Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 38
Like Tree12Likes

tema: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

  1. #1
    Novi član
    Član od
    9.12.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    Pozdrav svim forumašima.

    Potrebna mi je pomoć oko kupovine sata. Razmišljam se oko sledećih modela
    Citizen AT0761-08E
    Tissot prc 200 T17152652
    Fortis FLIEGER 595.10.41L.

    Ono što me je privuklo kod Citizena je što mi fantastično stoji na ruci, iako nisam ni voleo satove koji
    izgledaju malko prenatrpano. Tissot mi se jako dopada ali nisam siguran da li ovog sata uopšte ima više
    kod nas na tržištu. Ono što mi pomalo smeta je što sam čitajući forum naišao na inforamciju da ovaj Tissot u sebi ima neke plastične delove unutar mehanizma. Ne znam da li je to slučaj i sa Citizen-om i Fortisom.

    Voleo bih da mi kao novajliji na ovom forumu, a i neko ko se uopšte ne razume u satove, pomognete i date sugestije, i ako je moguće ukratko uporedi mehanizme ovih satova(šta je dobro a šta loše).
    A ako neko ima predlog za neki drugi sat rad sam da ga poslušam (obavezno kožna narukvica).

    Hvala unapred

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    http://www.svetsatova.com/forum/f74/...zije-1986.html
    to ti je za citizena i imas da procitas
    tissot ne bi mesao
    Fortis najjedonstavniji sto po meni i najbolje i najkvalitetnije ali...ipak ono sto ces ti da nosis ili sto ti mislis da ce ti biti dobro za tebe taj.
    kad uzmes nesto po nagovoru drugih iako je to mozda ispravno tj da su ti clanovi dobro i pametno posavetovali uvek ce ti biti eh sto nisam uzeo onaj koji mi se najvise svidja...
    ma da najpresudije ti je odnos cene i kvaliteta, sad ce i drugi clanovi da se ukljuce u akciju resavanje trileme ))
    sto se mene tice ponavljam Fortis sa najmanje komlikacija i dobar mehanizam

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    +1 za fortis - moj favorit odavno,samo me finansije omele od kupovine.citizen takođe dobar,imam model iz te serije,kvalitetno odrađen sat.opet ukusi su različiti,najbolje probati na ruci,poz

  4. #4
    Novi član
    Član od
    9.12.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    Milane,
    Hvala na brzom odgovoru. Pogledao sam ovaj forum o Citizen Nighthawk seriji i ono što sam napisao u prvom postu nikako mi se ne dopada prenatrpanost. Prosto kad gledam nemogu ni brojeve da pohvatam, i stoga mi se nekako AT0761-08E čini najbolje 'čitljivim'.
    Samo sam hteo da mi neko objasni kakvi su mehanizmi u dotičnim satovima (kao što sam rekao za Tissot neko je na ovom forumu spomenu da su neki delovi mehanizma plastični, a za druga dva pojma nemam), šta je dobro a šta loše, jer ja o tome ništ ane znam.
    Kada bih se rukovodio time samo kako mi sat stoji na ruci mogao bih da kupim i Fossil, ali u većini slučajeva na ovom forumu sam nailazio na informacije da ih treba izbegavati u odnosu na Citizen, Seiko, Tissot....
    Jednostavno želim lep sat koji će dugo da me služi.

    Nele hvala i tebi na brzom odgovoru.

    Zna li neko da li se Tissot prc 200 T17152652 uopšte može naći u našim prodavnicama?

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    Tissot prodaje Berić, Satovi i nakit - Galerija i prodaja satova i nakita, Novi Sad i Beograd, Srbija pa proveri da li imaju taj model.Sumnjam.
    Takođe,od ta tri, preporučujem Fortis.Automatik mehanizam obezbeđuje dugotrajnost.A i lep je.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    -i ako se radi o dobro poznatim satovima, evo i slika satova čisto da se vide...


    Citizen AT0761-08E
    images.jpeg
    Tissot prc 200 T17152652

    default.jpeg

    Fortis FLIEGER 595.10.41L.

    images.jpeg

    @boby07 , taj Citizen sam i ja hteo da kupim, medjutim nije mi se svidelo kako mi stoji na ruci . Takodje me i narukvica odbila od kupovine. Ne kažem da nije kvalitetna, već se meni nije svidela. Sat je kvalitetan i tu nema šta . Što se izgleda tiče, meni je Tissot najlepši u ovoj "trojici" , ali i mene kao i ostale više privlači mehanički sat, tako da bi se najpre odlučio za Fortis.

    Pogledaj i u ovoj temi od 16tog posta pa na dalje, možda ti pomogne u odabiru...

    Seiko SNK807K2 ili...
    Poslednja ispravka: backarelli (28.12.2011. u 17:44)

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    1. Fortis
    2. Citizen
    3. Tissot
    Ovim redosledom. Fortis je definivno više nego kvalitetan snabdeva ruske kosmonaute satovima...
    Citizen + Miyota, njihovim mehanizma svi se hvale definitivno. Inače Miyotini mehanizmi idu u dosta poznatih svetskih brendova (Festina, Q&Q, Armani...).
    Tissot moraće neko od iskusnijih i starjih, da li poseduje sopstveni mehanizam, ili neki drugi Eta... Ne bih znao. Ima tu ljudi koji to mnogo bolje znaju.
    Koliko vidim na fotografijama Citizen i Tissot imaju hronografe, dok Fortis nema.
    Što se izgleda tiče, tu nema raspravke, ukusi su različiti, meni Tissot nekako najlepši, pa Fortis i na kraju Citizen. Finansije, igled pa presudi. Pozdrav.
    http://www.svetsatova.com/forum/f77/...vine-1243.html
    PS. Javi šta si uzeo.
    Poslednja ispravka: Misic M. (28.12.2011. u 20:39)
    Mišić M.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    Evo pronašao sam. U Tissot idu Etini mehanizmi. Pogledaj link.
    Tissot
    P
    rvi desno pred ovog sata koji će ti se pojaviti kad klikneš na link je sat koji si ti naveo.
    A evo i mehanizma koji ide u njega.
    http://www.esslinger.com/eta-g10-211...-movement.aspx
    Poslednja ispravka: Misic M. (28.12.2011. u 20:56)
    Mišić M.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    9.12.2011.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    Forumaši vi ste fenomenalni.

    Hvala Misicu, backarelli-ju i Vladanu.
    Nekako bih najviše voleo da Tissot ima Fortisov mehanizam, a zadrži staru cenu .

    Vladane znao sam da Berić, Satovi i nakit - Galerija i prodaja satova i nakita, Novi Sad i Beograd, Srbija prodaju Tissot, međutim na mail koji sam im poslao u vezi traženog modela nisu mi odgovorili, pa me to odmah odbija da odem kod njih i pazarim sat kod njih.

    Misic-u kad budem kupio sat sigurno javljam i stavljam fotku, ali nešto nisam siguran da će to biti brzo. Nov sam ovde, treba puno naučiti, probati .... pa preseći.

    Ako još neko ima neku sugestiju, savet .....

    Hvala još jednom svima.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Citizen, Tissot ili Fortis sat - pomoc novajliji

    boby07 - Tissot PRC 200 koji si postavio ima mehanizam ETA G10.211. Ovo je kvarcni mehanizam sa 4 rubina, iz najslabije ETA-ine serije - Fashionline. Prakticno se ne servisira vec kompletno menja, kada dodje do kvara/habanja. Ovo znaci da ne mozes da ocekujes da potraje desetinama godina, kao sto ce izdrzati neki automatik (i naravno - ima dosta plasticnih delova, sto omogucuje manje trenje, dakle - nije a priori lose resenje, mada je definitivnno manje cenjeno).

    Usput - Tissot je u vlasnistvu grupacije Swatch Group, koja je vlasnik i mnogih drugih velikih imena (Certina, Mido, Hamilton, Longines, Omega, Blancpain, Breguet, GO...) a takodje su objedinili vlasnistvo nad najjacim proizvodjacima mehanizama (ESA/ETA, Valjoux, Unitas...) - tako da u Tissot ugradjuju tako reci "in-house" mehanizme (ovo in-house sam namerno stavio pod navodnike).

    Citizen / Miyota (isto vlasnistvo) Eco Drive mehanizmi su odlicni, prestizni, sa dugim vekom punjive baterije ali velika vecina nema ni jedan rubin i naravno - obilno se koristi plastika u njima . Cini mi se da je oznaka ovog mehanizma H500 i koliko znam - ovaj mehanizam ne poseduje ni jedan rubin. Prema proizvodjackoj specifikaciji - baterija traje do 5 meseci.

    Moj glas ide svakako Fortisu dok bi drugo mesto zauzeo Citizen a tek trece inace vrlo lepi Tissot.

    EDIT: Fortis ima vrlo kvalitetan ETA automatic 2824-2 - jedan od najcescih mehanizama, sto garantuje dug radni vek, odlicne karakteristike, obilje rezervnih delova za lako i jeftino servisiranje desetinama narednih godina.
    Poslednja ispravka: vladas (28.12.2011. u 22:39)
    No time to lose

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. pomoc oris gmt ili fortis b 42 gmt
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 29.9.2011., 17:14
  2. Pomoc oko narukvice za Tissot sat
    By dejandz in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.11.2009., 17:56
  3. Pomoc oko narukvice za Tissot sat
    By dejandz in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.11.2009., 17:56
  4. Fortis - pomoc oko identifikacije
    By hammer in forum Fortis
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.5.2009., 23:05
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •