Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20

tema: Seiko 5

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Da... meni si preporučio taj sajt, i zaista imaju izuzetnu ponudu seiko satova. Ja sam tada planirao da kupim seiko skxa47 ili ska49, međutim morao sam da odustanem. Seka, deka, svadbe, kumovanja i ostalo šta sledi nakon toga su učinili svoje da se privremeno odustane od bilo kakve kupovine kada su satovi u pitanju.
    Ono što sam ja, svojevremeno, našao o chronograph.com jeste da su pouzdani i da prodaju originalne satove, da su ljudi zadovoljni sa njihovom uslugom. Tako da, sa te strane preporučujem kupovinu kod njih.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Pa da, i ja sam stekao utisak da su ok, jedino me malo brine dinarski deo. Nisam siguran da li će biti samo porez i carina (za koju i neznam kolika je trenutno), ili moze da me zadesi neka izrada carinske dekleracije ili slicno u iznosu od par hiljada dinara....a sat je jeftin pa bi ga taj trosak malo precenio. U svakom slucaju sat cu naruciti, u sredu, cetvrtak.

    Sto bi rekao Vladan....neko mora da probije led...

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Ne znam dal si video, ali imaju forum gde možeš da im postaviš pitanje kada je u pitanju način slanja, troškovi slanja, kupovina, itd.
    Ako ti engleski nije stran, postavi im pitanje pa vidi šta će ti odgovoriti.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Siguran sam da ce nekoga zanimati ....
    Evo kako je obavljena on-line kupovina sa site-a http://chronograph.com

    Sat je stigao. 22.09.2009. Posali su ga 11.09.2009 iz Singapura.
    Odabrano sam opciju FREE SHIPPING !
    Platio sam cenu sata visa virtuon karticom,

    Sat je carinjen, carina je 10% i place se na zbir cene sata i transporta, koji je u ovom slucaju 14.50$ (normalno, nisam ga platio ali to je cena)
    PDV, naravno 18% na sve zajedno. Taksa 350 din.
    Tako da sam u posti platio 3.300 din.

    Pozdrav svima, ako nekog zanima jos nesto, tu sam...
    Poslednja ispravka: nvelja (24.9.2009. u 10:51)

  5. #15
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Nenade, svaka čast, probio si led kupovinom sata iz dalekog a nama tako bliskog Singapura

    Zamolio bih te da napišeš i koja je bila osnovna cena sata na koju si platio navedene troškove.

    Takođe čekamo slike!!!

    Pozdrav,
    V.S.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Koji model si kupio? Ovaj ili si se ipak odlučio za neki drugi?
    Virtuon karticu koje banke si koristio prilikom kupovine?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Da, taj model, sam kupio...
    a kartica je visa virtuon raiffeisen banke,
    nekako mi se cini da je najsigurnija, zato sto pre kupovine prebacis iznos koji ces da potrosis i cak ako neko nekim slucajem dozna sve tvoje brojeve, sifre, datume....nista mu ne vredi jer nama sta da ti potrosi.
    A sto se samog sata tice, kupio sam ga za poklon, dedi, nisam mu ga jos dao, slikacu ga pa postaviti slike, sigurno.
    Ono sto me pomalo razocaralo je velicina sata. Nenako mi se cini mnogo mali. Mada pretpostavljam da je to zbog mog pomalo iskrivljenog realizma....jer je sat koji svakodnevno nosim prilicno glomazan
    Naravno, svi ste svedoci te kupovine u temi Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pozdrav

  8. #18
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Jedan mali info, za sve koji koriste Visa Virtuon RF banke. Provereno na 3 slucaja a jedan kolega iz firme ih je i zvao da mu pojasne.

    Ako placate nesto u dolarima jer je takva cena na sajtu, logicno bi bilo da na virtuon stavite dolare. Ali, ne i po RF banci, jer oni prvo te dolare pretvore u dinare pa dinare u evre i onda plate u evrima po nekoj njihovoj konverziji.

    Long story short, sta god da placate virtuonom stavite evre na taj racun jer ce vam se u konverziji "zaturiti" 3-4 dolara.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Citat nvelja kaže: Pregled poruke
    Da, taj model, sam kupio...
    a kartica je visa virtuon raiffeisen banke,
    nekako mi se cini da je najsigurnija, zato sto pre kupovine prebacis iznos koji ces da potrosis i cak ako neko nekim slucajem dozna sve tvoje brojeve, sifre, datume....nista mu ne vredi jer nama sta da ti potrosi.
    A sto se samog sata tice, kupio sam ga za poklon, dedi, nisam mu ga jos dao, slikacu ga pa postaviti slike, sigurno.
    Ono sto me pomalo razocaralo je velicina sata. Nenako mi se cini mnogo mali. Mada pretpostavljam da je to zbog mog pomalo iskrivljenog realizma....jer je sat koji svakodnevno nosim prilicno glomazan
    Naravno, svi ste svedoci te kupovine u temi Pomoc oko on-line kupovine satova

    Pozdrav
    OK, hvala na info. Pitao sam kako bi znali koja banka je u pitanju obzirom da i OTP izdaje virtuon karticu, a mislim da ima još par banaka sa tom karticom.
    Što se tiče veličine sata, zavisi od osobe do osobe i onoga što ona preferira, kao i od samog sata. Obzirom da je poklon za dedu, verujem da će mu biti taman jer su ranijih godina satovi ipak bili manjih dimenzija.

    Meni lično, većina satova koji su dimenzija preko 42mm nikako ne stoje dobro na ruci. Poslednji put kada sam bio u bomaru, imali su izložene JL satove, kvarcne diver-e, i meni su u izlogu delovali kao monstrumi. Iako sam znao da mi sat tih dimenzija jednostavno ne stoji na ruci, nisam mogao da odolim i jednostavno sam morao da probam i vidim ponovo kako to izgleda. Mislim da nisam stigao ni pošteno da ga stavim na ruku i već sam ga skinuo.

    U svakom slučaju, hvala ti što si podelio sa nama iskustvo o kupovini preko chronograph sajta i što je isto pozitivno i želim ti tj. dedi da ga sat dugo služi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #20
    Mlađi član Avatar korisnika nvelja
    Član od
    13.7.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    44
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 5

    Malo kasnim, izvinjavam se...
    Lep je sat, ipak. Jos je kod mene, sto ga vise gledam sve je lepsi.
    Na prvu loptu me mozda malo razocarao (zamisljao sam da je veci), ali nisam bio u pravu.Sat je prost, jednostavan, mozda mi se zato i svidja...

    Mislim da nikada vise necu kupiti kvarcni sat.

    Evo slika, pogledajte...
    Priložene slike Priložene slike Seiko 5-dscf7266.jpg   Seiko 5-29092009287.jpg   Seiko 5-dscf7271.jpg  

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •