvarcni mehanizmi prilično precizni.

    Ipak - postoje verzije Nighthawk-a sa safirnim staklom i RC t.j. sinhronizacijom sa atomskim časovnikom (ali bez GMT funkcije koju ima "običan" NH). Za Japan je verzija PMD56-2771 a za Evropu verzija AS2031-57E.

    Više o tome možeš videti ovde: http://www.svetsatova.com/forum/f74/...zije-1986.html

    Jedina mana ovih verzija je cena jer koštaju 2-3 puta više od osnovne verzije.
    java likes this.
    No time to lose

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Taj ti je mozda i najbolji, vidio sam ga uzivo odlican sat. Bas sam njega htio da ti preporucim. imas jos jedan slican na istom sajtu samo je kozna narukvica i jeftiniji je 20-ak eura. Ja nisam vidio da ima jos postova.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Crvena gospodo
    Uvijek ima potrebe za safirnim staklom i nije to nikakav trošak za firme.

  5. #35
    Mlađi član
    Član od
    14.1.2013.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    42
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Pa da, vjerujem da ste u pravu. Dosta sam pazljiv oko takvih stvari pa mislim da ne bi trebalo biti vecih problema sto nije safirno staklo. A van svake pameti je placati toliko vecu cijenu da bih dobio tako neke dodatke. Ovaj CB0027 mi je zapeo za oko jer mi djeluje kao bas kompletan sat (sto se tice mojih zelja i potreba), ali ipak mi je NH privlacniji za oko Ako neko od clanova ima jos koju ideju za sat koji obuhvata sve ovo neka me uputi, a za sada sam rijesio prvo Nighthawk, a nekad u buducnosti i Monstera pa da imam i kvarc i automatik

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Imas taj model na metalnoj narukvici, sto je uvijek bolje rjesenje a razlika je 3$, e sad treba vidjeti da li ovaj moze direktno da se poruci u Srb. Citizen Men's CB0020-50E World Perpetual A-T Watch: Watches: Amazon.com. Ima jos Citizenovih modela sa tim sto tebi treba ali su uglavnom skuplji kao recimo ovaj Citizen Men's AT4010-50E Perpetual Chrono A-T Watch: Watches: Amazon.com
    java likes this.

  7. #37
    Mlađi član
    Član od
    14.1.2013.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    42
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Odlicno, nisam mogao naci na metalnoj a razlika je stvarno mala. Recite mi samo znate li nesto vise o Caliber: H145? Kakav je u odnosu na B877 koji je na Nighthawku? Znaci svidja mi se NH, ali eto cisto me interesuje razlika u odnosu na pomenuti sat koji je 50$ skuplji.

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Pa vjerovatno da je skupli i zbog safira i radio kontrole, a za konkretne razlike u mehanizmu ce ti reci neko drugi

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Super je sto mozes obadva videti u BG pre nego sto kupis. Monster ima na vrhu Bulevara ispod pijace,cini mi se br.256, Ne znam kako se bese zove prodavnica mozda je i Vitanova. Citizen imas na Uscu mozda i na dva mesta na drugom spratu, ne secam se bas..


    Safirno staklo je uvek prednost, jer sa normalnom upotrebom koju svu imamo, je veca mogucnost da se mineralno izgrebe nego da safir pukne. Ne kazem da ne treba kupiti sat koji nema safir, vec ako ti se npr.svidja Nighthawk, kupi ga pa ako nekada staklo izgrebes nepaznjom(a verujem da nije bas lako izgrebati taj citizen), dokupi opet mineralno ili mozda i safirno pa stavi.

    Moram ti napomeniti jos jednu bas bitnu stvar,kada poslaju paket na watchubu i creationu, oni pisu da kosta 50tak dolara sat. Pre nego sto se odlucis odakle porucujes obavezno pusti poruku prodavcu i pitaj ga da li moze staviti manju cenu na paket. Razlika je u tome da ako ti kupis sat od 200e, postoji velika verovatnoca da ce ti sa ova dva sajta, granicni troskovi biti oko 2000h din. Ako ti neki prodavac posalje paket a ne smanji cenu na njim, za 200e bice ti carina i porez grubo receno oko 8000 dinara.
    Poslednja ispravka: bezbi (15.12.2013. u 12:16)
    java likes this.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Citizen vs Seiko vs Casio

    Da sto kaze bezbi postoji mogucnost da za nekih 40-50$ dokupis safirno staklo.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •