Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree9Likes

tema: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Citat Mali Dzoni kaže: Pregled poruke
    Precnik kucista bez krunice je 30 mm, sa krunicom je oko 31 mm... Sta mi to govori?
    Pa Dzoni ako si procitao moju poruku dobio si odgovor. Dakle radi se o satu koji je proizveden oko 1940-te. Mehanizam je tzv uniplan ref 372, cal 413. Kada otovoris sat videces da je mehanizam provougaonog oblika, tacnije nepravilni osmogugao.

  2. #12
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Pa Dzoni ako si procitao moju poruku dobio si odgovor. Dakle radi se o satu koji je proizveden oko 1940-te. Mehanizam je tzv uniplan ref 372, cal 413. Kada otovoris sat videces da je mehanizam provougaonog oblika, tacnije nepravilni osmogugao.
    Hvala Tolarbo
    Ti se bas razumes u mehanizme... Jel imas nekog sajdziju kojeg bi mi preporucio da zamenim tu oprugu?? I po tvojoj proceni koliko moze da vredi ovakav sat??

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Pa Dzoni sve sam ti napisao. Davno sam imao jako slican sat. Zato sam i znao podatke. Sto se pak vrednosti tice, ti satovi napolju idu od 1000 do 1500e. Posto si i sam rekao da ga neces prodavati, moj ti savet da taj sat odneses kod sajdzije za kog ti odlucis i procenis da moze da uradi korektno servis. Ja bih isto kao i clan Nesa preporucio Srbu Mihajlovica jer covek ima puno iskustva i sigurno je radio takve mehanizme. Koga god casovnicara da odaberes, imaj u vidu da je vrlo vazno da taj sat odneses na servis. Iz tvoje price sam zakljucio da sat dugo nije bio na servisu, i sada trenutno i ne radi. Za svaki mehanizam a posebno za stari satni mehanizam je najgora stvar kada ne radi, na taj nacin neki delovi probadaju mnogo brze, a za takve satove je sve teze naci adekvatne delove. Zato raspitaj se jos malo o serviserima i sto pre nosi sat na servis. Pa da cujemo kako kuca JLC iz 1940-te
    milan zmaj likes this.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    7.4.2013.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Pa Dzoni sve sam ti napisao. Davno sam imao jako slican sat. Zato sam i znao podatke. Sto se pak vrednosti tice, ti satovi napolju idu od 1000 do 1500e. Posto si i sam rekao da ga neces prodavati, moj ti savet da taj sat odneses kod sajdzije za kog ti odlucis i procenis da moze da uradi korektno servis. Ja bih isto kao i clan Nesa preporucio Srbu Mihajlovica jer covek ima puno iskustva i sigurno je radio takve mehanizme. Koga god casovnicara da odaberes, imaj u vidu da je vrlo vazno da taj sat odneses na servis. Iz tvoje price sam zakljucio da sat dugo nije bio na servisu, i sada trenutno i ne radi. Za svaki mehanizam a posebno za stari satni mehanizam je najgora stvar kada ne radi, na taj nacin neki delovi probadaju mnogo brze, a za takve satove je sve teze naci adekvatne delove. Zato raspitaj se jos malo o serviserima i sto pre nosi sat na servis. Pa da cujemo kako kuca JLC iz 1940-te
    hehehehe hvala ljudi na savetima i prvom prilikom kad dodjem u bg odnecu ga na servis. Dace Bog pa se JLC da zakuca opet kao nekad

    Pozdrav

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...

    Preko kolege s foruma pronašao sam ovu priču o JLC satu.Ovaj primjerak je civilni JLC vojnog stila (vojni satovi su samo oni s vidljivim vojnim oznakama na sebi poput ovog dolje)
    POMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24-kgrhqr-pifdssd7efhbrb5f-rbpw%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16vhjgke9no8h-cibr-1n0duq%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16zhjhqe9nzey9tzbr-11psbq%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16f-yee9s5jdwl9brb5f7rf-w%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16fhjfoe9nh6n-t7br-2-pfsg%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16fhjg-e9nm3pwyibr-1w0y2g%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16fhjhye9nzpcc2-br-2r-mmg%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24-kgrhqvhjfqfdy-2f-scbr-168zgw%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24-kgrhqzhjekfdwqkv-tkbr-2y-flg%7E%7E60_57.jpgPOMOC - Jaeger-LeCoultre - ne znam nista o njemu...-u002f%24t2ec16dhjg-e9nm3rihvbr-2fpg3-%7E%7E60_57.jpg

    Vojni JLC koristile su engleske vojne snage,to je vrlo upečatljiv sat koji vidite gore na slikama,glavna oznaka sata bila je WWW - WRIST WATCH WATERPROOF a karakteristike su bile te da je sat po narudžbi vojske bio otporan na udarce posebnom zaštitom mehanizma ali i vodootporan po čemu je taj sat bio revolucionaran.Njemačke snage su tokom rata dobile samo neznatan broj JLC satova pa se može reći da njihov primjerak je težak za vidjet i imati.Da se vratimo na oblik sata,cifer na vojnom satu bio je crni s vidljivom Vraninom nogom-engleskom vojnom oznakom koja govori da je sat vojno vlasništvo.Jaka iluminacija na satu,masivno kućište s poklopcem na navoj i ovaj oblik kazaljki je originalan za JLC.
    Cijene ovakvih primjeraka kreću se po cijenama koje ste naveli 1000-1500 € dok civilni modeli-modeli bez vojnih oznaka idu po znatno nižim cijenama.
    JLC
    Ovaj bi se isplatilo loviti jer će mu cijena ić daleko ispod 1000 dolara pošto nema vojnih oznaka na sebi JLC
    Ovakve satove isplati se pratiti neko vrijeme na e-bayu ako ih se misli kupiti,stalno neki uleti od dolara i uvijek ne dostiže velike cijene,idu znatno ispod cijene prvog JLC za kupi odmah.
    Kolega moja preporuka ti je servisiraj sat i spremi ga,super priča ide uz njega pošto je pripadao još tvom djedu,jednog dana ti ga prenesi svojim unucima u nasljeđe (valjda će među njima bit jedan ili jedna koja će znati cijeniti satove)
    I da dobrodošao na forum,najbolji u regiji i šire.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •